Diskusné fórum

brzdové strmene

Autor Správy

Re: brzdové strmene

Ahojte, chcem sa opytat, ci mi niekto vie poradit a napisat, ako postupovat pri demontazi brzdovych strmenov, ked by som si ich chcel nastriekat do farby. Rovnako sa asi postupuje pri vymene brzdovych dosticiek, ja som to ale nikdy nerobil... smile

23.06.2015 10:03

Re: brzdové strmene

Dole dosticky a potom zo zadu das dole taku tu klietku. Da sa to nastriekat ale zaklad je poriadne to ocistit. Idealne karboska+kartac odmastenie. Potom ked davas farbu odporucam dvojzlozkovu a co najlepsia. Predsalen je na tych brzdach teplo prach, sol a obcas to prebehnes wapkou.

23.06.2015 10:24

Re: brzdové strmene

Clovece, diky za radu, ale odcenil by som nejaky navod pre lavorukych a blbych, toto vyznelo ako pre automechanika, co to robi kazdy druhy den a to ja veru nie som... smile

23.06.2015 10:32

Re: brzdové strmene

https://www.youtube.com/watch?v=-8dDsCu5iko je to starsie auto ale bude to hodne podobdne ak nie rovnake smile tri krat to potom skontroluj ci je vsetko tak ako bolo smile

23.06.2015 15:46

Re: brzdové strmene

Sokyno, paradane si nasiel, toto zvladnes uz aj s paskou cez jedno oko. Jedine si dat pozor a nezapatlat dosky/disky, preto cistic a este jeden v zalohe. Podruhe fotak je tvoj priatel, pekne si odfot ako tam idu tie pliesky a mas to.

23.06.2015 16:23

Re: brzdové strmene

Ked uz sa do toho das, tak odporucam skontrolovat vodiace capy, ktore umoznuju puzdru pohyb a drzia ho na drziaku. Kedze je to "pin slider", je tam kontakt kov-kov... Raz za cas sa to musi udrziavat. Minimalne tenky film predpisaneho maziva by mal pokryvat povrch. Od vyroby sa mazu filmom a pre istotu sa pridava par gramov maziva do prachoviek, ktore oddeluju capy od okolia.

Kontrola prachoviek na diery tiez neuskodi. Tu to plati i u prachovky okolo piestika.

Skrutky capov neodporucam pritahovat s viac ako 100-110 Nm.

Bacha aby farba nezatiekla do pretahovanych profilov, kam sa vkladaju vodiace pliesky pre platnicky... Pokial nemaju na bokoch zahyby aby sa ich poloha fixovala ked sedia na mieste.

Ak mas viacdielne tlmiace pliesky na azijsky styl, bacha na farbu. Ked sa zlepia, tak sa brzda moze stat nepokojnou a moze zacat piskat....

23.06.2015 17:34

Re: brzdové strmene

Super postreh to premazanie voditok ja to mazem pri prezuvani zima/leto opacne- odkedy v servise na otcovej honde menili dosticky mam stohto strach tak mazem a cistim ostosestsmile

23.06.2015 21:24

Re: brzdové strmene

Myslite, ze to zvladne aj clovek, ktory to nikdy nerobil? Ked som sa pozeral v servise, ako mi to mechanik demontoval a precistoval, vyzeralo to jednoducho, ale predsa len to nie je ziarovka, ktora v najhorsom pripade nebude svietit, ale brzda, ktora musi zabrzdit...

23.06.2015 23:35

Re: brzdové strmene

Tak ako ak ktomu nemaš vztah a nikdy si nic take nerobil radsej si v praci potiahni nadcas a za peniazky ztoho si auto daj spravit- alebo nech ti pritom pomoze niekto kto trosku vie oco ide. Zas si ale nemysli ze je to raketoplan- popozeraj si videa je ich tam viac postuduj nejake manualy- mozno sa v tom najdes a vymenis povolanie smile

24.06.2015 10:26

Re: brzdové strmene

OK, skusim dat dole koleso a uvidim, ci sa budem citit, na trabante by som do toho siel, ale toto je v porovnani s trabantom predsa len ten raketoplan... smile

24.06.2015 13:44
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101