Diskusné fórum

Životnosť motorov 2.0 EJ

Autor Správy

Re: Životnosť benzínových motorov 2.0 EJ

Ahojte, som tu novy, idem si po radu. Planujem kupit Forestra 2.0 EJ s lpg. Chcem sa spytat, ako je to s zivotnostou tychto motorov. V kazdom druhom inzerate vidim bud auto s vymenenym motorom alebo s kompletnou GO motoru. To vazne vydrzia tie motory tak 250xxx km a potom klaknu? Alebo mate aj ine skusenosti, vacsie najazdy?

Planujem Forestrika na rodinne vylety po miernom terene + dialnice, ale raz za cas s nim zajdem aj do prace. smile

28.08.2023 08:37

Re: Životnosť motorov 2.0 EJ

EJ20 je strašne široký pojem... Aký ročník to má byť? Všetky novšie EJ20 DOHC varianty (to sú všetky od 2005+) majú problém pri nastavovaní ventilových vôli. Je tam systém hrnčekových zdvihátok, ktoré by sa mali vymeniť za nové s potrebným rozmerom. Čo som teraz sledoval web, tak cena 1ks je 29€ a ked počítaš 16ks tak to nie je zrovna málo. Další problém je že sú to veci čo nemajú okamžite skladom a neprekvapí ma dodanie za 5-10dní...

Samozrejme pri tom úkone ide motor von a ked už je vonku, tak sa pre istotu zabrusujú sedlá ventilov, kvôli čomu idú nové tesnenia, následne nové rozvody, je tam kopec strávených hodín a najväčší problém je cena ND!!!

Dnes takmer každý servis využíva služieb rýchleho dodania, dodania viacerých variant ak servis nemá istotu. To čo nepoužije / nezhoduje sa zasa vráti a všetko čo použil vyúčtuje raz do mesiaca. Najhoršie je že taká sranda niečo stojí a tú srandu musí zaplatiť zíkazník. Polopate - vieš si kúpiť tú istú sadu rozvodov za 250€, dodanie bude napríklad za 48hod, ale servis kupuje iba z obchodu "ABC", sadu mu dodajú za 6 hodín ale tá "sranda" stojí 480€...

A teraz si vyrátaj kolko to celé stojí, ked sa musí vytiahnúť motor, roztrepať, zabrúsiť sedlá ventilov, potom pomerať vôle, vypočítať s akými rozmermi treba objednať zdvihátka, 10 dní čakať až to dodajú, poskladať motor, nahodiť rozvody, naliať nové náplne (ak to bude manták tak ti naúčtuje aj plnenie klimatizácie) a započíta prácu...

Bratu mám silnú obavu že 1500€ ťa neminie, kedysi to bolo tak za 1000€

Potom existuje aj iná alternatíva a tou je Subaru Outback, kde je 2.5i a často ešte SOHC motor - tuším do 2014. Tu ak treba nastaviť ventilové vôle tak motor zostáva v aute, tiež nie je nutné riešiť zabrúsenie sediel ventilov, pretože na nastavenie vôli netreba kupovať hrnčekové zdvihátka, ale majster si vystačí s 10mm očkovým klúčom, škárovými mierkami a extra krátkym plochým skrutkovačom. Robota zhruba na 2-3hod. Rozvody nie je nutné meniť tiež, kedže nejdú hlavy dolu, stačí ich meniť na predpísaný interval. Jednoducho ak nemusíš kupovať zdvihátka po 29€ kus tak si môžeš dovoliť len nastaviť vôle, u DOHC je to velké riziko, pretože ak by človek len nastavil vôle a časom by sa ukázalo že ventily mali aj podpálené sedlá, tak sa celý cirkus zopakuje vrátane novej sady hrnčekových zdvihátok a to nechceš

28.08.2023 15:23

Re: Životnosť motorov 2.0 EJ

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

28.08.2023 15:23

EJ20 je strašne široký pojem... Aký ročník to má byť? Všetky novšie EJ20 DOHC varianty (to sú všetky od 2005+) majú problém pri nastavovaní ventilových vôli. Je tam systém hrnčekových zdvihátok, ktoré by sa mali vymeniť za nové s potrebným rozmerom. Čo som teraz sledoval web, tak cena 1ks je 29€ a ked počítaš 16ks tak to nie je zrovna málo. Další problém je že sú to veci čo nemajú okamžite skladom a neprekvapí ma dodanie za 5-10dní...

Samozrejme pri tom úkone ide motor von a ked už je vonku, tak sa pre istotu zabrusujú sedlá ventilov, kvôli čomu idú nové tesnenia, následne nové rozvody, je tam kopec strávených hodín a najväčší problém je cena ND!!!

Dnes takmer každý servis využíva služieb rýchleho dodania, dodania viacerých variant ak servis nemá istotu. To čo nepoužije / nezhoduje sa zasa vráti a všetko čo použil vyúčtuje raz do mesiaca. Najhoršie je že taká sranda niečo stojí a tú srandu musí zaplatiť zíkazník. Polopate - vieš si kúpiť tú istú sadu rozvodov za 250€, dodanie bude napríklad za 48hod, ale servis kupuje iba z obchodu "ABC", sadu mu dodajú za 6 hodín ale tá "sranda" stojí 480€...

