Diskusné fórum

Smrad spáleniny v motorovom priestore

Autor Správy

Re: Smrad spáleniny v motorovom priestore

Pozdravujem

Vyskytol sa mi problém že cítim v motorovom priestore smrad spáleniny . Je to veľmi výrazný smrad ( zápach ) ktorý by som prirovnal k spálenej elektrotechnickej súčiastke ( ako keď odpečiete nejaký integrovaný obvod alebo podobné veci )

Je to hlavne cítiť keď auto stojí bez naštartovaného motora a pri štarte a spustení ventilácie sa natiahne do kabíny.Taktiež pri jazde a zapnutí ventilácie sa opäť natiahne smrad do kabíny.

Dnes som všetko čo sa dolo otvoril aby sa poriadne vyvetralo auto a potom som čuchal kde sa dalo . Miesto kde som citil ten istý smrad bolo za vzduchovým filtrom . Taká hlinková kocka z kovovými hadičkami ( pridávam foto lebo neviem zatiaľ čo to je )

Dosť ma to trápi keďže netuším čo by to mohlo byť. Auto jazdí zatiaľ bez vyskakovania chýb na palubnom pc. Akurát mám pocit že auto nechce ísť za plynom ( ako keby zlenivelo ) ale to si môžem len namýšľať ( sugescia je zákerná vec )

Neviete čím by to mohlo byť ??? alebo čo môžem doma skúsiť ?

Vďaka za každú radu .

21.02.2016 21:43

Re: Smrad spáleniny v motorovom priestore

Veď to je ABS ( som našiel v komponentoch auta ) .... .. .

21.02.2016 22:09

Re: Smrad spáleniny v motorovom priestore

Problém zo smradom vyriešený . Kedže som bol pracovne mimo a kľúče nechávam doma tak si auto požičal brat. Po návrate v garáži som zacítil výrazný smrad a keďže som nevedel že ho mal tak som bol zmätený že wtf čo to je . Po menšej spovedi z neho vypadlo že sa pohýnal do prudšieho kopca a prespojkoval to, čiže smrad prešmykávajúcej spojky bol na svete . Smrad spojky mi moc nehovorí keďže sa snažím jazdiť z rozumom a nikdy som tú česť nemal.Nová skúsenosť ale ten blbý pocit že mi niečo horí v aute je dosť blbý a ten smrad je kurňa výrazný .

28.02.2016 18:15
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101