Diskusné fórum

Legacy V 2.0D kontrolky a škubanie pri radení

Autor Správy

Re: Legacy V 2.0D kontrolky a škubanie pri radení

Zdravím, rad by som sa spýtal na možnú príčinu zavady, kt. sa objavila včera na Legacy 2.0D wagone. Je to ročník 2013, 6M. Najazdených 198000, posledná výmena oleja pred 5500km. Hned pri prvom studenom štarte v silnom daždi sa objavili trvalo svietiace kontrolky check engine, trakčnej kontroly a ručnej (elektronickej) brzdy. Taktiež blikala kontrolka Cruise a tempomat nefungoval. Po asi 15km ceste nasledovala opačná cesta naspäť, počas cesty (oboch) sa objavovalo celkom citeľne škubanie pri preradovani, všimol som si to len pri radení nahor a skoro pustenej spojke, motor akoby strácal v radoch 0,1s výkon a otáčky kolísali, pri úplnom pustení spojky problémy ustali. Nasledovala už len krátka (5km) cesta domov, počas ktorej (už za lepšieho počasia) sa pri štarte nerozsvietilo nič a nebolo cítiť žiadne škubanie. Bez nejakého pátrania som si povedal, že to bolo možno regeneraciou DPF, a auto sa “snaží povedať, aby človek stále cruisoval”, ale po prezretí internetu som našiel celú plejádu problémov sprevádzanú týmito príznakmi nezávisle od paliva/motorizácie. Mám dojem, že mot. oleja od výmeny trošku pribudlo, ale nijak merateľne. Viecko nádrže som skontroloval, bolo pevne utiahnuté. Netesnosť nádrže bol totiž jeden z dôvodov, čo som našiel na internete. Nechcem auto ďalej používať s tým, že to bol len “blbý kontakt a škriatok v elektrike”, aj keď tomu všetko nasvedčuje, keďže dážď to bol naozaj silný, a problémy ešte v ten deň ustali. Budem teda rad, ak sa niekto podelí o svoje skúsenosti s týmito príznakmi, čím boli spôsobené a ako ich napravili, ďakujem pekne.

20.08.2020 18:31
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101