Diskusné fórum

pouzite tlmice

Autor Správy

Re: pouzite tlmice

helou helou ludia moja ryža by uz potrebovala vymenit tlmice.mam nabehanych 160tis km...13 rokov uz ubehlo odkedy vysla z tovarne.... aky mam problem....zadne tlmice som uz vymenil skor, tie uz boli uplne KO.kupil som tam nove KYB tlmice(odporucam) ale uz treba menit aj v predu(tie sice este funguju...ale nebudu vecne)akosi sa snazim setrit , tak som si tu na fore nasiel pouzite.ma cenu menit rozbite tlmice za menej ojazdene? ponukaju mi tu ludia z fora pouzivane...napr. z 99.r.v. a 67 tis km.....

19.11.2010 01:02
555
avatar

Re: pouzite tlmice

Ma to cenu, pokial je cena zlomok novej pri nerepasovatelnom a nemas na vyber. Pri repasovatelnom, musi byt taka, aby to bolo aj tymi nakladmi zaujimavejsie, nez kupa noveho.

Uvediem ti priklad. Mam doma pohodene Zeal Function Tarmac s cca 19 000km. Novy kit stoji asi 3-3500€. Lavy predny tlmic sa nevracia spat, ale inak vsetko funguje a pocas jazdy si to nevsimnes. Da sa opravit, ale iba v JPN. Odhadom podla skusenosti s podobnymi Tein to moze byt kludne 1000€-va zalezitost. Realna cena takehoto niecoho je potom 500€, lebo musis pocitat s dalsimi vydavkami a aj na repasnuty kit mas stale obmedzenu zaruku vyrobcu oproti novemu kitu a je vidiet, ze nie je novy.

Teraz si to skus premietnut do verzie, chcem nerepasovatelny jazdeny tlmic za par sto euro, o ktorom ani srnka netusi, kolko este vydrzi a v akom je stave? Aku ma realnu hodnotu okrem srotovej vahy?

19.11.2010 08:30

Re: pouzite tlmice

no KYB predné tlmiče viem zohnať za 260€/pár-nové ale....a ak som správne pochopil ta jazdené ktoré mi navrhli by stali 50-60€/pár

19.11.2010 08:36

Re: pouzite tlmice

a to ze sa tlmice daju repasovat tak to som nevedel....kazdopadne moje su vytecene uz

19.11.2010 08:37

Re: pouzite tlmice

kulosl , povedz mi prosim ta jednu vec. aky ma vyznam menit pouzite tlmice ,za pouzite tlmice?

je to rovnaka blbost ,ako vymenit opotrebovane brzdove dosky za opotrebovane brzdove dosky. tlmic je vec spotrebneho charakteru. nie je to nic, co mozes posudit "okom" resp. hmatom. tlmic je podla mna jeden z najdolezitejsich casti podvozku - netreba zabudat,ze je takmer stale pod zatazou ergo je viac vytazenejsi ,ako brzdy . takze sa opytam este raz, naco ides menit opotrebovane tlmice za opotrebovane tlmice? smile

19.11.2010 08:47
555
avatar

Re: pouzite tlmice

Tie lepsie sa daju a sutazne sa daju vsetky, ale tie su uz lepsie, nez tie lepsie smile Fabricke a ich nahrada sa neda, nie u vyrobcu. Menej radostna je sprava, ze ak mas poskodeny obal, tak je repas nemozny a ak mas vymlateny povrch piestnice, tak je repas az 70% ceny noveho.

Brano to pekne napisal :) a ak si vezmes, ze tlmice brania kolesu nekontrolovane skakat na ceste....

19.11.2010 08:52

Re: pouzite tlmice

Brano ma pravdu taketo nieco by som bral v jedinom pripade a to ze nemas peniaze a tlmic je nefunkcny a dajme tomu ze by mohol vydrzat dva tri mesiace ked uz by si mal peniaze a kupil nove ale ak mas na nove tak to neries lebo v konecnom dosledku zaplatis aj tie stare aj tie nove smile takze neni co riesitsmile

19.11.2010 08:54

Re: pouzite tlmice

Je to nezmysel neusetrís ale prerobíš aj tak kupis casom nové... 555 a Brano ti to popisali tak ako to je daj na nich

19.11.2010 08:56

Re: pouzite tlmice

kulosl: suhlasim s tym, co bolo doteraz napisane. Nechapem, aky vyznam ma kupovat amortizovanu vec. A este taku, ako tlmic. To by mi v zivote nenapadlo. Nemozes vediet, ako sa s tym autom jazdilo. To, ze ma "mozno najazdenych" 67000km, neznamena, ze su najazdene po dialnici v Nemecku.. Takze naozaj urobis lepsie, ak kupis nove. Nevraviac o tom, ze ak kupis jazdene tlmice, tak s istotou ich budes o kratky cas musiet zase riesit.

19.11.2010 10:31
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101