Diskusné fórum

výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

Autor Správy

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

Zdravím bratia - subaristi. Patrilo by sa mi na outbacku 2000 2.5 AT vymenit olej v prevodovke. Olej v AT sa len vypustí a naleje nový? a kadiaľ - či cez mierku a či tam je dačo iné? nie je tam niečo špecifické pri postupe výmeny, napríklad pri impreze som čítal, že auto má byť v rovine a podobne. Na čo dať pozor, ak to dakto robil, dajte mi prosím dáke doporučenia, ako to nepo...kakať :))) aký olej použiť, koľko litrov sa mení, atď...ďakujem páni

09.09.2010 13:49

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

nasdar co sa tyka typu oleja,treba sa pozriet do manualu. pri H6 MY2002 sa doporucuje pouzit dexron 3 - co je jendoznacne lepsou volbou ako OEM olej . na tvoj typ nepoznam specifikaciu,treba sa pozriet do manualu (mozno to bude dexron 2)

objem oleja ktory treba naliat , zavysi od objemu oleja,ktory ti "vypadne" z vypuste. z pravidla to nebyva viac ako 4 litre (celkovy objem oleja v prevodovke je vsak takmer 10L- pri H6ke). Pred samotnym vypustenim oleja je dobre ,aby motor resp. prevodovka neboli studene,ale teple. tesne pred vypustenim je dobre prepnut vsetky prevodove stupne (teda urcite prepnut polohy P,R,N,D) ,potom vypnut motor a zdvihnut ho do vodorovnej polohy.

bacha na to,aby si pri vypustani neoblial vyfukove potrubie. ten olej nevonia ani za studena, ked sa vsak pecie na potrubi,tak je to hotova katastrofa.

olej sa nalieva cez mierku. pozor, nenalej viac,ako je potrebne. po naliati odporucam opatovne nastartovat a opat prepnut jednotlive stupne medzi sebou. a potom opatovne prekontrolovat hladinu oleja. na mierke je dvojica meracich pasiem (hot-cold) .

samozrejme ,ze nebudem spominat ako treba zo starym olejom nalozit....predpokladam,ze vsetci co sme tu mame radi prirodu smile

caf smile

09.09.2010 16:26

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

pri outbacku 2.5 97 je v automate 9.3-9.5l oleja. Odporuca sa dextron II ALEBO dextron III. Trojkou nic nepokazis. Zohriate auto sa zdvihne na zdvihaku tak aby sa dalo pod auto vojst, ale nie vysoko aby si dokazal naliat olej CEZ MIERKU. Z pravidla vytecie xy(u mna 2.3-2.5l) oleja. Take iste mnozstvo dolejes. Nastartujes motor, prejdes vsetky stupne ako pisal Brano, tak 20sekund a opakujes postup kym neni olej cisty takze aspon 10l-11l ho budes potrebovat. Ja som mal 11.

09.09.2010 17:03

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

no dufo,tak taketo "kompletne" vymienanie oleja som este nevidel . je to mozno sposobene tym,ze som toho este malo videl smile

osobne som nikdy nevidel rozdiel medzi cistym a spinavym olejom s AT (mam na mysli dexron 3). oba su cervene a oba pekelne smrdia smile ani na prvy a ani na treti pohlad som nezbadal rozdiel. a to nielen pri legacy a outbacku,ale ani pri tiptronic AT .

ale naspat k teme, to ze postupne nalievas a vylievas napln na AT je pekne a urcite tym nic nepokazis. ale podla mojho nazoru ani nic neziskas - teda okrem toho,ze sa viac buchnes po penazenke.

samozrejme urcite su pripady,kedy je potrebne menit komplet olej...ale pri standartnej vymene oleja v AT sa takto nepostupuje-dokonca ani vyrobca to nepozaduje.

ale ako som povedal,proti gustu ziaden disputat.

smile

09.09.2010 17:35

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

ak bolo pri povodnom oleji dodrzane vsetko potrebne tak by stacil popis ako si pisal Brano, co je aj oficialny postup. ale to hnede a kalne co vyliezlo z mojho automatu nemalo s olejom skoro nic spolocne okrem smradu tak som pristupil ku ''kompletnej'' vymeme, ktora len a len prospeje. Dextron III neni az tak drahy ako prevodovka.

ALE ABY SME NEZABUDLI NA TO PODSTATNE. VYMENIT AJ FILTER!

09.09.2010 17:55
555
avatar

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

Priklanam sa k Dufovi, viacero ludi zastava nazor, ze az 3 napln znamena, ze sa vymenila drviva vacsina oleja. Klasicke automaty sa kazia koli 3 veciam: olej, filter a cerpadlo. Prijimaci technik v Kaps.cz mi povedal,ze on meni cerpadlo kazdych 75-80 000km a ma pokoj. Je to stale cca 500e vs par tisic, ked sa menic pokazi.

09.09.2010 19:27

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

Tos, ja len rozmyslam, preco si hned nezavolal? :)

09.09.2010 20:45

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

chlapi diky moc...daco hadam z toho bude:))) no Radko kamarat, aj by som zavolal, keby nebolo v telefone pipipip :))) ale uz mam od teba mail, takze zajtra zavolam

09.09.2010 21:07

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

dufo, napisal som ze "su pripady,kedy sa oplati vymenit kompletne celu napln" . tvoj pripad to len potvrdzuje. ja napr. na legacy som nemenil komplet (kedze stary olej bol vo "vynikajucej kondicii") ,ale na otasovi o tom premyslam velmi silno. aj ked automat pracuje ako hodinky.

inak pozeral som instrukcne pokyny pre vymenu filtra AT. jednoznacne pisu, ze sa filter nevymiena - pokial nie je mechanicky poskodeny. zaujmalo by ma,preco ho neopdporucaju vymenit . videl niekto konstrukciu toho filtra?

13.09.2010 10:23

Re: výmena oleja v AT prevodovke outback 2000

Videl som ho, a schvalne rozrezal... JE to uplne to iste ako sa mi raz do ruk dostal filter mot. oleja nipparts, lenze stym rozdielom ze ten stal 7, a origo na prevodovku 55eur... A podla tej konstrukcie by som vazne nechcel mat jeden na celu zivotnost auta :))))

13.09.2010 16:30
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101