Diskusné fórum

Ochranný nástrek podvozku - nové auto

Autor Správy

Re: Ochranný nástrek podvozku - nové auto

Zdravím vospolok,

čakanie na nového Levorga si krátim čítaním fór - a narazil som na nasledovné: Text odkazu sem... Borci tu riešia nástrek podvozku a dutín u nového auta.

Osobne skúsenosti so Subaru ešte nemám, ale iné autá (Seat, Suzuki, Toyota), ktoré som vlastnil 8 a viac rokov, týmto problémom nikdy netrpeli. Je Subaru výnimkou a sú takéto úpravy u nového auta potrebné? Alebo je to skôr zbytočnosť?

Vopred vďaka za váš fundovaný názor! smile

28.02.2016 14:54

Re: Ochranný nástrek podvozku - nové auto

Pokial to auto budes vlastnit len 8 rokov tak na to kasli. Pokial si ho chces nechat dlhsie a mat pokoj v dusi tak ten podvozok striekni. Akurat by som sa informoval ci to nebude mat vplyv na zaruku (co si myslim ze bude). Podla mna vsetky japonske auta trpia koroziou trochu viac nez konkurencia napriklad z nemecka (aj ked aj tam nemozno vsetky znacky hadzat do jedneho vreca). Pokial to uz zacne korodovat tak je vacsinou neskoro nieco zachranovat a ak to chces spravit poriadne tak je to dost pracne.

28.02.2016 19:43

Re: Ochranný nástrek podvozku - nové auto

Urcite by som tam nepatlal ziadnu farbu. Ak sa jedna o nove auto je najlepsim riesenim voskovy nastrek (aj kvoli zaruke) napr. Fluid film je spickovy vyrobok pouzivany aj v moreplavbe.

28.02.2016 20:45

Re: Ochranný nástrek podvozku - nové auto

takto vyzeral podvozok môjho auta po necelých 10 rokoch prevádzky FOTO a údržbe asi takej že som raz/dva krát do roka umyl podvozok na umyvárke. Ako vidno najviac dostal zabrať výfuk ale tomu neviem či nejaký náter pomôže

29.02.2016 14:11

Re: Ochranný nástrek podvozku - nové auto

Pekná foto susedko, prvé čo ma napadlo, že máš naopak pneu smile.

Ošetrovať nový podvozok? Asi by som sa priklonil k lisikovi. smile

Keď som bol s oťasom na prvej STK po 4 rokoch, ujo ma zavolal dole do jamy a ukazal mi aky mám zhrdzavený podvozok, že ako je to možné? Nebol ako susedov na foto, ale ta povrchova hrdza tam proste je. Dostal hneď ochranný nástrek špeci prípravkom a v apríli idem na druhú STK, som zvedavý na výsledok.

02.03.2016 08:40

Re: Ochranný nástrek podvozku - nové auto

Ivan. O aky speci pripravok islo? Ide totiz o to ze pokial to je uz ponahnivane a nanesies na to nieco na baze gumoasfaltu tak tomu len viac uskodis. Skor by som skusil cosmixov recept. Najlepsi konzervant je aj tak prepaleny motorovy olej.smile

02.03.2016 21:12

Re: Ochranný nástrek podvozku - nové auto

Tommy, čiže rada znie, nastriekať podvozok prepalenym motorovym olejom, resp. zo skúsenosti vieme, že ak niekde uniká olej, a je jedno aký, tak je podvozok konzervovaný celý smile a tým nechcem povedať, aby si uvolnil šrubky na olejovej vani smile. Nedávno som čistil takto zaolejovaný podvozok pri 37 ročnom aute a pod nánosom oleja a špiny bolo zdravé 37 ročné železo smile.

Peter, zase slovo prehnité je silné, dávno som taký nevidel. Povrchovú hrdzu vieš očistiť až do mäsa, ošetriť, dať základnú farbu a potom povrchovú a dúfať, že to rok, dva vydrží smile.

Týmto vyzývam amerických vedcov, ktorí riešia samé zmysluplné dôležité veci, o ktorých nás denne v rádiu informujú, aby svet zbavili hrdze smile smile

03.03.2016 06:52

Re: Ochranný nástrek podvozku - nové auto

Treba zohnať eurofondy na výskum. smile Osobne sa hlásim, že som ochotný jazdiť (samozrejme za účelom výskumu) na minimálne 20 rôznych vozidlách (preferujem Ferrari, McLaren a podobné). Myslím, že s tým po voľbách oslovím novú vládu - už sa našli eurofondy aj na väčšie hlúposti smile

03.03.2016 19:06
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101