Diskusné fórum

vibracie -kardan?

Autor Správy

Re: vibracie -kardan?

jedna sa o GX 2,5 Limited ale asi je to jedno.. otazka znie> jedna sa o castu zavadu alebo sa s tym moc nestretavate? problem > v poslednej dobe sa to akosi pomaly hlasilo ku slovu pri rozbiehani malinko zatriaslo vozidlom a od pomerne malej rychlosi to uz zmizlo. netusim zatial ako to tam pod autom je ulozene a kde presne to moze mat volu ale teraz v piatok rano sa pri rozbiehani vo vyjazde z dvora jednej firmy na cestu akoby nieco stalo.. nevedel som ci som skrkol o asfalt- prevysenie prechodu z vyjazdu na cestu alebo co to mohlo byt a od vtedy ako som dosiel z NR do LV som to pocul pri pomalej jazde so stiahnutym oknom.. take akoby plechove cinkanie a ked sa rozbieham tak uz nie ze zasklbe ale aj naraza nejaka cast= pripojenie (?) na kardane o podlahu kym sa to so zvysujucimi sa otackami nevystredi a je ticho. fakt nebolo este kedy ist to niekam na zdvihaku ocekovat lebo radsej som ani nikde na tom uz nebol.. nejake skusenosti podla priznakov? predpokladana cena dielu (dielov)? dakujem chlapi.

12.12.2015 23:16

Re: vibracie -kardan?

hah, tak som do rna studoval o forach a je to asi tak.. bude to velmi pravdepodobne kardanovy kriz. do akej hrozostrasnej fazy sa dostal zistim az budem moc vidiet karu zospodu.. takze bud tam pojde dryhy z auta s mensim poctom km ako moje (276tis) alebo pojde na repas. niekde ktorysi chlap pisal z ho repas stal 450e ale chlapi z CR pisu vsetci o cene repasu okolo 3000- 3500kc. len tomu za 450e to prerobili na vymenitelne diely tak ze nemusi cely kardan vymienat ako by to vraj malo byt. cize najblizsi repas bude mat "lacny". mam obavu s tym prejst aj co len do garaze k niekomu na zdvihak aby nezachytilo lambdu- ako som cital sa stalo tiez niekomu. uz ma napadaju rozne hororove scenare-ako : na parkovisku to zdvihnem tam kde je na jednu stranu a demontujem kardn tak ako to lezi.. ale neviem ci to pojde.. a ked uz niekam (do garaze) s tym potom pojdem tak treba vypojit medzinapravovy dif ci jak?

13.12.2015 10:59

Re: vibracie -kardan?

Pred nedávnom som riešil podobný problém, rozsypaný kríž na kardane. Taktiež som preliezol CR/SR fóra a tu sú moje postrehy. Na českých fórach som našiel cenu opravy okolo 4000 Kč, čo táto oprava pokrývala je otázne. Ale keď som hľadal cenu kardanových krížov bolo to tuším 150 - 200 e za všetky. Dopytoval som sa na opravu v dvoch servisoch u nás a cena bola 300 a 350 e. V prípade, že sa budý vymieňať len 3 kríže. Pritom jedna z tých firiem má pobočku aj v ČR a odkazovali sa na ňu na fóre s tou nižšou cenou. Taktiež sa tam hovorilo o tom, že po prvej drahšej oprave bude kardan opatovne repasovateľný lacnejšie. Toto je podľa mňa nezmyslel. Originálny subaru kardan je zapeltrovaný, čo teda pekne odflákli, keby tam dali poistné krúžky ako iný výrobcovia, bol by normálne rozoberatelný. Pri repase by musleli vyrobiť drážky pre poistné krúžky do otvorov puzdier, čo asi nebude zrovna jednoduchá záležitosť. Takže po repase sa kríže zrejme späť zapeltrujú alebo ako bolo v mojom prípade (už som mal repsovaný kardan) na puzdre bola podložka a tá bola privarené o teleso. Takže opätovný repas by určite nebol jednoduchší.

Takže výmena krížov nie je problém. U mňa boli po repase na krížoch už aj maznice, čo by pri pravidelnbej údržbe malo pomôcť. Ja som nakoniec volil kardan z jazdeného auta.

