Diskusné fórum

rozvody "sen mechanika"

Autor Správy

Re: rozvody "sen mechanika"

Dnes som konečne poskladal svoje "lego" teda jeho rozvod po piatich neprijemných dnoch čo mi nevedeli dodať spravnu kladku. Môžem zodpovedne povedať že je to ten najprimitivnejší, najednodukší a najpristupnejší rozvod s akim som sa kedy stretol alebo o akom som počul a napodiv ich nebolo zas aš tak malo ako si možno myslite, skladam hold šikmookim manikom čo to navrhli. Navrhli to asi aby to zvladol aj uplný tupec-mechanyk. ale musim apelovať v tomto mojom motore som našiel dve kladki v ktorich boli narazené ložiská 1x 6006 a 2x 6005 od znački NSK a povedal som si že nebudem kupovač drahé kladky ale kupim lacné loziská no tak som prišiel do zvolenskeho skladu lozisk a popital som si tieto loziská a že chcem kvalitné tak mi podali SKF prosto že toto sú tie fajné no a ket mi učok podal fakturu doruki tak iba mi oči zaklipkali tieto loziská po dalšom zistení stali viac ako tie kladki odporučam neropte takuto kravinu ako ja

10.01.2011 22:38

Re: rozvody "sen mechanika"

Opravil som ti nazov temy, aby sa v buducnosti dal vyhladavatsmile

10.01.2011 22:57

Re: rozvody "sen mechanika"

Co tim chcel basnyk povedat?

10.01.2011 22:58

Re: rozvody "sen mechanika"

ze tesnenie pod hlavu nipparts stoji v cz 1750czk a origo v subaru 1500czk, Proste ze v dnesnej dobe trhovej ekonomiky je bezne ze nahrada stoji viac ako original a obchodnicu ryzuju predovsetkym na neznalosti zakaznikov smile

10.01.2011 23:23

Re: rozvody "sen mechanika"

a tych jednoduchych rozvodoch mi uz aj sokyno rozpraval.....toz na mojom byvalom "aute" (fiat bravo dízel ) ked som nechal menit rozvody tak ma mechanik skoro do prdele nakopal smile

11.01.2011 11:37

Re: rozvody "sen mechanika"

otom že nahrada alebo original je to mozné teda nie je to možné nemam otom ani paru ale keť tak vraviš tak ti verim lutia sú hlupi toť môj priklad no ale račej to nejdem ani zisťovak kolko by stal orikginal aby ma..... itak dalšev výmeny rozvodou sa to auto uš nedožije

a čo sa tyka fijatackich rozvodou to bol môj posledný čo som robil pred mojim autom a bolo to brachové stilo no skoro som ho prelkial ale onič lebšie natom ani ani alhambrato je tieš také že motoj je na pol ceste od pongu smile ale ako vravim moje lego bolo tagmer porovnatelné s dailynou aš nato že na ivecu musi isd dolu celý predok naraznik chladiče sahara atd. no prosto iba som nato hladel v nemom užase takeeto motori by som robil račej ako čokolvek iné :-P

11.01.2011 22:50

Re: rozvody "sen mechanika"

tak mam uz aj ja za sebou vymenu rozvodov a-la "udelej si sam" smile 2 kladky uz hucali nahlas ked som ich po demontazi remena skusal tocit a sponovacia kladka ako sama o sebe bola ticha ale klepkal sponovak- ten hrozny klepotavy neprijemny zvuk za studena to bol ON smile na youtube je aj video ako sa to da na 100% zistit. a po montazi noveho sponovaka je aj za studena krasne tisko. smile a naozaj, nie je to az take zlozite a hlavne dobry pristup. ja som tiez podla navodu z youtube demontoval iba nasavanie a oba ventilatory. nic viac. trosku bol problem s povolenim skrutky hlavnej remenice-nezmesti sa tam kvoli nedemontovanemu chladicu pneumaticka utahovacka ale su nastastie aj ine sposoby ako to spachat smile takze som si vyrobil SPECIAL TOOL na blokovanie remenice pri povolovani matky.. potom dodam foto..

len ma stve ze mi kdesi slzi olej. nie je to spod ziadneho gufera ale skor mi to pripada akoby spod tesnenia pod hlavou (prava strana s pohladu jazdy) a toho som sa obaval smile

16.01.2015 23:47

Re: rozvody "sen mechanika"

video

sory ale inak mi to nechcelo pridat takto. ta moznost PRIDAT VIDEO mi nejak nefakci

17.01.2015 21:11

Re: rozvody "sen mechanika"

tento SPECIAL TOOL som teda musel zbuchat, lebo v servisnej prirucke sa pise ze sa skrutka remenice bez toho povolit neda. mne sa vsak nepodarilo ani pomocou tohto pripravku povolit skrutku lebo som nemal s tej velkej gola sady 22-ku orech a ked som pouzil mensiu golu tak sa nedarilo povolit. nakoniec to muselo ist podla specialnej techniky z youtube.. ale kazdy to na vlastne riziko musi zvazit ci to tak ude alebo nebude povolovat...

18.01.2015 21:51

Re: rozvody "sen mechanika"

Pekne ta kladka hučí smile, co sa tyka tvojho problemu z olejom mal som taky isty problem, pomohli nove tesnenia pod hlavu treba ju dat ale premerat a pretlakovat aby si to nerozoberal na sto krat, co sa tyka celeho toho motora je to radost sa oto starat jak je to jednoduche, este ma napadlo nepouzivajte gufera ine ako original musel som koli gebuzine za 10 euri vyberat motor znova von smilesmile

21.01.2015 08:46
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3399
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2008
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101