Diskusné fórum

Kuny v motorovom priestore

Autor Správy

Re: Kuny v motorovom priestore

Uz je pravidlom z mavam potrhany tapacirung z vnutornej strany kapoty na celom motore ale, na adiesli mi uz prehrizli kable od vstrekovačov, na teraz na forestri zasa sviečkové... auž nevim čo stým... ato mám stale zapnutý a fukčný "myšoplaš"v motore ktory vydava niskofrekvenčný zvuk a vobec to nepomaha ..... čo stým? smile

18.05.2010 12:21
555
avatar

Re: Kuny v motorovom priestore

Havermeyer a Hlava XXII smilesmilesmilesmile Conrad predaval taky vysokonapatovy system do motoroveho priestoru proti hlodavcom. Ak sa dotkli, tak im to dalo nesmrtiacu ranu.

18.05.2010 12:36

Re: Kuny v motorovom priestore

marek , ty mas pod kapotou u festera svieckovu? aj s knedlikom? tak to pridem obhryzat aj ja smilesmilesmile

kua,inak dobra tema. lebo mne na legacy tiez pred 3 mesiacmi prehryzli kabel od lambda sondy a to sa kua naspajkovat naspat neda,musel som kvoli jednemu kablu kupovat cely komplet - 300€ fprdely.

taakze co s tym? mate nejaky recept ,ako sa vysporiadat s hlodavcami?

18.05.2010 13:33

Re: Kuny v motorovom priestore

Co to som otom pocital mam tiez zaujem na vyrieseni tejto gebuziny v podobe zlostnej prirody.

Takze najzabavnejsie riesenie je kupit si vlastnu kunu vycvicit ju a ta zla by sa mala odstahovatsmile

Druhe a najcastejsie riesenie je pozbierat vykaly nejakej selmy zo zoo alebo od psa a rozmiestnit ich okolo pozemku.

dalej som nadabil na ludske vlasy ale marek vravel ze nepomaha. plasicka mu tiez zlihala.

Dalsie riesenie boli ovocne pokial mozno kostkove plody napichane ocelovimi sponami trebarz odpad pri sustruzeni. Z tohto by greenpeacaci mali velku radostsmile

este tam bol trojhacik zaveseny na strome vo vyske do ktorej musi kuna vyskocit z nejakou tou navnadou.

NO najvedsi ohlas malie tie vykaly vraj to funguje smile

este vraj kde su vo dvore macky a kocurkovia tak kuny nemaju sancu ale sa mi nezda smile

18.05.2010 14:10

Re: Kuny v motorovom priestore

Sokyno, ono s tymi zvieratkami mozno fungovat bude.... Mne po dvore behaju 3 hafani a 5 maciek, a zatial chvalabohu ziadny taky problem ako prehryzane kable nemamsmile smile

18.05.2010 19:23

Re: Kuny / potkany v motorovom priestore

Aj ja mám doma psov a aj tak sa potkani promenádujú po dvore a idú si ustlať na vyhriate trubky motora, a asi 1m od auta mám na 220V pripojení plašič, ktorý iba bliká na zeleno a to je asi všetko, čo dokáže smile Jediné efektné riešenie je tá veľká klietka s dvomi padacími prepážkami (25€), tam sa chytia tí prefíkanci ale čo stoho, keď z družstva oproti idú im na pomoc ďaľší a to nehovorím, že čo potom s nima robiť ...

Podobnú šarapatu robia i vrabce a iné operence, čo je možno ešte nebezpečnejšie ako tie cicavce, nakoľko ich perie sa ľahko vznieti! smile

06.06.2010 03:59

Re: Kuny v motorovom priestore

Já jsem teď viděl jednu odstavenou Imprezu s nastěhovanou kunou. Měla tam už udělanej pelíšek z toho tapecírunku. Zafungovala vůně Antitabak od Briesse. Taková ta plastová krabička. Zkoušel i jiný, ale na doporučení od dalších koupil tudle a ejhle - kuna se odstěhovala. A ne na každou to funguje. Jedněm vadí to, druhým zase ono. Jsou prej vybíravý jak lidi.

07.06.2010 12:44

Re: Kuny v motorovom priestore

mam napad. Povieme Lukasovi , aby siel na jahodnik do restauracie. Nech kupi cca 3 porcie cesnakovej polievky (moze byt aj gulas) .Som si isty,ze toto kuny odplasi tak,ze uz nikdy nebudu chciet ist do ziadneho auta smile

smile

07.06.2010 12:57

Re: Kuny v motorovom priestore

Ja mam este z davnych cias take valcove veci (nejake "smradlave", vyzera to ako mydielka) v presne takej sietke ako aj mydlo, tusim v motore su 3 alebo 4, a zatial ziadna kuna, alebo ina zver nebola na navsteve...(stavam na tom istom mieste kde kams na fobii, a unho sa jej nejak moc paci:D )

09.06.2010 09:23

Re: Kuny v motorovom priestore

Toto som dnes drzal v ruke: http://www.zeleneudoli.cz/sprej-proti-kunam/d-70087/<br> Maju to v predajni FABORY.<br> Len neviem, ci staci nastriekat kable alebo treba aj kunusmile

Este dodam:http://fasteners.fabory.com/Images/Slovakia/Documents/FABORY%20Technick%C3%A9%20spreje%20MOTIP%20SK.pdf

09.06.2010 14:06
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101