Diskusné fórum

XV - jemne pohupovanie za jazdy

Autor Správy

Re: XV - jemne pohupovanie za jazdy

Ahojte. Kupil som ojazdene XV 2012 a pri jazde hlavne po meste citim aj pri malych beznych nerovnostiach take trvale makke pohupovanie auta, nie kolisanie do strany. Nema to vplyv na riadenie, napravy su pevne, riadenie rovne. Je to hlavne pocit, ktory na inom aute nie je. Ked je cesta hladka, napr. dialnica, ci suvisly dobry asfalt, je to ok.

Neviem, ma dakto taku skusenost ? Pomohlo by pozriet tlmice, ci pruziny ? Dakujem za kazdu reakciu. RN

24.02.2023 20:10

Re: XV - jemne pohupovanie za jazdy

Reakcia na príspevok od používateľa hrozniak:

24.02.2023 20:10

Ahojte. Kupil som ojazdene XV 2012 a pri jazde hlavne po meste citim aj pri malych beznych nerovnostiach take trvale makke pohupovanie auta, nie kolisanie do strany. Nema to vplyv na riadenie, napravy su pevne, riadenie rovne. Je to hlavne pocit, ktory na inom aute nie je. Ked je cesta hladka, napr. dialnica, ci suvisly dobry asfalt, je to ok.

Neviem, ma dakto taku skusenost ? Pomohlo by pozriet tlmice, ci pruziny ? Dakujem za kazdu reakciu. RN

Vitaj v klube...!

Na pôvodných XV (tuším do r. v. 2015) je to bežný jav. Tiež mi to vadí a neviem si na to zvyknúť. Po všetkých kontrolách (podvozku, náprav, silent-blokov, uchytenia kolies, čapov, kĺbov, stabilizátorov, tlmičov, pružín, ...) s negatívnym výsledkom som dospel k subjektívnemu názoru, že ide zrejme o poddajnosť karosérie, ktorá sa nadmerne deformuje (krúti), a to spôsobuje tento nepríjemný pocit.

Na novších modeloch XV, ktoré sú postavené na nových platformách, sa to už neprejavuje (až tak výrazne), pretože karosérie sú podstatne tuhšie.

27.02.2023 02:27

Re: XV - jemne pohupovanie za jazdy

Reakcia na príspevok od používateľa fotograf:

27.02.2023 02:27

Vitaj v klube...!

Na pôvodných XV (tuším do r. v. 2015) je to bežný jav. Tiež mi to vadí a neviem si na to zvyknúť. Po všetkých kontrolách (podvozku, náprav, silent-blokov, uchytenia kolies, čapov, kĺbov, stabilizátorov, tlmičov, pružín, ...) s negatívnym výsledkom som dospel k subjektívnemu názoru, že ide zrejme o poddajnosť karosérie, ktorá sa nadmerne deformuje (krúti), a to spôsobuje tento nepríjemný pocit.

Na novších modeloch XV, ktoré sú postavené na nových platformách, sa to už neprejavuje (až tak výrazne), pretože karosérie sú podstatne tuhšie.

Dakujem za odpoved. Takze to nie je az taka vynimka. A mna prave skor napadlo, ze by to mohla robit vacsia tuhost karoserie, s ktorou pri XV Subaru prislo, akurat prenos narazov z naprav nedoladili. Skusim este so servisakom prehodit, ci by dake napr. ine tlmice nepomohli.

11.03.2023 22:54

Re: XV - jemne pohupovanie za jazdy

Reakcia na príspevok od používateľa hrozniak:

11.03.2023 22:54

Dakujem za odpoved. Takze to nie je az taka vynimka. A mna prave skor napadlo, ze by to mohla robit vacsia tuhost karoserie, s ktorou pri XV Subaru prislo, akurat prenos narazov z naprav nedoladili. Skusim este so servisakom prehodit, ci by dake napr. ine tlmice nepomohli.

Aj ja mám informácie, že výmena pružín (za tuhšie) a tlmičov (s inou charakteristikou...) pomôže - jedná sa o zadnú nápravu.

Pomôže aj výmena pneumatík... (za XL) a hustenie na trochu vyšší tlak, čo sám môžem potvrdiť - samozrejme, za cenu zníženia jazdného komfortu na roz....ných slovenských cestách. smile

14.03.2023 12:20

Re: XV - jemne pohupovanie za jazdy

Reakcia na príspevok od používateľa fotograf:

14.03.2023 12:20

Aj ja mám informácie, že výmena pružín (za tuhšie) a tlmičov (s inou charakteristikou...) pomôže - jedná sa o zadnú nápravu.

Pomôže aj výmena pneumatík... (za XL) a hustenie na trochu vyšší tlak, čo sám môžem potvrdiť - samozrejme, za cenu zníženia jazdného komfortu na roz....ných slovenských cestách. smile

OK, dakujem za radu. Gumy odskusam prifuknut hned a uvidim este, ked vymenim na letne, ked dake kupim, lebo pri kupe auta boli len zimne. A urcite to casom skusim so zadnymi tlmicmi.

14.03.2023 18:52

Re: XV - jemne pohupovanie za jazdy

Pre informaciu, ak by mal niekto podobny problem, bol som v servise a zistili opotrebovane nejake gumene silentbloky vzadu. Tak ich vymenili a dost to pomohlo. Zial napriek tomu stale utcite pohupavanie ostalo, take jemne drglovanie,jemne natriasanie a mam dojem, ze to skor vychadza teraz zpredu. Aj by som mal podozrenie na nieco s poloosou, len to nerobi stale. Akoby sa to rozkmitalo pre jemne zvlnenom asfalte, na peknom rovnom to nerobi.

Este mam problem, ze niekedy mi pri zatacani mensou rychlostou hlavne dolava daco zacne klepat okolo praveho predneho kolesa, ale zaboha to neviem zaimitovat, ked chcem. V servise pozerali napravu a vraj vsetko OK. Boli sa previezt a samozrejme vtedy nic. Netusi niekto co by to mohlo byt ?

22.04.2023 22:32
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101