Diskusné fórum

2011 Impreza 2.0 Diesel Sport - hádže do núdzového režimu

Autor Správy

2011 Impreza 2.0 Diesel Sport - hádže do núdzového režimu

Zdravim, už rok a pol jazdím imprezu 2.0 diesel sport, najazdených 140tis. Pred 3 mesiacmi začalo auto ťahať menej ako predtým, bolo to cítiť na každom stupni radenia. Po dvoch týždňoch ma hodilo prvýkrát do núdzového režime - ani kontrolka, nič, čo by ukázalo, kde je problém, diagnostika nevypísala total nič. Po 5tich týždňoch tohto pekla a neistého jazdenia, kde ma cca každý tretí deň hodilo auto do núdzového, zasvietila kontrolka motora a vyplo stabilizačný systém. Došla som do Subaru servisu a diagnostika vyhlásila len to, aby sa prekontrolovala palivová sústava: špeciálne nádrž, tlakový snímač na raili. Nechala som auto v servise s tým, že prekontrolovali (môžem len dúfať, že poctivo) celý palivový systém, ale nenašli nič. Zdalo sa, že palivový filter bol tak dotiahnutý silno, že jedna gumička sa pokrútila a teoreticky mohla prepúšťať, tak ho vymenili. Po týždni som tam, kde na začiatku. Opäť núdzový režim cca každý druhý deň, žiadna kontrolka nesvieti, auto neťahá ako obvykle.. Niekto nejaká skúsenosť a dobrá rada??

23.07.2016 17:32

Re: 2011 Impreza 2.0 Diesel Sport - hádže do núdzového režimu

Jediná rada je odsledovať pri akej príležitosti sa to deje, zobrať diagnostiku - sledovať live data a pokusiť sa nasimulovať situáciu kedy by sa malo stať to že to padne do núdzaku. Vtedy sa dá podla meraných hodnôt určit čo je príčinou pádu do núdzoveho systému.

Kde ti to urobia veru nepoviem, ale viem že to musí byť človek čo vie diagnostiku používať a nie len vedieť vyčítať chybové hlášky

23.07.2016 18:43

Re: 2011 Impreza 2.0 Diesel Sport - hádže do núdzového režimu

To momentálne plánujem, cez známeho vybaviť, že mi auto napichnú na diagnostiku a budem jazdiť, či sa niečo konkrétne zapíše, pretože spoločné znaky sa vypozorovať nedali - ani počasie, štýl jazdy, studený/zohriaty motor, robí si to kedy chce... Ešte jednu vec som zabudla napísať - pri 90%, keď ma hádzalo do núdzového režimu, nechcelo štartovať. Musela som držať kľúč aspoň 4-5 sekúnd, aby sa chytilo, prípadne štartovať na 2-3 razy.

23.07.2016 21:21
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101