Diskusné fórum

Trhanie autom pri zmene prevodového stupňa

Autor Správy

Re: Trhanie autom pri zmene prevodového stupňa

Ahojte, nejakú dobu pociťujem trhanie autom pri zmene prevodového stupňa smerom na hor i smerom na dol. Podarilo sa mi od sledovať že v momente záberu spojky mi zakolíšu otáčky. Ako keby sa spojka zopla a rozopla. Niekedy to trhne raz ,inokedy dva krát ...záleží od toho ako rýchlo pustím spojku. Spojka mi ale nešmýka ,skúšal som ju zaťažiť pri jazde do kopca v nízkych otáčkach alebo s vozíkom na zadku ...tam som nevidel aby prešmykla. Otáčky zakolíšu vyslovene pri zmene prevodového stupňa. Ak pustím spojku pomalšie dokážem to trhnutie eliminovať. Je to veľmi zlý pocit keď auto podskakuje hlavne pri rýchlejšej akcelerácii alebo pri podradení pri zjazde dole kopcom. Čím by to mohlo byť ? Mám tam už jedno hmotu a spojku od Exedy a najazdené na tom cca 43 000km

12.07.2023 00:22

Re: Trhanie autom pri zmene prevodového stupňa

A nie je to motorom? Tipol by som že ak pustíš pri kvaltovaní plyn a znova ho zošliapneš tak dôjde k nejakému blbému dávkovania paliva. Takže niečo ako špinavá škrtiaca klapka... Minimálne by som to celé skontroloval

12.07.2023 15:44

Re: Trhanie autom pri zmene prevodového stupňa

Trhnutie alebo poskakovanie nastane ak spojka zaberie.V tom momente vidím na otáčkach že doslova skočia hore dole ako keby spojka nezabrala na prvý krát ale až druhý tretí... Ako keby sa odlepila,alebo nedokázala udržať krúťak motora...záleží to od záťaže motora a ako rýchlo pustím spojku...čim rýchlejšie pustím spojku tým je to citeľnejšie a trhne, poskočí to viac,alebo viac krát po sebe... Najhoršie je to pri zjazde dole kopcom,ak podradím a brzdím motorom alebo ak rýchlo akcelerujem a preradím... "Kopne to"... Spojka mi ale ani raz nezasmradla aby som ju prepálil...mohol tak rýchlo odísť prítlačný tanier??? Predchádzajúca spojka vydržala okolo 160 000km a umrela až keď zodralo nity na spojkovom tanieri...

12.07.2023 21:38

Re: Trhanie autom pri zmene prevodového stupňa

Po výmene tyčky riadenia sa to trhanie zmenšilo,ale nestratilo úplne ...ešte je v hre hnací hriadeľ,ktorý má vôľu ...hádam sa to po jeho výmene stratí úplne ...

08.01.2024 19:26
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101