Diskusné fórum

Subaru EUI?

Autor Správy

Re: Subaru EUI?

Zdravim! Chcel by som poziadat o radu. Na stranke jedneho nemeckeho rpedajcu som nasiel dve verzie Forestra a Outbacku. http://www.auto-hentzschel.de/eu-import-fahrzeuge-subaru-H26.php Konkretne jedna je s oznacenim EUI. Je v nich rozdiel cca 10000 eur, co je dost. Vraj je jedna vyrabana vo Francuzsku a jedna v Nemecku. Viete mi prosim k tomu povedat nieco blizsie, resp poradit? Vopred dakujem za odpovede. :)

17.01.2011 16:53

Re: Subaru EUI?

Zdar. Tu stranku mi nejde otvorit. No ako ja viem tak subaru sa ani v jednej z tychto krajin nevyraba. Francuzko?? Bozinku len to nie to by bola pre mna 3 svetova.

17.01.2011 17:44

Re: Subaru EUI?

neviem, mne to ide, tak pre istotu este raz: http://www.auto-hentzschel.de/eu-import-fahrzeuge-subaru-H26.php Este som nieco hladal a EUI je asi nejaka firma v Indiane, co robi motory a pod a asi vyraba aj pre Subaru. Tak ma napadlo, ci to nie je dovoz z Ameriky, kedze aj ta cena je o dost nizsia. Ale zda sa mi to trochu podozrive... Inak, kde sa vlastne robia Outbacky a Forestre? Impreza tusim v Japonsku, pokial dobre viem.

17.01.2011 18:04

Re: Subaru EUI?

Nazdar. Opravil som ti ten druhy link. Ten prvy fungoval, vlozil si ho spravne, ten druhy nebol dobry

Co sa temy tyka, porovnaval som tam tie Outbacky... s tym EUI a bez toho.. a nerozumiem tomu rozdielu v cene, je to dost znacny rozdiel. Bohuzial takto od klavesnice ti asi nikto neporadi, co tym chcel ten predajca povedat, jedine riesenie je, ked mu napises a spytas sa ho na to.

Este pre info - Subaru sa vyraba v Japonsku, v USA sa vyrabaju iba Tribecy, aj to iba tie, ktore su urcene pre americky trh. Ak dobre viem, tak vsetky motory sa vyrabaju v Japonsku, aj 3.6-ka do Tribecy. Urcite sa nic nevyraba vo Francuzsku ci kdesi v Europe.

17.01.2011 18:26

Re: Subaru EUI?

Diky. Ja prave tomu tiez nerozumiem, ale tak motyka niekedy vystreli a niekto mozno bude vediet. :) Takze pomaly vsetko v Japonsku? Hm, sranda, oki, dik aj za to. Som si aj myslel, ale ked ten predajca v Nemecku hovoril ze Francuzsko a Nemecko, tak som zneistel. Okrem toho, ze je podla mna nelogicke, aby Subaru montovalo rovnake modeli v susediacich statoch v ramci Europy, to nerobi nikto...

17.01.2011 19:42
555
avatar

Re: Subaru EUI?

Podla mna to znamena presne to, co je v tom linku European Union Import. Inak napisane, nie je to auto kupene od niektoreho z dealerov pre dany region, ale je dovezene individualne. To moze byt USA a moze to byt aj ina krajina v Europe, ktora ma osobitny rezim cla a dph. Par ludi si okolo r 2002 islo z CR do Danska pre Lego, ktore tam vyslo asi o kilo ceskych lacnejsie. Oni maju neskutocne dane na auto a tak je tamojsi importer cenovo zvyhodneny priamo od nakupneho domu v JPN, aby sa vobec nieco dalo predat a ked to auto vyvezli na prevozkach von este pred zaplatenim vsetkych lokalnych dani a prihlasili ho v CR, vyslo to lacnejsie.

Nieco podobne som chcel spravit pocas krizy na Islande, ale "svine" po par tyzdnoch zistili, ze je to ryza a ceny uz prestali byt zaujimave. Tak si ich mohli nechat aj s teplou vodou....

17.01.2011 22:28
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101