Diskusné fórum

subaru diesel - spojka

Autor Správy

Re: subaru diesel

Zdravim

Uš som to spominal pri inej priležitosti so spojkou, že mám skúsenosti po nahodom rozhovore v Poľku, kde maju majitelia dielových motorov problémy so spojkou. Existuje najaka štatistika koľko sa ich u nás predalo za posledné roky ? Či nás je dosť veľa čo nás predajcovia ojebkavali pri predaji.Či nieje čas biť na poplach . Verte čo som si vypočul od poľského náhodneho subaristu budemé máť asi velký problém s chybnými spojkami od výroby. Aj keď je problem hlavne s Outbacom a Legasy.

24.11.2010 16:19

Re: subaru diesel

mavasi

ja fakt nevidim momentalne ziaden dovod na nejake razne kroky tu na SK. a uz vonkoncom by som si nedovoli tvrdit,ze nejaky importer odrbava zakaznikov . to je myslim si silne vyjadrenie. ja poznam cca 6 aut s kachlami pod kapotou a nikto nema ziadne problemy zo spojkou. ty pokial viem tiez nemas problem - okrem zapachu . jediny agilson ma 100% potvrdeny problem z lamelou.

tak isto by nebolo odveci vylucit (v tvojom pripade ci maroavip) zapach ,sposobeny rozliatym olejom . mal by si prist niekedy na zraz resp. sa dohodnut s niekym fundovanym ,ktory vie odlisit zapach spojkovej lamely od zapachu spaleneho oleja (pozor,nemusi to byt len motorovy olej,ale aj olej s diff,prevodovky ,ci dokonca brzdova/spojkova kvapalina) .

na druhej strane,je dobry napad spravit nejaky zoznam clenov, ktori preukazatelne maju problem zo spojkou. treba povedat,ze mame dobre vztahy a kontakty na slovenskeho importera Subaru. Ak tu je niekto,kto dokazatelne ma zlu spojku,tak prosim , piste sem. OZ SSK vie pomoct v komunikacii s importerom.

smile

24.11.2010 16:54

Re: subaru diesel

S tym zoznamom dobry napad Brano.Tak sa hlasim ako prvy: Impreza diesel 2009, najazdene 25000. Ja cez 500000 za 28 rokov. Smelo vyhlasujem, ze taku dobru spojku som na ziadnom aute doteraz nezazil. Zasmrdela mi len raz a to som v danej situacii ocakaval (prudky terenny kopec, kde bez redukcie ani ocko nenasadis smile). Inac uplna fantazia, plynuly zaber bez sklbania za kazdych podmienok a hlavne ziadny smrad od spojky. Toz moje skusenosti s najlepsim autom ake som kedy kociroval, a bolo ich dost. smilesmile edit: Zrovna dnes som bol rezinku poprehanat na slovakiaringu, to len aby si niekto nemyslel ze s nou zaobchadzam ako v rukavickach. Bol to neskutocny zazitok s tymto uzasnym strojom.smilesmile

24.11.2010 18:24

Re: subaru diesel

Ahojte, tak sa pridávam aj ja. Impreza diesel r.v.2009, model 2010, najazdené cca 32.000 km, spojka zatial absolutne v pohode. Keď som bol na prehliadke po 30.000 km v JRT, zistili, že som nemal preprogramovane ECU, verzia SSM3 z januara 2010 / o čom ma môj predajca neinformoval/. Teraz mám taký pocit, že pri prvom prevodovom stupni je krútiaci moment znížený...??? Ozaj MIHO, ten Slovakiaring ma celkom zaujal, kludne by som sa niekedy pridalsmile

26.11.2010 14:07

Re: subaru diesel

Zdravím ze západu smile , mám na forestíkovi v dehtu za dva roky (od 12.12.2008) najeto 91 tkm a nemám žádné problémy. je pravda, že jsem zvyklý vozit psy, takže nemám žádné raketové starty ani prudce brzdit, ale jedu tak na pohodu. Ve firmě máme druhého forestíka v dehtu a u něho kolegovi odešla spojka a setrvačník při 65 tkm. Okolo 60 tkm mne kolega vezl po Praze a musím přiznat, že provoz na tak nízkých otáček, jaké měl on, mi drásaly nervy. Tady bych to viděl, že ta spojka odešla špatným zacházením - porovnávám s tím, jak jezdím já. Jezdím servisovat forestíka do Hradce Králové k panu Polákovi. Jeho servis je v zastrčeném dvoře, kde se při výjezdu musí zastavit a pomalu rozjet. Pan Polák vzpomínal, že u dehťáků se stačí dívat, jak zákazník vyjíždí ze dvora a hned tuší, kdy přijde "problém" se spojkou. Když to vezmu u nás na SubaruFanClubu, tak máme několik aut v dehtu (otíky, forestíky i imprezy) a zatím jediný Victorio měl problém s motorem (dostal úplně nový). Spojka je určitě "slabé" místo, ale moc záleží na způsobu jízdy. Nejezdím pomalu, ale jezdím plynule. Třeba romik už 2x měnil pogumování pedálů, já mám stále originál. Brzdové koutouče se už mohly měnit, ale servisák prohlásil, že je budeme měnit až na 105 tkm s kapalinou, protože jsou ještě ok. Asi nějak málo brzdím smile . Jezdím většinou Pardubice- Brno a okresky, po dálnici jen D11 (Hradec-Praha, max 160) a potom trasu Pardubice-Olomouc-ValMez-Čadca. S forestíkem mám maximálku 182 na GPS (v německu při návratu z Bordó Toskánska a potom na D11, když jsme cestou na Plzeňský sraz honili XT-éčko smile , ale jinak na okreskách jezdím do 100, na dálnici do 140. Ale stále tak, jako kdybych měl v kufru psy (Erdejterier 25 kg a Černý ruský teriér 65 kg)