A teraz si vyrátaj kolko to celé stojí, ked sa musí vytiahnúť motor, roztrepať, zabrúsiť sedlá ventilov, potom pomerať vôle, vypočítať s akými rozmermi treba objednať zdvihátka, 10 dní čakať až to dodajú, poskladať motor, nahodiť rozvody, naliať nové náplne (ak to bude manták tak ti naúčtuje aj plnenie klimatizácie) a započíta prácu...

Bratu mám silnú obavu že 1500€ ťa neminie, kedysi to bolo tak za 1000€

Potom existuje aj iná alternatíva a tou je Subaru Outback, kde je 2.5i a často ešte SOHC motor - tuším do 2014. Tu ak treba nastaviť ventilové vôle tak motor zostáva v aute, tiež nie je nutné riešiť zabrúsenie sediel ventilov, pretože na nastavenie vôli netreba kupovať hrnčekové zdvihátka, ale majster si vystačí s 10mm očkovým klúčom, škárovými mierkami a extra krátkym plochým skrutkovačom. Robota zhruba na 2-3hod. Rozvody nie je nutné meniť tiež, kedže nejdú hlavy dolu, stačí ich meniť na predpísaný interval. Jednoducho ak nemusíš kupovať zdvihátka po 29€ kus tak si môžeš dovoliť len nastaviť vôle, u DOHC je to velké riziko, pretože ak by človek len nastavil vôle a časom by sa ukázalo že ventily mali aj podpálené sedlá, tak sa celý cirkus zopakuje vrátane novej sady hrnčekových zdvihátok a to nechceš

Dakujem za rady, pekne si sa rozpisal.

Co sa tyka nastavovania ventilovych voli, cital som o tom, takze chcem urcite motorizaciu, kde netreba davat cely motor von. Takze starsie rocniky. Ja radsej zoberiem starsie auto so spolahlivejsim motorom.

Outback je strasne dlhy a pride mi nizky. Preto chcem ist skor do Forestru.

Len hovorim, dost ma odradza ked vidim ze kazdy druhy inzerovany 2.0 ma vymeneny motor alebo go.

31.08.2023 08:42

Re: Životnosť motorov 2.0 EJ

Čo to je starší ročník? Forester vrátane 2005 (musí to byť predfacelift) môže mať 2.0i 92kW, kde ke SOHC ako u 2.5i 121kw.

Hlavne pozor na koróziu!!! Čo sa týka svetlej výšky tak mám dojem že sú na tom rovnako s Outbackom

31.08.2023 11:51

Re: Životnosť motorov 2.0 EJ

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

31.08.2023 11:51

Čo to je starší ročník? Forester vrátane 2005 (musí to byť predfacelift) môže mať 2.0i 92kW, kde ke SOHC ako u 2.5i 121kw.

Hlavne pozor na koróziu!!! Čo sa týka svetlej výšky tak mám dojem že sú na tom rovnako s Outbackom

Kludne 2005 a starsie. Aj ked dizajnovo sa mi pacia novsie 2008 a vyssie. Ale radsej spolahlivost.

Korozia to je jasna vec, to poriadne skontorlujem. A ta svetla vyska moze byt rovnaka ale outback je dlhsi. Preto horsie prejazdy terenom.

31.08.2023 12:07

Re: Životnosť motorov 2.0 EJ

Ten novší už nie je to čo tie staršie. Všade sú motory DOHC a teda drahší servis, aj ked pri tej novšej generácii je trhová cena vyššia. Je trošku rozdiel zaplatiť 1500€ za zhodný úkon údržby u auta čo má hodnotu 4500€ a u novšieho modelu, ktoré má hodnotu 8000€.

Do terénu ten novší je už tak trochu plasták, na to je lepší naozaj ten starší, ale to už má svoje roky a tá korozia tam budem hlavne v oblasti zadného uloženie tlmičov a lemy. Vyváriť ide všetko, ale nikto to nechce robiť a je to drahý špás.

Akože keby chcem do terénu auto, tak sa vytoto na Forester a kúpim si nejaké zachovalé Mitsubishi L200 2004-05 a máš aj svetlú výšku a dlžku už nejak neriešiš. Prejde 3x viac ako Forester, ktorý je viacmenej drsnejšie SUV. Hlavne si nekupuj Suzuki Grand Vitara 1.9DDIS 2005+, lebo to je čierna mora, hrdzavie to na zadných lemoch viac ako Forester, serie sa to, no katastrofa...

Tak isto sa vyhni Nissanu D22 Navara 2002+, lebo to sú dalšie také kýble, hučí to jak traktor, serú sa na tom motory. Verzie D22 do 2001 sú motoricky 2x lepšie, ale stále na smile , L200 je o galaxiu inde

31.08.2023 18:05
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101