Diskusné fórum

Spojkove lozisko

Autor Správy

Re: Spojkove lozisko

Caute, za isteho pocasia mi tichucko popiskuje defakto nove spojkove lozisko. Pri hrani sa s tym som si vsimol jednu vec, ktora ma zaujima a mozno by neskor pomohla aj ostatnym citatelom fora. Chcel by som Vas preto poprosit, ci by ste nemohli na svojich autach s hydraulickymi spojkami spravit nasledujuci test:

  • pri nastartovanom motore, zatlacim rukou pracovny valcek spojky dovnutra aby sa kvapalina vratila do nadrzky,
  • rukou potom vratim vidlicku do povodnej polohy (valcek sa za par sekund vrati spat sam) tak aby sa lozisko zacalo dotykat pritlacneho taniera,
  • a toto ma zaujima: citite chvenie ako keby lozisko/pritlacak/atd nebolo uplne rovne?

na mojom aute to citim. Skusal som to aj na forestrovi my09 a tam to bolo uplne hladke.

Pre tych co nevedia kde hladat: valcek vypada asi takto http://www.joetlc.com/images/MD712383.jpg a nachadza sa uplne vzadu pri "kabine" v mieste kde sa spaja motor s prevodovkou.

Vdaka :)

30.01.2011 14:12

Re: Spojkove lozisko

Len aby to bolo to spojkove lozisko... Netvrdim ze nove nemoze popiskovat, ale popisem ti moju situaciu.(ktora nemusi mat s tvojou nic spolocne) Tiez mi najprv jemne piskotalo, ale potom uz riadne hucalo lozisko, kde sme si vsetci mysleli ze je spojkove. (Akonahle si vymackol spojku, hukot zmizol) Vymenila sa komplet sada, a hukot sa neodstranil uplne. Sice stare lozisko bolo uz pred smrtou a ked si si ho pretacal v ruke hucalo ako dive ale hukot z prevodovky neprestal. Hukot sa ale vyrazne zmierni po zaradeni redukcie. Takze teraz sme sa uz zhodli na tom ze je to lozisko v prevodovke, caka sa uz len na jeho vymenu...

30.01.2011 15:14

Re: Spojkove lozisko

Lumo mal som ten isty problem na novej spojkovej sade. Take prerusovane popiskovanie. Bol to krivy pritlacny tanier a packy pritlacaku nedosadaju na lozisko vsetky rovnomerne a lozisko rozchveju. To je to co citis pri tom postupe co si popisoval mas pocit akoby sa ti ta spojkova packa vlnila v ruke. Piskot v podstate sposobovalo trenie medzi loziskom a packami pritlacaku nie samotne lozisko tym ze sa toci. Casom mi to dokonca nad 4000 otacok tak odtlacovalo lozisko ze pedal spojky bol pri preradovani maksi. Neskor mi odisiel hlavny spojkovy valec. Ono sa ta da v podstate aj vidiet pokial zo spojkovej paky das dole prachovku nastartujes a posvietis si tam baterkou. Pritlacak alebo lepsie povedane packy pritlacaka sa tocia akoby mali osmicku. Taktiez to zo zaciatku popiskovalo len kedy vtedy a potom uz stale. Moc by som to neodkladal dost si to odnasa ta cast prevodovky po ktorej sa pohybuje lozisko. Aku spojkovu sadu si pouzil? Ja totiz nejaky aftermarket a myslim ze to bola pricina. Teraz tam mam origo exedy a je klud

30.01.2011 22:28

Re: Spojkove lozisko

Spojkova sada by mala byt podla faktury origo len stym rozdielom,ze som nepouzil tu s dvojhmotnym zotrvacnikom.

31.01.2011 08:03

Re: Spojkove lozisko

Ja dvojhmotnak nemam ale myslim ze sa tie zotrvacniky nahradzali obycajnymi a fungovalo to. Teda aspon sa o tom pisalo. Kazdopadne ak sa ti ta spojkova paka trasie tak to v poriadku nie je a musi to ist von. Niekde mam aj fotky tej mojej blbej sady ak by si chcel.

31.01.2011 16:45

Re: Spojkove lozisko

skusal som sa pozerat pod prachovku ako vravis, ale v outbacku nieje asi taky pristup aby som videl pritlacak.

15.06.2011 10:55

Re: Spojkove lozisko

Skusim este raz - nechcelo by sa niekomu (ked budete kontrolovat olej :)) spravit test, ktory som popisoval v prvom prispevku v tejto teme. Je to asi na 15 sekund. Mam totiz vymenene spojkove lozisko ale jemne trpnutie a trasenie spojovej packy citim stale a lisik ma trocha vystrasil.

15.06.2011 13:55
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101