Diskusné fórum

Zadný samosvor

Autor Správy

Re: Zadný samosvor

Zdravym subaristi. Naskytla sa mi moznost kupit zadny samosvor. pokial ale v predu tiez nieje samosvor, ma to nejaky zmysel davat samosvor len do zadu?? (jasne budu hrabat furt obe zadne) ... s prevodovkou som spokojny (1-4 kratke, 5 dlha), ale ak by som chcel mat samosvor aj v predu, musim menit komplet prevodovku? dakujem za rady smile

09.10.2015 10:01

Re: Zadný samosvor

Hlavne treba pozriet ci je prevodovka a ten samosvor v rovnakom pomere ze ti visco po par kilometroch nepovie zbohom smile

09.10.2015 10:51

Re: Zadný samosvor

viacero subaru ma samosvor len vzadu ... hrabt to nebude prave naopak ... no hlavne bacha na to co upozornil soky.. a aký ide (číslo/typ)?

09.10.2015 11:49

Re: Zadný samosvor

Ako Soky uz poznamenal pozor na prevodovy pomer urcite ti nebudu sediet polo osi a nieje potrebne dopredu cpat samosvor lebo ho ides dat do zadu

Ja mam legacy spec.b MT6 a vzadu dif so samosvorom, to ze ti budu hrabat obe je nezmysel lebo je len ciastocni cize v niejakom pomere v prospech vecsiej casti jedneho kolesa

Ale osobne ti poviem je to uplne ina kava mat ho alebo nie

09.10.2015 11:51

Re: Zadný samosvor

Skutak: hmm skus napisat, aky je rozdiel, viem o com je samosvor. Napr na Ladach zvyknut zavarit diferak... ale co to urobi ak by bol vzadu samosvor a v predu nie, to neviem ci by som to pocitil smile

13.10.2015 14:21

Re: Zadný samosvor

  1. nieje samosvor ako samosvor stale si nepovedal a aký typ diff ide
  2. naco by to kto robil ak by to nebolo "cítit" sresp nemalo efekt
  3. lentak mimochodom sti MT6 EU maju samosvor len vzadu (vacsina smile )
14.10.2015 07:28

Re: Zadný samosvor

Cafte. Neviem, aké diferenciály sa v Subaru používali. Ak sa bavíme o mechanickom LSD, tak na základe vlastnej skúsenosti si myslím, že efekt to rozhodne má. Jazdil som "atmo" Legacy s bežným zadným diferenciálom, teraz mám Legacy turbo s LSD. Účinnosť LSD sa prejaví hlavne pri zhoršených adhéznych podmienkach (blato, sneh). Pri bežnej jazde po suchej ceste rozdiel necítiť. Ak nebývaš niekde nad 1500 m.n.m., alebo nechceš jazdiť závody, tak celá patália s výmenou diferenciálu, prípadne súvisiacich komponentov nestojí za to. Jedine, že by si mal auto ako hobby.smile

14.10.2015 08:23

Re: Zadný samosvor

Tomas v prvom rade uz napis kam to chces pouzit !

Uz ako popisali je to poznat no na slabom vykone to za sucha nebudes badat za zlych alebo horsich adheznich podmienok to bude trochu veselsie smile

ja mam legacy H6 MT6 a dif je R160 LSD s principu je to zaujmave a samoska citelne a trosku laksie luby pretacat zadok ale to hra rolu aj tasky predok

v zime ani nehovorim tam sa to snazi riadne tlacit dopredu a cez leto je citelne ze zadok tlaci slusne auto hlavne v zatackach.

kazdopadne nic tym nepokazis ale ako bolo opomenute kto vie ci to za tu cenu bude hodne

14.10.2015 16:53

Re: Zadný samosvor

Prepacte. Mam imprezu GT vykon cca 280k, auto mam na zabavu jazdim s nou tak teras uz len kazdy druhy tyzden... ako hobby... lubim drift som nauceny z BMW... tak som spekuloval... ale uz kaslem na to... nejdem pretekat a teda na zabavu mi toto staci ako je smile

03.11.2015 22:48
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101