16.12.2015 07:27

Re: vibracie -kardan?

ano. je to tak ako pises. tie ceny za opravy/ repas v cz su akosi diametralne nizsie. ale aj u nas mi poslali z jednej oslovenej firmy (motopres.eu) cenovu ponuku v rozsahu 80-250e v zavislosti od rozsahu opotrebenia. druha firma (kardanservis.sk) 200e+dph pre vymenu 2 krizov s robotou a materialom a vyvazenim. to len orientacne bez obhliadky kardanu. dalsia telefonicky oslovena firma v ZH cenu nedokazala vopred ponuknut bez obhliadky a dalsia firma v Ostrihome ma velmi lacnu pracu (z predoslej skusenosti za opravu poloosi na kawasaki) no suma bude znama az po predlozeni dielu na opravu. ostatne asi 4 oslovene firmy sa na akukolvek cenovu ponuku uplne vykaslali. nikto nechcel po nich presnu kalkulaciu na desatinne miesta centov ale nieco v zmysle: ak je na vymenu 1 kriz, cena bude s vyvazenim takato, ak 2 krize tak ina a ak je to cele zle tak tolko a tolko.. tych co nepisali som obvolal a vsetci uistovali ze nie je problem len to treba vizualne zhodnotit. dokonca v Kony Trencin rovno povedal ze mozem to nechat u nich alebo zajst este o 60km dalej na moravu na matersku firmu do dielne a tam mi to v dielni na pockanie urobia, pripadne poslem to dnes postou a do vianoc to mam doma na dobierku. takze takto je to s cenovymi ponukami. a to som do mailu pisal aj o znacku, model a rocnik aby mali info co najviac k vypracovaniu ponuky. predpokladal som ze kazda z tych firiem ma skusenosti so subaru kardanmi - okrem inych aut..

16.12.2015 08:51

Re: vibracie -kardan?

tak mam repasovany kardan doma. tender vyhrala firma z Ostrihomu- bolo to na opravu odovzdane v stredu pred zaverecnou a v piatok poobede volali ze je to hotove.

stazovali sa mi na cenu tych krizov toho rozmeru ale ze zhanali iba u 3 dodavatelov kvoli casu aby to nebolo az 4. januara hotove, za co dakujem. vymenene su oba koncove krize, ktore spolu stali 116e cize okolo 58e za kus, za pracu si opravar zobral 23e a firma za sprostredkovanie a polrocnu zaruku 10e. to mame suma sumarum 149e spolu za repas kardanu.

takze v pondelok sa montuje a dufam ze vibracie a buchot pri rozbehu budu prec.. smile

ale pri obhliadke sa objavil este jeden zavazny problem- potrhane zadne silentbloky ulozenia zadneho difu. cena za pozlateny kus z titanu 37e, cize 72e za 2 poklady priemeru okolo 5cm vypchate pozlatenou gumou s kovovou rurkou uprostred smile /s tym zlatom si robim samozrejme prdel, lebo tolko normalny gumovy silentblok nemoze stat.. ale na SK je to tak../

ak ma niekto skusenost s ludskejsou cenou, nech napise. kazda rada dobra..

19.12.2015 22:52

Re: vibracie -kardan?

Dajú sa objednať cez http://fe-best.sk ale ked som kedysi chcel objednať cez CZ pobočku tak som sa nejak nemohol dočkať dodania, tak som to vtedy objednal cez PL, odkial s dodaním nebol problém. Pre tvoje auto je to tento

Prípadne sa opýtaj niekde v autodieloch či ti vedia objednať diely Febest. Ja som si toho objednal viac aby som to nemusel objednávať po 1-2 kusoch podla potreby, trebárs silentblok pre zadné rameno

20.12.2015 00:04

Re: vibracie -kardan?

smile dik. pozriem na to..

edit: ano mas zase pravdu.. ale ten rozdiel ceny je uzasny..

20.12.2015 01:03

Re: vibracie -kardan?

som sa pre istotu presvedcil telefonicky ci tie silentbloky budu... a uistil ma chlapik ze jasne, uz ich dal stiahnut z centr. skladu, ale kedze idu sviatky tak do 7 dni pridu. som teda zvedavy.. zatial tam budem musiet do tych roztrhnutych najst nahradne riesenie ako nudzovku kym pridu tie nove.

21.12.2015 09:24

Re: vibracie -kardan?

Ja som na predne rameno objednával tuto http://race-shop.sk/sk/501-subaru , neodporucam tie zlte sport ono je to fakt tvrde ako beton smile nevhodne na outback smile

23.12.2015 05:46
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101