Diskusné fórum

Okuliare pre vodičov

Autor Správy

Re: Okuliare pre vodičov

Slnečné okuliare za volantom používa snád každý. Aké máte skúsenosti s rôznymi značkami, filtrami atd.<br> Ja už roky opakovane kupujem Polaroidy driver edition(to sú tie s tými hnedými filtrami). Ale teraz ma zaujala novinka :<br> http://www.eurooptik.sk/drivewear.php

09.06.2010 17:01

Re: Okuliare pre vodičov

No celkom dobrá téma..ja som znamy ako lamač ženských sŕŕdc smile a okuliarov takze ties som kedysi investoval nemale peniaze do Polaroidov a boli fantasticke... fpodstate hociake ...no už nemienim dotovat 3je za sezonu tak uzivam momentalne subaru okuliare kupene za 20€ su celkom fpohode ale polaroidy to niesu.........

09.06.2010 22:03

Re: Okuliare pre vodičov

jj zaujimava tema a ako vsetko nexistuju univerzalne okularie rozne zfarbenia maju roznu pouzitelnost, ja pouzvam za volantom 3 okuliarov gold , hnede , sede sfarbenia a az na gold su to okuliare "neznackove" ale s kvalitnym UV filtrom a antireflexnym filtrom. Sede pouzivam do najsilnejsieho svetla a gold zas za sera, oblacnych dni ale vyborne filtruju aj stretavacie svetla takze lepsie vidno objekty "skovavajuce" sa v intezzite svetiel denneho svietenia chodci, cyklisti .... . A este spomeniem ako je mozne lahko zisit ze okuliare maju antireflaxny filter staci ak vezmete 2 okuliarov a natocite ich o 90 st a pozriete se na ne smere pohladu maly by sa krasne zaciernit a nemalo byt cez ne vidiet. Ja davam predost koly airbagom v aute , okuliarom so sklami vyrobenych z polykarbonatu je pravda ze sklo je sklo ,ale koly bezpecnosti volym radsej plasty. Este jedna vec je dolezita u nesklenenych , a to aby nemali ziadne opticke skreslenia. Volakedy mala spol. Uvex na svojich strankach kopu informacii o slnecnych okuliaroch , co je skoda dalo sa tam pekne najst kopa zaujimavych informacii. Ako polaroid je znama znacka, ale za rozumnu cenu je mozne zohnat okuliare rovnako kvalitne okuliare, ale je mala sanca ze to budu od volakeho vietnamca na trhu .

13.06.2010 22:27
555
avatar

Re: Okuliare pre vodičov

Adre, opisujes polarizacny filter, nie antireflexnu povrchovu upravu. Polarizak pohlcuje cast svetla a ak natocis proti sebe do kriza dva filtre, pohltis horizontalne, aj vertikalne zlozky a preto je vysledok tma. Takto to funguje aj s polarizovanymi pozadiami vacsiny LCD zobrazovacov, kde potom stacia jedny okuliare.

Tie prve ma dost zaujali, pretoze v noci vidim prdlajs, ak ide oproti auto a ak este aj prsi, tak je to uz skoro otazka stastia a nie videnia. Bohuzial, co som sa dopatral beru radove 60% a viac svetla a tak v noci su pre mna nanic. Ich pozitivum je, ze mozete mat dioptricke korekcie na slnecnych a nebudu to ala heliovary, kde vam celne sklo odblokuje UV a po 10min sa rozjasnia a vy stiahnete bocne sklo a vystrcite ich na 2min vona, aby sa znovu zatmavili.

Chvalabohu, polarizaky uz nema len Polaroid, evidentne im skoncil patent, pretoze sice boli ok, ale ich farebne naladenie bolo dost pesimisticke smile V tomto je moj favorit Raybavy Ben smile , voci Polaroidom sice zbytocne priplacam za znacku, ale svet je cez ne krajsi. Zatial naj okuliare pre vodica, ktore som mal na nose su ..nastrocne Raye, design pilot a so silne zltym filtrom. Svet v nich skoci do takych teplych farieb, ze aj sede nebo pred burkou vyzera ako tropicky raj a cervena na semafore sa neschova ani v najsilnejsom slnku. Bohuzial na noc sa nehodia, sice niektore kontury su presnejsie, ale pohlcuju moc svetla a chodec nemusi byt viditelny.

Co ma velmi zaujalo je toto Tag-y Night Vision, treba sa preklikat http://www.tagheuer.com/eyewear/index.lbl?lang=en Jedine, co ma drzi, je cena za logo TAG....

14.06.2010 09:48

Re: Okuliare pre vodičov

Na DriveWear mi zasla chut, cena okolo 250 eur smile.Treba pockat, kym toho HOYA nenavyraba tony.<br> zaujimava stranka:<br> http://www.drivewearlens.com/history.php?subpage=1<br> Tie eskimacke su cool smilesmile

14.06.2010 15:18

Re: Okuliare pre vodičov

Na mlhavé podmínky a děšť a šero používám žluté střelecké brýle. Jsou úžasný - zvyšují kontrast, ostrost hran a rozjasňují. Prostě ten šedý den hned vypadá líp. V létě mám origo brýle Subaru za nemalé peníze (vzali mě na hůl - dal jsem za ně asi 40 Euro). Teď dle Vašich příspěvků přikůpim Polaroidy, dají se u nás sehnat i v rybářských potřebách (díky polarizačním sklům je lépe vidět při slunci na splávek) už za ceny od 20 Euro. Budou se hodit i na ty ryby.

14.06.2010 15:36

Re: Okuliare pre vodičov

555 : jj tak nie anti reflex ale polarfilter smilesmile

15.06.2010 00:38

Re: Okuliare pre vodičov

Kukám na tie vaše terminusy technikusy, ktoré hádžete do plena....smile

Moja skúsenosť s okuliarmi je taká, že som celý život odmietal slnečné okuliare, neveril som im a tak som len škúlil a "chránil" si zrak, až pred par rokmi som mal s očami problem a Zuzka ma ukecala (čo som aj uznal) na moje prvéééé okuliare slnečné.

Teta predavačka ma ani nemusela dlho prehovárať na poriadne okuliare, len som musel dlho predychávať cenu. Polaroidy za 2500 slovenských peňazí nosím v lete v zime, parádne fungujú smile

Dobrý postreh je s tými okuliarmi do šera, dažda a podobne. Tie nosí pramálo vodičov.

15.06.2010 08:00

Re: Okuliare pre vodičov

no tak konecne som aj ja vcera vyskusal zlte skla do tmy a musim povedat ze ma tato skusenost sokovala smile hlavne vtedy,ked som si dal okulare dole a zistil som,ze vonku je celkom solidna tma... takze moje odporucanie je Oakley . veelmi velka spokojnost smile

13.07.2010 09:06

Re: Okuliare pre vodičov

Ja by som tiež rád také okulárie, len ja potrebujem dioptrické, resp. len klipsy na moje okuliare. Je jedno, čo to stojí. Dá sa niečo také u nás?

13.07.2010 10:10
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101