Diskusné fórum

Forester 116kw- problemy s motorom

Autor Správy

Re: Forester 116kw- problemy s motorom

zdravim vsetkych,

asi patrim medzi to minimum "stastlivcov" co si uzivaju s autickom viac starosti ako zabavy. Forestera 2005 mam nieco vyse roka, kupil som to v bazari (dovoz) uz s namontovanym LPG. minuly rok niekedy na jesen zacalo s autom (motorom) riadne vibrovat az nakoniec jeden valec prestal ist-v origo servise v BB motor otvorili - vysledok zniceny (prepaleny?) jeden vyfukovy ventil foto

v danom valci vymenili oba vyfukove ventily, tento valec je udajne teraz ok... olej doteraz nikdy netiekol, je aj po vymene rozvodov

auto islo vyborne, ako nove, ale len asi 2 mesiace... som si raz tak vypekal tiahlym kopcom na 4ke 90/kmh a zrazu vykon na polovicu, blikacky na pristrojovke (motor, cruise)... cez vianoce mi to stalo pre domom... no a vcera vysledok zo Subaru servisu v BB- v dvoch valcoch tretinova kompresia... vidia to na vymenu (pre istotu) vsetkych ventilov... len neviem, ci to pomoze a dokedy. rozobrate to zatial nemali, ale celkom sa chytili teorie o znicenych ventiloch. mne je len jemne podozrive to, ze sa to stalo naraz a pri vyssej namahe motora... je vobec mozne, aby sa v jednom momente odpalili ventily v 2 valcoch a naraz? obavam sa, ci v servise pri prvom vykone nieco nepodcenili a prdlo naraz nieco ine teraz (nie som mechanik, preto nejdem zbytocne teoretizovat, co to mohlo byt...). oni maju v tom jasno - motor je zdatne za tie roky vylagrovany LPGckom, a je to proste tak... na tachaci ma 172tis km, ale pochybnych... plneelektronicke primazavanie som namontovat dal na jesen, pri tych km mozno uz aj neskoro

ma niekto nejaku skusenost s podobnym problemom, resp. co by to mohlo byt? uz som z toho chory, auto je super, velmi by som si ho chcel nechat a uzivat nadalej...

15.01.2016 09:41

Re: Forester 116kw- problemy s motorom

Ono (ne)skodlivost LPG je vecnou temou, na ktoru si myslim ze ani neexistuje univerzalna odpoved.

V tvojom pripade by som skor ako problem videl to, co uz auto malo za sebou, aky system LPG a hlavne ci ho niekto zvladol optimalne nstavit. Len taka otazka na okraj, 2005ka s 116kw?

Co k problemu, moze to byt v podstatevelmi vela veci, otazkou je, ci tuto opravu zverit prave danemu servisu.

Len taky priklad k "primazavaniu, dochladzovaniu" ventilov, mam jedno Legecy (2009, 2.0 121kw)a dodnes 240 000km, flashlube ani nic podobne tam nikdy nebolo, a s ventilmi,kompresiou ziadny problem...

15.01.2016 09:51

Re: Forester 116kw- problemy s motorom

ano, je to 2005 a 116kw, EJ20 motor.... s tym primazavanim neviemm, pocul som kadeco... od technikov (subaru aj garaznici), co tvrdia, ze je to zivotne dolezite, az po take nazory, posledne mi to spomial jeden mechanik vcera (dovaza a opravuje subaru), ze problem, ktory sposobuje plyn je nieco uplne ine, co flashlube nevyriesi... udajne staci "len" pravidelne nastavovat volu ventilov...ale co uz clovek neurobi pre klud duse. zvazujem silne aj vymenu motoru... ale kto da garanciu, ze uvedene km su skutocne, nik nevie, ako sa na tom jazdilo atd... no kalamita :)

15.01.2016 12:58

Re: Forester 116kw- problemy s motorom

Úplne rovnaký problém som pred pár dňami diagnostikoval s kámošom na impreze 1.5 R.Motorom triaslo.Po teste kompresie mal 3. valec nízku kompresiu,čiže ventil v danom valci bude vyzerať podobne ako vyššie na foto.Auto jazdilo na LPG, presnejšie zle nastavené lpg

15.01.2016 16:09

Re: Forester 116kw- problemy s motorom

Zdravím, mám problém s motorom,za jazdy mi zrazu spadnú otáčky na 2000-2500 a tým samozrejme aj padne výkon a motor nereaguje na plynový pedál.Pomôže resetnutie - odpojenie batérie , ale po čase je problém späť.Už vymenili váhu vzduchu,škrtiacu klapku, ale žiadna zmena.Ak viete, poraďte.

12.10.2016 23:41
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101