Diskusné fórum

Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Autor Správy

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Ahojte, za necelý pol rok sa mi asi 3x objavilo malé množstvo vody na rolete/plate batožinového priestoru v ľavej zadnej časti tzn. pri ľavom C stĺpiku. Vždy to bolo po ďaždi, nikdy po wapkovaní. Tapacír na strope nebol mokrý, ale možno sa vyschol. Tak mi napadlo, či to nejde od strešného okna. Pozerám workshop manuál, a tam vidno, že odvodňovacie hadičky sú vyvedené až k piatym dverám, ale neviem kam ďalej vedú. Tiež vidno, že kryt stropného svetla batožinového priestoru bol otvorený, pretože nedoliaha. Tak mi napadlo, či náhodou nebol zhodený celý stropný tapacír, kvôli tomu stršnému oknu.

Nemáte s týmto skúsenosť? S problémami stršnéh okna? Šak nemôže len tak zatekať strecha auta...

Odvodňovacie trubky vedúce k piatym dverám

Odvodňovacie trubky vedúce k piatym dverám

Montáž

Montáž

10.10.2017 08:21

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Hadičky na odvedenie vody zo strešáku idú niekde za zadné kolesá do blatníkov. Neviem ako tvoje Legacy ale u staršej generácie sú presne za zadným kolesom - treba pozrieť či nie sú upchaté. Ale skôr by som tipoval že je zanesený žlab ktorý odvádza vodu do tej hadice.

Aby si tomu rozumel strešné okno netesní, normálne okolo neho "zateká" a tá voda sa odvádza cez žlab do hadičky

10.10.2017 19:51

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Ako si parkoval?

Kedysi som mal octaviu a zatekalo mi, boli to upchate kanáliky na odvod vody.

Teraz mam tiež tento problém na foresteri a vodu mam na plate ako ty keď parkujem zadnou časťou dole svahom. Ale upchate mam predne odvodňovacie kanáliky. Voda mi nestíha odtekat cez predné a potom tečie po koľajniciach strešného okna dozadu a kvapka na plate. Urobil som si aj pokus, zaparkoval som auto na rovine, otvoril strešné okno a nalieval som vodu z fľaše do odvodňovacieho žľabu.

Treba tie hadičky prečistiť dlhým drôtom, alebo tenkou tvrdou hadickou alebo prefuknut vzduchom.

10.10.2017 20:54

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Išteném chlapci, to ste ma nepotešili. Musím to teda preveriť, asi spravím test s tou vodou rovno do odvodňovacie ho kanálika. A prečo to nie je úplne utesnené to okno?

Mne sa to stalo keď som parkoval na rovine.

10.10.2017 21:29

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

A ked otvoríš piate dvere, tak z nich netečie nič po daždi? Iba máš mokré plato?

12.10.2017 14:02

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Nie, keď po daždi otvorím piate dvere, tak z nich netečie dovnútra. Ani po wapkovani. Google som to, a vyzerá to byť veľmi častý problém u Legacy. Začnem kontrolou vytokov z odtokovych hadiciek.

12.10.2017 20:35

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Osobne som netušil, že je to taký problém, ako vravíš, keď si začal gúúúgiliť. Mne raz po otvorení piatych dverí sa vyvalila voda a zistil som, že som mal tretie brzdové svetlo slabo "pritiahnute" a tade tieklo do dnu...

A robil som aj test odtokovými hadičkami strešneho okna, keď naleješ vodu z fľaše okolo koľajničiek pri otvorenom okne, okamžite začne voda vytekať spoza zadného kolesa a keď dopredu leješ, tak okolo prednhého kolesa. Hadičky majú celkom veľký priemer, neviem si predstaviť, žeby sa to niečim zapchalo ak neparkuješ v jeseni pod stromami s otvoreným strešným oknom smile.

Ale súhlasím, voda je sviňa smile

13.10.2017 07:58

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

12.10.2017 20:35

Nie, keď po daždi otvorím piate dvere, tak z nich netečie dovnútra. Ani po wapkovani. Google som to, a vyzerá to byť veľmi častý problém u Legacy. Začnem kontrolou vytokov z odtokovych hadiciek.

Toto je častý problém u každého auta so strešným oknom. Tie odvodňovacie hadičky sa rokmi upchaju.

13.10.2017 17:32

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

No. Medzi časom som zistil, že nezateká kvôli odvodneniu strešného okna, ale že niekde nejako zateká do piatych dverí.

Našiel som diskusiu, kde chalani riešili to isté. Problém je v tesnení tretieho brzdového svetla. Takže musím kúpiť nejaké silikónové lepidlo a normálne tesnenie, a opraviť to. Outback 2010 tailgate leak <a href="http://in

07.06.2018 08:32

Re: Legacy BM/BRS - zatekanie vody zo strechy

Potvrdené, zatiaľ nevyriešené. Pôvodné penové (asi PUR) tesnenie sprhlo, stiahlo a už netesní. Na dotyk sa rozpadáva, takže musím kúpiť nejaké podobné hrubšie.

Penové tesnenie je celkom stenčené, sprhnuté, drolí sa.

Penové tesnenie je celkom stenčené, sprhnuté, drolí sa.

26.06.2018 08:33
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101