Diskusné fórum

Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

Autor Správy

Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením, korózia a pod.

Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením sa dá v podstate jednoducho prebrúsiť, zatmeliť a nastriekať novou farbou. Oveľa horšie je, keď sa vlhkosť a soli zo zimného posypu ciest pomaly a nebadane prehrýzajú dutinami, blatníkmi, podlahou a pod. Ak sa napr. na blatníkoch ukazuje hrdza, ak lak robí charakteristické kopčeky (kvitne), napadnuté miesto bude oveľa väčšie ako sa na prvý pohľad môže zdať a lemy, či nálepky nič nevyriešia. Pri snahe odstrániť drobné kvitnúce ložisko na karosérii môže vzniknúť i diera vo veľkosti dlane, ktorú treba opraviť zváračkou a plátom plechu. Mňa by zaujímalo kto sa na Slovensku tomuto venuje, koľko trvá taká oprava a samozrejme orientačne cena. Na záver ešte krátke neuveriteľné video "Vyrovnavani karoserie" do 4 hodín na počkanie, u nás jedine tak vo sne: http://uloz.to/4349356/auto-moto-revue-radime-vyrovnavani-karoserie-smart-fix.avi

10.06.2010 01:39

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

no takze: 1. nie vsetko treba hned odrezat a navarat nove ale da sa to vybrusit a vytmelit. bezpodmienecne vsak treba brusit az do zdraveho kovu. 2. Venuje sa tomu kazdy solidny garazmajster, autoklampiar,...treba pohladat-nie kazdy svoje remeslo ovlada. Tmel + tuzidlo maju takmer u kazdych autopotrebach. 3. Farbu je mozne si dat namiesat nie len podla kodu na stitku ale aj napr. podla vycka nadrze ak ide o starsie auto farba bude od slnka vyblednuta. 4. Solidne firmy dokazu namiesat farbu aj do spreju takze nepotrebujete striekaciu aparaturu. Nasledne treba prestriekat bezfarebnym lakom a zalestit (tempopastou alebo niecim podobnym) Pre jemnu pracu sa da pouzit airbrushova pistol (modelari s nou striekaju modely) cena sa pohybuje od 40eur ale preverte velkost trysiek. U lacnych modelov je bezne ze je len 1 a preto treba pozerat na specifikaciu na co je urcena.

10.06.2010 12:22

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

drobné poškodenia laku nie je treba ignorovať, maximálne tak jednu sezónu, do leta, lebo ak sa začne rozliezať pod lakom pavučina, je ju treba miestne vybrúsiť až po kov, ako správne tvrdí Dufo, potom už náter základovkou, tmel, brúsenie, špricgit (plniaci striekací tmel) a farbu zvláda každý trochu šikovný aj svojpomocne. ak sa pod tou škvrnkou objaví diera durch, a nedá sa len tmeliť, každý hneď zoberie autogén alebo aspoň CO-čko a bastlí nejakú záplatu, ale ono to za dosť málo rokov kvitne ďalej, lebo v okolí zvaru vyhreje plech, ten stratí nátery a vrstvy a hrdzavie omnoho rýchlejšie, hlavne z odvrátenej strany , zvnútra, kde sa mu nedostane dostatok antikoróznej ochrany, tak v blízkosti zvaru extrémne rýchlo pokračuje korózia. Kto chce karosériu opravovať len raz a zastaviť koróziu použije studený systém záplat prehrdzavených miest - a síce vychrúmať flexkou hrdzavinu až po zdravý plech, natrieť obnažené okraje (stačí Hameritka) a prinitovať trhacími nitmi do farby uložený nový kus plechu, nity zabrúsiť, nastriekať základom, vytmeliť... a už nikdy viac ten podbeh alebo lem neopravovať - stačí na opravu ako záplatu použiť kus nerezového plechu. Overené na 10ročnej hrdzavinke, ktorá ešte 15 rokov slúžila... Svedok: Martinekk

31.08.2010 22:41

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

heloo

potrebujem radu vcera ked som lestil svoju rezu tak som si poskodil uz poskodeny lak

bolo to len take vraskave tak som tomu nevenoval pozornost ale teraz uz musim lebo je to az na kov velkost asi 1 centaku

volal som nejake dielne a v prvej mi povedal ze to vystrihne a musi vyberat okno co vziadnom pripade nechcem

a druhy ze to sa musi nastriekat cela strecha co sa mi nezda

posudte sami

http://www.klubsubaru.sk/galeria/503/

ps hladam niekoho kto by mi stym pomohol

moja predstava (zjednodusena)je to obrusit ,nastriekat zinkovim sprejom ,prestreknut a zalestit

aspon tak si myslim ze by to mohlo fungovat

pripadne poznate dakeho cloveka co by mi to spravil

co najskor smile

23.09.2010 00:02

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

Pigsli, no nejdem ta strasit, ale tvoja predstava je iba predlzenie doby na riadne riesenie. Zahasis to na jednu sezonu, maximalne dve. Ak to chces urobit poriadne, musis sa zmierit s tym, ze bez sahnutia na gumu (okno) to nepojde. A ak ide o metalizu, len tazko sa da urobiť do stratena následne striekanie opraveného miesta. Ano, je to blbé miesto na hnitie.

23.09.2010 07:37

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

toto mi ale vobec nepripada ako hrdza teda podla fotky skor ako nejaky zoskvareny lak alebo poleptany nekou chemiou, alebo nejaka nekvalitna oprava, jednoznacne ti neostava nic ine nez to zbrusit nastriekat zakladom potom farba na celu strechu hotovo a necakal by som kym sa to nezatiahne pod listu okna potom sa uz toto nezbavissmile

23.09.2010 08:29

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

hrdza tam je ale fakt len tak jemna take nic

len hladam niekoho kto to spravi a hlavne nech sa neuci na mojom aute viete co myslim preto ze ak bude treba dat dole okno tak to musi vediet bo to tam zacne kvitnut cele kolom dokola a to je koniec

23.09.2010 08:34

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

Neviem ake mas naroky,ale zo skusenosti si myslim, ze na slovensku asi nemame poriadneho lakosa. Su to fuseri ,humaci co vsetko zadrbu, kazda plocha ma inu kvalitu... Skratka humus. Na druhej strane, bolo by naivne namyslat si, ze clovek to nastrieka tak dobre ako japonsky robot. Jedine pzitivum zo striekania mojho afta je, ze to ma opat novu ochrannu vrstvu karoserie.

23.09.2010 16:13

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

no dnes som bol pozriet tento servis a vyzerali v pohode

http://autojednicka.webnode.sk/

mate niekto skusenosti ?

23.09.2010 19:13

Re: Drobné poškodenie laku s následným hrdzavením

smile ano,mam.Tam striekali moju rezu, kukovu rezu, juroveho festra...

23.09.2010 20:53
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101