28.11.2010 01:20

Re: subaru diesel

Dnes jsem najel 100 tkm a forestik si chrochtá blahem smile a já musím přiznat, že od té doby co mám forestíka v dehtu (12.12.2008) velice rád sedám za jeho volant smile

Foto tacha mám na SFC http://subarufanclub.cz/forum/download/file.php?id=5140&mode=view

07.02.2011 21:47

Re: subaru diesel

Hele quickly tak mi žekni jak to vlastne jazdiš. Popiš podrobne ako to rozbiehaš - plyn - otačky - kvalt atď. Musiš mať ........ cit v nohe. Veľa zdaru do dalšej 100-vky

08.02.2011 16:43

Re: subaru diesel

Ahojte Impreza Sport 2010 dechťák-chrochták-ropák ako je ctená libost smile(mimochodom môj prvý),ale ten krútiaci moment nemá chybu. Najazdené 7-8 tis. Zatiaľ bez problému so spojkou smile. Mimochodom, ten Slovakiaring ma tiež zaujal, lebo z ich kalendára na nete som nadobudol dojem že v zime nefungujú. Možno som sa blbosmile kukal. Chcel by som si tam zájsť. Môže niekto popísať ako to tam funguje v reále. Vďaka

08.02.2011 20:16

Re: subaru diesel

ferenc: nemyslím, že bych jezdil divně smile . Je pravda, že v porovnání s AndreaM (má úplně stejného forestíka, ale Comfort, já mám Aktivii) mám při rozjezdu na křižovatkách vteřinové zpoždění a řadím o 200 otáček méně (po vesnici jezdím kolem 1800 otáček). Ty "starty" mám naučené od vození psů, aby mi nelítali po kufru. když jsme jeli s AndreaM do Itálie, tak byla z křižovateky první pryč a já jsem jí dojel do 3 vteřin. Většinou řadím na vyšší stupeň kolem 2100 otáček. Pokud ale potřebuji rychle předjet na dálnici, tak to vytáčím i do vyšších otáček. Při ježdění na srazech/minisrazech v terénu jezdím skoro všechny terény, pouze tam, kde bych to mohl moc poškrábat/poničit, tak nejezdím, přeci jen potřebuji jezdit smile . "Neznám" nakopnutí turba, kdy jsem zatlačen do sedadla. Jezdím na pohodu, ale neplahočím se. Také dost málo brzdím - když jsme jeli na SFC rally, tak za mnou jel Romik (stříbrný forestík dehet Comfort) a po dojezdu do Kunratic se divil, že strašně moc málo používám brzdy (stále mám origoš brzdové destičky, budou se teď měnit při 105tkm) - "předvídám" a využívám podřazení => opět to mám od psů, protože nechci, aby mi proletěli mříží smile . Trasu Pardubice - Olomouc - ValMez - Bílá - Klokočov - Čadca jsem teď v sobotu jel 3,5 hodiny a moc aut mne nepředjelo smile .

08.02.2011 21:27

Re: subaru diesel

guickly spozornel som , keď si spomenul Čadcu , lebo sme z Čadce. A preto v tomto prostredi potrebujeme auta zn. SUBARU. Vo firme máme 2 forestery comfort 2010 2,0D , impezu 2,0D a imprezu 1,5 combi. Nedáme dopustiť na túto zn., ale kolega prvých 5000km pocíťoval ........ smrad od spojky a ja na mojom nie. Ale keď ti popišem ako sa ja rozbieham za každej okolnosti a kolega pravý opak. Ja na 1. st. bez plynu 800ot. auto ide do pohybu - prdnem tam cca 1200ot. - nasleduje 2. r. st. jemne spojku povolujem a -pred 3. vytočím na 2400 ot. a prdnrm tam 3. a dalej už asi ako každý. Spojka nesmrdí a to jazdím aj dosť zložite terény - Kysuce. Kolega vyrazí z križovatky jak ďabel sem tam citít kysele zeli.Je to nekonečná debata medzi nami aky štýl jazdy si zaslúži Forester D. Impreza má len 1500km ta je v pohode. 1,5 combi s redukciou je nezmár. A po rade skúseného autičkára radiť rych. st. tak aby si jazdil v rozmedzí 1800 - 2400ot. - motor sa dožije vysokého veku

09.02.2011 15:03
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101