Diskusné fórum

Speciality na SVK...

Autor Správy

Re: Speciality na SVK...

Ahojte...

Povedal som si, ze by sme sa mali venovat aj "krasam" znacky... 22B, P1 alebo GT uz nesplasime...ale diely HKS, advan, Denso ano... Preto sa nazdavam, zeby sme mohli diskutovat/resersovat o tom, co je na SVK legalne a co nie...teda prihlasit/neprihlasit...

12.10.2016 20:52

Re: Speciality na SVK...

Na uvod sa pytam... Prihlasim na SVK nieco take ak sa do toho dam?

Rocket <a href="http://bunny

...alebo...

Bunny <a href="http://2

12.10.2016 20:53

Re: Speciality na SVK...

Už tu minule bola búrlivá debata a nie každému sa to páčilo. Platia nejaké pravidlá lebo musia, lebo každý si "úpravy" vysvetluje po "svojom" . Ty si úpravy vysvetluješ tak ako v tých ukážkach a Janho z dediny zasa tak že to jeho dielo by bolo hrozbou pre každého

Jednoducho ked technik na STK bude chcieť tak z STK vyletíš jak špinavá handra a nemôžeš sa na technika hnevať lebo on je ten čo by nemal prižmúriť oči. Ty si ten čo nemá všetko tak ako má byť!!!

U nás neexistuje inštitúcia, kde by podobné úpravy niekto skontroloval a povedal že to je bezpečné a môže to ísť do premávky.

12.10.2016 21:55

Re: Speciality na SVK...

Ako skuseny technik z oblasti "automotive" viem o com je rec... ISO, TST, STN atd... Rovnako certifikacie a homologovanie...

Ked som robil vodicak este za Dzurindu, tak som si precital celu knizku co sme fasovali...technicke state boli zaujimave...pisalo sa o maximalnej sirke vozidiel, o intervaloch vzdialenosti svetiel podla ucelu a finkcie, o ich minimalnej vyske od podvozku, ake musia splnat normy...a kooopec predpisov...

Co ma zaujima je, ze ak by sa podobne upravy udrzali v medziach (povedme si uprimne na SVK cestach si vybijeme zuby...priklad), tak ci by som nieco take prihlasil...

Tu v risi maju nemci nehoraznu birokraciu, akonahle ma nieco "Ecko" v kruzku, smie na auto automaticky...ak nema, tak podlieha skuskam TÜV... Co je pak nestandardne, tak sa to udava v technicaku ak splna podmienky.... Ale aspon v tom maju system... Policajti su skoleni poriadne o technike a vedia presne co je legalne...

U nas je to loteria ... Preto by som rad diskutoval o teme, ktora by jednala o moznostiach "mozneho" na SVK...

US-extrem ani nechcem...ved si napr. nicia auta tymi salenymi geometriami atd... Ale ked si napr. niekto z nas obstara kit z JAP, tak kde davat pozor? Kit z USA na BRZ s turbom? OK...ako motorar to zbucham...ale staci, ze to splna emisie? Nebodaj nameraju nieco ine ak nastavim lambdu nizsiu a sedia data? Co ak si splasim Prodrive panely? Prestavba JDM na lavostranku a tak...

Gro je ako postavit auto na slovenske SPZ...

15.10.2016 21:12

Re: Speciality na SVK...

Daju sa splasit taketo prevodovky v nasich koncinach?

<a href="http://Sekvencka

Ma niekto skusenosti? Ma niekto literaturu aby som si nastudoval?

16.10.2016 22:08

Re: Speciality na SVK...

Tým prevodovkám sa nadáva "Dog box", majú priame ozubenie, sú hlučné, drahé a nemajú takú výdrž (možno aj vdaka prenášanému výkonu). Viac poradiť neviem, len som sa kedysi bavil o tom s jedným človekom.

16.10.2016 23:01
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101