Diskusné fórum

LPG - BRC sequent24

Autor Správy

Re: LPG - BRC sequent24

Zdar subaraci/sporaci

rad by som sa v tomto vlakne podrobnejsie podelil so skusenostami so splynovacom BRC a subaru (ja mam konkretne sequent24 nadratovany na motor EJ20 forester my09).

som cerstvy sporak takze sa viac-menej ucim ako sa s tym da spokojne zit. V prvom rade ma trapil nepresvedcivy vykon auta, tak som si zaobstaral software a kabel. Vykon som doladenim mapy dostal na uroven ked (podla mojho subjektivneho nazoru) predci vlastnosti benzinu... ALE stale mam par drobnych problemov:

  • padanie otacok volnobehu (najma, pri vyradeni po brzdeni motorom). toto je vraj stav ktory sa prejavuje po resete benzinovej ECU, viete niekto "presne" kolko km to trva? alebo ci existuje nejake kalibracna metoda ktorou sa padania otacok zbavim? zatial sa mi vidi ze potrebujem odjazdit tak 200-500km a otacky sa ustalia, ale rad by som veril tomu ze existuje aj jednouchsi/kratsi sposob ako ECU nakalibrovat.
  • svietiaca kontrolka motora (koli chybe malo bohatej zmesy). Toto sa zrejme da odstranit nastavenim mapy LPG, ale zatial to nieje v mojich silach smile ak mate niekto skusenost, rad si necham poradit.
  • ako resetovat chybove kody z ECU bez pouzitia subaru diagnostiky ?

dakujem za akukolvek podnetnu odpoved

diz.

18.06.2011 22:54

Re: LPG - BRC sequent24

Na vymazanie závad z ECU by ti mal postačiť kábel ELM327 ktorý na Ebay kúpiš za 12-13€ a ako soft použiješ ScanMaster, dalšia možnosť je KKL kábel + FreeSSM (lacnejšia alternatíva, ale mazanie) , ale to už neviem či by fungoval aj na aute s rv 2009

19.06.2011 08:29

Re: LPG - BRC sequent24

Zdar a vivat ekologicka prevadzka :) Kedze si si rozchodil kabel, asi sa tomu trochu rozumies. ;)

najskor trochu zakladov.

  • Motorova ECU nema co tusit na ake palivo ide, preto sa LPG nastavuje podla dlzky vstrekov benzinu a lambda korekcii (OBDII).
  • Pri LPG jazdis na vysokooktanove palivo a benzin v nadrzi starne, je vhodne benzin vyjazdit, pekne natankovat doplna osvedceny V-power aspon stvrtrocne.
  • Splynovac mam mat nejaky prevadzkovy tlak, 1-1.2Atm, takze si to skontroluj ci to sedi a nie je nizky. (casom sa membrana natahuje a prac tlak klesa)
  • Kazda plynova ECU by sa mala vediet autokalibrovat, aby to islo ako benzinova. Treba jej vsak povedat objem/vykon motora/velkost LPG vstrekov a tak.
  • Benzinova ECU po resete sa potrebuje prisposobit aktual stavu (zaneseny filter/klapka/palivo/predzapal/. . .) toto jej trva nejaky cas. Da sa vsak povedat ze niekolko cyklov od studeneho motora po prac teplotu a trocha jazdenia. Preto autokalibraciu LPG rob az potom co chvilu jazdis na benal. Tak vies pekne chytit volnobeh. Tu LPG mapu potom prisposobis podla dlzky vstrekov benzinu a dlhych/kratkych korekcii. Tie si pozries cez benzin ECU :) Nato treba ten EML/Rosstech/KKL/CAN kabel a ine. Vieme ukazat/pozicat, kludne pipni
19.06.2011 23:17

Re: LPG - BRC sequent24

Atlatl dakujem za info smile podla neho si trufam skusat to dalej... Aj ked ja sa rozumiem len tej casti od kabla po PC, to co je pred kablom len tusim smile

chcem sa opytat:

  • je teda mozne nastavit LPG zmes tak aby benzinova ECU netrpela pocitom chudobnej zmesy ?
  • dokazem tebou spominane nastavenie/kalibraciu urobit aj bez map senzora, alebo to bude zbytocne trapenie ?

diz.

PS> k resetu DTC: KKL + freeSSM ani ELM327 1.2a na forester My09 nestaci smile Skusim to s nvsou verziou ELM327

20.06.2011 08:19

Re: LPG - BRC sequent24

Caff, este raz, benzinova Ecu netusi na ake palivo ides, takze ten plyn musis nastavit tak aby si mal rovnaku zmes ako na benal. Ani chudobna ani bohata :) Benzin ECU je potom spokojna a auto jazdi ako sa patri. Zakladom je vsak perfektny stav zapalovania/filtrov a ciste vstreky. Aj LPG aj benzinove

Neviem ako BRC ale Tartarini, Star a ine maju ako zakladnu vlastnost autokalibraciu. Rozumej prisposobenie LPG podla benzinovych parametrov. Takto si LPG system vyrobi svoju zakladnu mapu ktoru potom postelujes ak treba.

20.06.2011 13:10
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101