Diskusné fórum

HHO pohon

Autor Správy

Re: HHO pohon

Nazdar Subaristi mám otázočku. Má niekto skúsenosť alebo vie niekto niečo povedať o HHO pohone do áut. Viem že ste tu fachmani tak to nebudem laicky vysvetlovať pripájam lin kde je to podrobne popísané. Hodte nejaké svoje názory. www.hho.sk

25.07.2011 22:21

Re: HHO pohon

ahoj, ak sa nemylim, tak je to to iste, ako tzv. hydrotuning, ktory mi bol (kedze som sa o to tiez zaujimal smile) celkom slusne vysvetleny v tomto vlakne

25.07.2011 22:40

Re: HHO pohon

Tak a teraz som z toho jeleň.Na tom linku to je dosť komplikovane popísané a ja nie som ani chemik ani automechanik ale ak ti niekto zaručuje výsledný efekt s možnosťou vrátenia peňazí tak neviem . www.hho4cars.eu

25.07.2011 23:12

Re: HHO pohon

... preboha, ako niekto tomu môže uveriť, že by to naozaj mohlo fungovať ... Ked chceš jazdiť za lacno tak si namontuj LPG, to funguje zaručene

26.07.2011 06:04
555
avatar

Re: HHO pohon

Dost usilia som tomu venoval na Tuningklube onoho casu.

V kocke: moredny motor je velmi presne riadeny predstihmi a palivovou davkou a ma coraz optimalizovanejsi spalovaci priestor, kde dochadza k vrstveniu zmesy, kontrolovanemu horeniu atd...

Teraz pride niekto, kto do toho vymysli s od buka do buka davkovanie a je v podstate jedno, ci sa jedna o samotne palivo ako vodik, ci oxidacny cinitel, ako je kyslik.

Preco? Lebo vyhrevnost benzinu je 42,7 MJ/kg a vodiku 119,55 MJ/kg ako radi zastancovia tohto paliva udavaju, no bavime sa o vstrekovani do sustavy, kde je nutne v plynnom skupenstve a tym padom sme na 10 748kJ/kJ/m³ co je hodnota hlboko pod uhlovodikovymi palivami. Z toho je zrejme, ze poziadavka objemu plynu na signifikantne zvysenie vykonu/ucinnosti spalovania je uplne mimo schopnosti akehokolvek pozemskeho elektrolytickeho vyvijaca plynu, pracujuceho na 12V.

O dost lepsie to vychadza, ak sa bavime o oxidacnom cinidle, ktore sposobuje samotne "horenie" uz pri zvyseni podielu kyslika na 25% nam bavlna hori ako keby sme ju poliali benzinom, acetylenove horaky su tiez pekny priklad. Pruser ale je, ze opat potrebujeme vela m³/s a tak sme s ucinnostou +- nikde. Inak by nam musela narastat teplota vyfukovych plynov, pretoze v sustave sme neznizili trenie, ci inak nezvysili ucinnost. Na obdobnom principe je zalozene pouzivanie NOS na kratkodobe zvysenie vykonu.

Sam skor verim v Teslov elektromotor, ci jeho prijimac energie, ktoru niekto vole eter, iny orgon, no nie v tieto systemy, ktore maju smiesnu energeticku ucinnost a ovladatelnost neriadenej strely.

26.07.2011 08:07

Re: HHO pohon

Nazdar chalani Ďakujem za podrobné vysvetlenie a za to že ste ma dostali do obrazu . Takže veľmi slušne povedané je to pekný oj.b ešte raz dík za info .

27.07.2011 22:47

Re: HHO pohon

27.11.2011 20:32

Re: HHO pohon

Reakcia na príspevok od používateľa bonoU2:

25.07.2011 22:21

Nazdar Subaristi mám otázočku. Má niekto skúsenosť alebo vie niekto niečo povedať o HHO pohone do áut. Viem že ste tu fachmani tak to nebudem laicky vysvetlovať pripájam lin kde je to podrobne popísané. Hodte nejaké svoje názory. www.hho.sk

bracho ma HHO v impreze a nevie si to vynachvalit. spotreba ze isla dole asi o dvadsat percent a mierne vyssi vykon. este ma k tomu aj regulator lambdy a hral sa s tym a aj vykon zvysoval... pozri tychto on to ma odtial www.sspower.sk

s tymto si mozes nastavit funkciu lambdy a hrat sa aj s vykonom chalani s tym experimentuju a chvalia to ovladac lambdy

ja niesom ziadny chemik alebo tak a tieto prepocty tu co pisu mozno maju nieco do seba ale fungovat to funguje potom asi na inom principe ako na tych vypoctoch ked uz par ludi co poznam na tom beha a vacsiínou chvalia. kamarat to ma v dvoch autoskolach a tiez mu to setri asi 20 percent. ved kto neveri nech pise co chce ja len reagujem na otazku

21.07.2013 03:48

Re: HHO pohon

Ahoj, jedine stranky ktore som niekedy davno cital a to popisuju su tieto, aj to len preto, ze ten web sledujem pravidelne :) http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011052203 http://www.dfens-cz.com/oldschool/clanek.php?clanek=2012041501 http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012093002

21.07.2013 08:13

Re: HHO pohon

subiiiik, si zabil smilesmilesmile smile Osobne by som tvoj profil vyriešil BAN-om a bol by klud, ale tak dal by som ti ešte šancu , že tvoj bratž príde s tou Imprezou do Zuberca na zraz, kde nám to všetkým predvedie

Predpokladám že žiadna Impreza asi nie je a ani by nebola chuť prísť niečo predvádzať

21.07.2013 09:21
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101