Diskusné fórum

Nová Impreza

Autor Správy

Re: Nová Impreza

Pekný večer prajem,

pravdepodobne je nová Impreza velice teplá aby sa dokázal nájsť nejaký jej majiteľ na tomto fóre ale predsa len čo keď náhodou motyka vystrelí.

Všetky svoje motorové tátoše(či už 4 alebo 2kolesové) vynímajúc prvú Jawu(paradoxne mala viac Čínskych komponentov ako Európskych) som mal od Japonských výrobcov a aj moje vyhliadka do budúcna v podobne sympatického hatch-back autíčka sa bude uberať pravdepodobne týmto smerom. Ale k veci.

Motorizácia by mi celkom vyhovovala(mne výkon okolo 120koníkov bez problémov stačí) len neviem ako sú na tom nové mašinky čo sa týka podvozku a hlavne CVT prevodovka. Prevodovka ako taká mi príde sympatická, len sa bojím jej životnosti(aj keď v dnešnej dobe Subaru neviem či vôbec ponúka auto s manuál. prevodovkou tak snáď má dostatočnú kvalitu).

Môjho konkurenta voči Impreze(teda doteraz autíčko ktoré som mal jediné v hľadáčiku) dosť trápi nekvalitný podvozok.

Ak by sa našiel niekto kto by sa vedel podeliť o skúsenosti či už s Imprezou(prípadne XV) alebo CVT prevodovkou bol by som moc rád.

PS : moja srdcovka dlhé roky je Outback, ale rád by som mal auto ktoré papá jednociferné čísla.

Vďaka s pozdravom Peťo smile

18.01.2018 22:33

Re: Nová Impreza

Duplicita

18.01.2018 22:33

Re: Nová Impreza

Duplicita

18.01.2018 22:33

Re: Nová Impreza

Ja ju nemam ale podla vyjadreni a testov je ta 1.6 dost leniva a spotreba sa moc nelisi od 2.0 uz som kontaktoval aj Rasta Chvalu z garaz.tv ci sa nechysta urobit test na tieto 2 motorizacie tak uvidime zisiel by sa nejaky testik zo slovenska ...

19.01.2018 13:00

Re: Nová Impreza

duplicita vyskakuje tu pri pridani prispevku error :}

19.01.2018 13:00

Re: Nová Impreza

Vieš prečo do Imprezy nemontujú slabší motor? No preto lebo ten najslabší ponúkaný je vždy pre tých najmenej náročných vodičov (platí aj pre iné autá danej kategorie) = na presun z bodu A do bodu B.

Na auto.cz bol test, kde rovnako odporúčajú 2.0i, slabšia 1.6i pri tej hmotnosti nemá skoro žiadnu výkonovú rezervu a ked v tom budú sedieť 4 osoby tak to ostane úplne lenivé

Nová Impreza podla katalogu váži skoro 1400kg a na tú hmotnosť je 84kW bieda, papierové zrýchlenie 12.4s, maximálka iba 180km/h. Tak si predstav s tým páliť po dialnici budíkových 140km/h

Spotreba : 1.6i bude žrať isto menej ako 2.0i, povedal by som možno o necelý liter menej, ale všetko na úkor dynamiky. Spočítaj si kolko mesačne najazdíš či by bol ten liter paliva na 100km naviac nejaký problém

19.01.2018 20:51

Re: Nová Impreza

Hmm 2liter tu , 2liter tam .. ale ja som bol v tom že Impreza má len jednu motorizáciu a tou je 1,6 hladký benzín , kde vidíte 2,0 ?

Aktuálne mám tiež pod kapotou 120koníkov a nezdá sa mi že by som potreboval čo i len jeden navyše. Neviem prečo ľudia sa tak strašne naháňajú za výkonom.

Editácia : Najazdím kilometre, otvoril som stránku auto.cz a s konštatovaním po 5minútach (s prepáčením) to je portál pre dementov som ho zavrel a velice rýchlo som zabudol že niečo také existuje. Pri diaľničnej rýchlosti by práve prevodovka od Subaru mala točiť nádherné otáčky.

21.01.2018 16:18

Re: Nová Impreza

Ja ani neviem aké motorizácie sa tu ponúkajú, napísal som to preto, lebo som zrovna videl článok na auto.cz či ten web za niečo stojí alebo nie je mi fuk

Neviem v čom máš 120PS a vedz že nie je 120PS ako 120PS, lebo za jedno hmotnosť a za druhé aj 4x4 s automatom

Ked to porovnám so starou Fabiou I 1.4i 74kW tak tá má aj lepšie zrýchlenie (Fabia 11.5s / Impreza 12.4s) aj vyššiu maximálku (Fabia 185km/h / Impreza 180km/h) a to má Impreza o 10kW vyšší výkon. Nuž ale Fabia váži 1040kg a Impreza 1358kg, teda Impreza má cca 320kg naviac a to sa niekde musí premietnúť (spotreba, dynamika)

Ešte stále ti príde že nová Impreza s 1.6i má dostatok výkonu? Podla mna nie

To kolko to bude točiť na dialnici je zasa dané výkonom, ak je ho málo tak by sa to jednoducho neutiahlo, preto musia byť vyššie otáčky. Ona tá CVT si ich prispôsobí podla toho ako budeš tlačiť na pedál- respektíve podla požadovanej rýchlosti, podla toho ako bude fúkať vietor, podla toho kolko vás bude sedieť v aute

21.01.2018 20:59

Re: Nová Impreza

Pre Boha živého, to na Slovensku sa naozaj predáva len 1.6i !!! smilesmile V Čechách sa predáva aj 2.0i, za cenu lepšej výbavy 1.6i.

Ak by na udržanie dynamiky stačil zázračný Lineartronic, tak by všetci robili menšie motory, lenže Lineartronic nie je zázračný a nízky výkon v stredných otáčkach ti proste nenahradí.

22.01.2018 05:39

Re: Nová Impreza

Pekné prekvapko od importéra :)

Keď už aj nové XV čo je v podstate oplastovaná Impreza má obe verzie motorov je to zaujímavé prečo ich nemá aj Impreza.

Ivo jo samozrejme rozumiem čo tým myslíš, váhovo som na tom velice podobne ako Impreza ale mám iný krútiaci (Turbo diesel) ale predsa len sa bavíme o Hatchbacku, keď človek chce výkon pôjde po preplňovanom Levorgu.(ten super portál - dať naj negatívum autu to že nedokáže na 6tom stupni zrýchliť z 1500otáčok pri 80tke je choré, ešte k tomu keď má človek v rukách automat, v diskusii to o nič zdravšie nevyzeralo)

Ok ničto uvidíme čo prinesie budúcnosť, vďaka za reakcie páni

22.01.2018 23:54
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101