Diskusné fórum

Forester diesel - ako spravne merat hladinu oleja?

Autor Správy

Re: Forester diesel - ako spravne merat hladinu oleja?

Nazdar,

pred tyzdnom som bol na servisnej prehliadke po 30t km. Dnes som len tak skontroloval hladinu oleja o som bol zaskoceny ako vysoko na znackou FULL je hladina. Tak som kukol do manualu k autu a tam som nasiel specialne pre diesel poznamku ze hladina oleja sa ma merat po zahriati na prevadzakovu teplotu, nasledne sa mam motor vypnut, pockat 5 min a potom merat. Tak som to urobil podla toho ale aj tak je hladina cca 3-4mm nad maximom. Teraz neviem ci s tym utekat do servisu alebo je to OK? Servis mi robil Stilcar Kosice, tam som auto aj kupil. A tiez ma prekvapilo ze mi zmenili znacku oleja, na 15t km mi tam dali Shel ECT 5w-30 a teraz Motul 8100 5w-30.

19.08.2015 10:06

Re: Forester diesel - ako spravne merat hladinu oleja?

Ano, hladina sa meria tak, ako popisujes. Skus to este raz, zohriat, nechan ho pre zmenu desat minut postat na rovine a este raz odmeraj. Nechce sami verit, ze by ti servis dal viac, ako musi smile Znacku oleja neries, dolezita je specifikacia a tu istotne dodrzali. Mne dokonca strhli z motoroveho priestoch nalepku "subaru doporucuje shell", lebo vraj subaru sa uz so shell " nekamarati", co ma nasralo a nalepku mi dodali. Ja osobne doverujem znacke Mogul, takze tam nemam uz ani shell, ani nic podobne, inak davaju skor Castrol...

19.08.2015 20:52
mgx
avatar

Re: Forester diesel - ako spravne merat hladinu oleja?

ja som bol s XV na prehliadku pred tyzdnom a tiez som si vsimol ze mi naliali Motul, predtym to bol Shell. 0W20 samozrejme zostalo

19.08.2015 20:56

Re: Forester diesel - ako spravne merat hladinu oleja?

Ja mam na forestri tiez vzdy nad. Ked som sa v servise pytal ze kolko leju tak povedali ze nieco cez 6 litrov a v prirucke je ze treba nieco okolo 5,7 (nepamatam sa presne ale viem ze liali viac ako je odporucane). Ked som im raz nakazal naliat presne kolko je v prirucke tak pri kazdom merani som mal hladinu medzi min. a max. tak neviem preco tam tolko davaju. viete preco?

01.10.2015 12:29
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101