Diskusné fórum

Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Autor Správy

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Nazdar ludkovia. Tak som dnes dumal a chcel by som vediet, ci ma niekto skusenost s nasledovnym. Ak clovek da spravit vyfuk s nejakym fesi zvukom, na kratku dobu sa to da vydrzat, ale cestovat s takym niecim dlhsiu dobu, to je uz o dost narocnejsie. Otazka znie, ci je mozne ten interierovy hluk od vyfuku nejako odizolovat? Pripadne ako je to mozne vyriesit tak, aby to dnu neslo? Prve mi napadlo pouzit tlmiaci material, kt. sa pouziva pri robeni hudby v aute. Teda vytlmit kufor pod tapacirom. Pomoze to? Pripadne ako by sa to dalo riesit? Predpokladam, ze uz viaceri take nieco riesili, alebo nad tym uz dumali.. Dik. smile

08.06.2010 22:07

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

no nieco tym urcite spravit pojde ale zazraky by som necakal. Skor ze sa clovek naroby jako kun. Kazde subo uz daku tu zvukovu izolaciu ma takze nie vsetko bude treba vytlmit. Taktiez by som dal bacha na predajcov typu nasi chlapci vam to cez vikend aj nalepia. Nemame ochcavky aby sa nam kde kdo hrabal v autach

09.06.2010 07:41

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Brano, co blbnes ja mam opacny problem, neviem ako zvuk motora dostat do kabiny smile smile

09.06.2010 14:13

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Kedze som donedavna mal sebring ktory dost "zavijal" mozem napisat k tomu len tolko... je to len frajerina... zbytocna zvysena spotreba a zbytocny namysleny vykon... smile strata casu a penazi a to viem o com pisem... co sa tyka hluku... nepomoze nic kdeze vyfuk je pod kufrom a dost ziape nepomoze ani izolacia... a ked som vratil spat remus... dokonca ani neviem ze mam motor smile takze moja minula naivita je konecne prec smile

09.06.2010 16:06

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

dobra tema smile

musim povedat,ze asi starnem. lebo kedysi mi zvuk na festerovi vobec nevadil.ale posledne mesiace ma privadzaju do "rozpakov" smile asi preto,lebo si vyvazam zadok v legacy,kde nepocujem absolutne nic...ale spat k teme.

hlukova izolacia?? tak to je tazka robota. ja som pouzil izolacnu penu ( co sa pouziva na odhlucnenie, s vynikajucou absorbciou) , snazil som sa vyplnit dutiny atd.k... nie je to take jedoduche. zvuk sa siri cez kov velmi efektivne. nehovoriac o rezonacii a tvoreni roznych intereferencii v dutinach bla bla bla. na to ,aby to bolo dokonale je potrebne vyplnit vsetky dutiny. vo vnutri.

ked sa vsak izoluju vnutorne casti interieru,tak to nie je az tak efektivne ako izolovat exterier. to znamena izolovat okolie vejfucka od samotnej kasne (co je opat komplikovane,musia sa pouzit teplovzdorne materialy,ktore bohuzial nemaju prilis vysoku absorbcnu schopnost . ja som napriklad urobil to,ze som izoloval vyssie frekvencie. ale nizke frekvencie a dunenie sa mi izolovat nepodarilo.

takze to vidim tak, ze asi najlepsie riesenie je namontovanie rezonatora resp. tlmica , ktory dokaze "zkulturnit" zvuk .

09.06.2010 16:47

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Ja by som siel do silenceru ktorý tu maju odskusany viacery clenovia a fpohode bez blbnutia otackamia pod ... alebo Varex ale stým tu asni nik nema skusenosť ...no velky rozdiel oproti tomu menej pohodlnemu silenceru to asi nebude..len bude asi tichsí

09.06.2010 22:20

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Ja v beznej premavke pouzivam silencer - osvedcil sa. Rozdiel vo vykone je minimalny. Ked sa idem vysantit tak vytocim dva srobiky a hucim jak JUMBO JET. smilesmilesmile

10.06.2010 20:33

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Caf. To znie velmi zaujimavo. Kde si zohnal ten tlmic? A za kolko? Inak neplanujes prist do BA na zraz? Velmi rad by som si to pozrel a samozrejme aj vypocul smilesmile

10.06.2010 21:24

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Chlapy, ja som dal novy vyfuk, bez setkych moznych tlmicov a este aj katalizator som vybral smilesmilesmile ...takze teraz ma nikto neprehladne v premavke, a hlavne v meste ked vrciim na cele mesto smilesmilesmile , no len kusa musim odhlucnit kufor a bude to luxus smilesmilesmile

23.06.2010 23:43
555
avatar

Re: Zvuk vyfuku a interierova zvukova izolacia

Z pohladu teorie akustiky je jediny dostupny sposob, ako tie nizkofrekvencne frekvencie pohltit je len onen variabilny koncovy tlmic. Teda, da sa este pouzit sorbotan, ktorym sa obkladaju atomove ponorky, cim sa cenove zaradite medzi supercars smile, pripadne pouzit system, ktory pred vyse 20r pouzil Lotus a generoval cez audiosystem rovnake frekvencie s opacnou amplitudou.

Australcania dobrych 10r spekuluju s klapkovymi systemami, mali aj snahu pouzivat tlakove otvaranie, kde som problem videl v mnozstve vzduchu, ktore sa stlaca na danu vzialenost. Toto vyzera byt velmi rozumne riesenie a ani cena nie je taka strasna.

Nestracal by som cas s molitanom, ci pruznymi bitumenovymi hmotami a bral ten koncak.

Suba ma nejaku izolaciu, ale napr take BMW ma dvojitu podlahu, vyplnenu specialnou penou a na to sa nechyta ...

24.06.2010 10:03
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101