Diskusné fórum

swap motora sti

Autor Správy

Re: swap motora sti

cavte ak by ste vedeli co sa potrebuje pri vymene obycajneho motora za motor impreza sti tak by ste mohli sem napisat kazdemu by tu pomohlo lebo ked som mal hondu tak tam na stranke hondaklub bolo vsetko pisane ked niekto vymienal motor za silnejsi napr.motor 1,4 a swapol tam motor 1,8vti 170ps

18.08.2016 11:42

Re: swap motora sti

Ahoj, no kedze som nieco uz take absolvoval, priprv sa na dlheeee a fakt tazke dni prace

Menis motor, prevodovku, kabelaz, zadny diferak, brzdy, a ak je to z atmosfery na turbo tak menis aj komplet prednu napravnicu...

Kedze ale je stale jednoduchsie kuit rovno sti ako sa babrat s tymto

18.08.2016 11:53

Re: swap motora sti

Zamyslel by som sa aj nad STK, ked bude chcieť tak máš vozidlo nespôsobilé bárs na bloku motoru bude zhodný kod s tým čo je v TP

18.08.2016 15:01

Re: swap motora sti

vies ako to chcodi u nas na stk 20 euri a prejdes

18.08.2016 19:03

Re: swap motora sti

Nuž kedysi sa chodilo na STK cez SMS, teraz už musí auto byť na STK a príde aj k tomu že nepomôže 20€

19.08.2016 06:40

Re: swap motora sti

Pri takych silnych reciach o STK aj ten SWAP urobis za par hodin a do 20 eur. Uvedomte si ze kvoli takymto vyjadreniam po nete stk budu stale sprisnovat. Treba trochu mysliet dopredu nez nieco napisem na net admin daj to prec nemam to ziadnu vypovednu hodnotu o prestavbe

19.08.2016 07:31

Re: swap motora sti

Ale patrí to sem, lebo občas sa niečo môže stať a tam sa zistí že to auto nie je také ako má byť a povedzme že má čerstvú STK.

Pod tú STK sa niekto musel podpísať a treba si uvedomiť že prísť o licenciu na prevádzkovanie STK nie je sranda. V TN pre prešlap a nie jeden skončila stanica KO, lebo sa prižmúrilo oko za úplatok

Ja osobne by som také auto ani nechcel ktoré je v rozpore s pravidlami STK, lebo sa človek može popáliť. Treba sa pozrieť čo sa momentálne deje v ČR, kde má každý tuner oči v smútku, lebo vadí pomaly aj poondiaty výfuk a to sa donedávna vysmievali že tam nie je STK problém

19.08.2016 14:01

Re: swap motora sti

Takze ako citam si za uplne sialene prisnu stk Co mam na to napisat asi by ma admin zmazal uplne niekto vymysli nejake blbe pravidlo a skoda reci

19.08.2016 15:10

Re: swap motora sti

Ja suhlasim s Marianom... myslim si ze je to kazdeho osobna a sukromna vec co s autom bude robit pre mna za mna nech si z toho urobi tank ak sa na to citi... otazka bola jasna co je treba na prehodenie motora na motor z STI... nie co a ako na STK a prave kvoli takymto reciam mame na Slovensku pravidla uz aj tak dost prisne ake mame... treba sa niekedy zamysliet nad tym... smilesmile

19.08.2016 15:18

Re: swap motora sti

Ja som kludne za ten swap ak sa to zlegalizuje a to je práve ten problém, že u nás to nie je možné. Normálne by šlo auto na STK - povedzme nejaká prestavbová kontrola, urobili by sa zmeny a auto by mohlo oficialne jazdiť.

Ono nejaké pravidlá platiť musia, lebo by to dopadlo tak že by nám bolo všetkým do plaču. To že niekto chce narvať oturbený motor do bežnej Imprezy a vie to urobiť poriadne tak tam problém nevidím, ale treba si uvedomiť čoho všetkého by bol schopný niekto iný. Treba sa vrátiť 15-20 rokov dozadu a spomenuť si čo za "hybridy" jazdilo po cestách, rôzne olaminované, okrídlené búčory, velké kolesá narvané cez pochybné podložky uchytené šrobmi čo vytočil Janko tot z dediny z obyčajného blata a každý majitel navyše pretekár, lebo čínsky tuningový volant v rukách. Marian nie si tak starý aby si si na tú dobu nespomenul a uznaj či to bolo podla teba v poriadku.

A teraz si predstav že by bolo povolené vymeniť motor, každý by si to vysvetlil po svojom. Ide presne o tých čo by stavali pochybné autá

19.08.2016 15:54
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101