Diskusné fórum

Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

Autor Správy

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

Caute. Uvazujem nad taznym zariadenim na moje Lego 2010, ale chcem take odnimatelne, ze po odnati nebude nic vidno. Cize bajonet s vertikalnym nasadzovanim. A dalsia dolezita vec, ziadne prestrihavania tovarenskych kablov ku svetlam, pretoze nechcem o par rokov riesit problemy s elektrikou. . Mate niekto odporucanie?

29.03.2019 23:07

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

Ťažné už mám nahodené 2 mesiace, a zajtra ho konečne použijem. Náhodou som objavil toto svoje vlákno, tak tu blábolím, aby som to na očoch, že fotku chcem pridať.smile

28.08.2019 21:59

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

Nahodenô. Odnimatelne vertijalne TZ Westfalia, montovane v Autocar Senec, uzamykatelne. Vyrez do zadneho narazniku vidno len od zeme ked si clovek klakne na zem. Pripojka me vyklopna, takze normalne vobec nic nevidno,ked to nieje nahodene.

29.08.2019 08:48

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

Ešte si neodpustím môj ponos na automobilový priemysel. Každé modernejšie auto má od výroby predpripravené koncovky na pripojenie dodatočnej elektroinštalácie v zadnej časti auta. Doslova sú tam hotové konektory, zapojené do elektrického okruhu, ktoré sa dajú ľahko nájsť.

Tieto konektory sa ale samozrejme nepoužijú NA NIČ pri dodatočnej elektroinštalácii, pretože údajne každá automobilka používa iné konektory kvôli čomu by musel elektroinštalatér prekáblovavať nové zariadenie. Pri montáži ŤZ sa preto používajú "univerzálne" elektroinštalácie a to tak, že inštalatér na hulváta prestrihne potrebné káble v aute, a nejakou zázračnou spojkou na ne pripojí elektriku nového zariadenia.

A majiteľ auta môže len dúfať, že sa elektrika v aute začne srať neskôr ako sa zbaví auta. Hlavne, že máme kadejaké hybridy, ale debiIné káble nevieme robiť normálne.

09.09.2019 22:16

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

09.09.2019 22:16

Ešte si neodpustím môj ponos na automobilový priemysel. Každé modernejšie auto má od výroby predpripravené koncovky na pripojenie dodatočnej elektroinštalácie v zadnej časti auta. Doslova sú tam hotové konektory, zapojené do elektrického okruhu, ktoré sa dajú ľahko nájsť.

Tieto konektory sa ale samozrejme nepoužijú NA NIČ pri dodatočnej elektroinštalácii, pretože údajne každá automobilka používa iné konektory kvôli čomu by musel elektroinštalatér prekáblovavať nové zariadenie. Pri montáži ŤZ sa preto používajú "univerzálne" elektroinštalácie a to tak, že inštalatér na hulváta prestrihne potrebné káble v aute, a nejakou zázračnou spojkou na ne pripojí elektriku nového zariadenia.

A majiteľ auta môže len dúfať, že sa elektrika v aute začne srať neskôr ako sa zbaví auta. Hlavne, že máme kadejaké hybridy, ale debiIné káble nevieme robiť normálne.

ale nooooooooo a to chces povedat ze ten super nano elektrikar, ked ide strihat kable ku svetlam tak pri jeho super tuty vzdelani, nevie tu koncovku pre mna zamna aj s kladivom roztlct a pouzit kable co tam zostnu visiet? smilesmilesmile

14.09.2019 10:51

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

A ty si myslíš, že autoelektrikár má naštudované elektrické rozvody každého auta, aby presne vedel, kde má čo (a ako) rozobrať, aby sa dostal k tým originálnym konektorom? A keby sa k nim aj dostal, tak originálny konektor by musel nahradiť iným, alebo spojkou.

Preto sa to robí na hulváta, priamym pripojením na káble do svetiel.

16.09.2019 12:08

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

a ty si myslis ze je rozdiel hladat ktory kabel strihnem od svetiel a aky kabel pouzijem z konektora? .....ak ti to vadi tak mu ten konektor mozes najst a povedat aby ho on nemusel tak pracne hladatsmile

16.09.2019 23:20

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

Ked v tom nie je rozdiel, tak preco to robia tak ako to robia?

16.09.2019 23:42

Re: Legacy BM/BRS - skryte tazne zariadenie

lebo su to lenive kurv..... na 4 autach som ten konektor nasiel za kritkou hore alebo vzadu pri svetlach

16.09.2019 23:45
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100