Diskusné fórum

Trasenie pri intenzívnom zrýchlovaní

Autor Správy

Re: Trasenie pri intenzívnom zrýchlovaní

Zdravim, tak mam dalsi problem ktory chcem riesit, ale skor nez navstivim servis chcem to skusit tu:) Pri normalnej jazde nic nevibruje, ale v momente ked chcem zrychlit tak citim odspodu vybracie. Teda ono je to skor to ze je nieco pokrivene alebo nejaka ovalita nie klasicke vibrovanie s velkou frekvenciou. Deje sa to pri zosliapnuti plynu ked zrychlujem z nizsich otacok, je to citelnejsie na vyssich stupnoch. Pocitovo je to akoby sa motor snazil zrychlovat a kym sa nedostane do poriadnych otacok tak nieco vyvolava predo-zadny pohyb. Kolesa to nie su, moze to byt nieco s kardanom, pripadne silenty alebo uchyt prevodovky? Ja viem ze toho moze byt strasne vela, ale ak mate nahodou takuto skusenost....Dakujem

30.04.2012 19:27

Re: Trasenie pri intenzívnom zrýchlovaní

Zameraj sa na všetky rotujúce súčiastky, neviem či takýto scenár nemali majitelia AR kôli vymláteným vnútorným klbom poloosí

30.04.2012 19:49
555
avatar

Re: Trasenie pri intenzívnom zrýchlovaní

Trhanie alebo vibrovanie? Ak to z nizkych rpm do cca 4000 trha, to je vec ecu. Ak nieco vibruje, moze to byt nacaty drziak motora, pripadne ulozenia prevodovky, dvojhmotak asi nemas, ten vie tiez sklbat, ako keby poloos hadzala.

30.04.2012 20:54

Re: Trasenie pri intenzívnom zrýchlovaní

no je to od nizkych otacok do neviemkolko, ale ked idem do otacok uz na jednotke a pokracuje v pridavani tak to necitim...Ecu som menil pred mesiacom a nieco kvoli inej veci takze to urcite nie. Jednotlive uchyty viem pozriet sam ked najdem jamu ci servis? Na kolkych miestach je uchyteny motor a pripadne ci sa tie uchyty daju menit ze pevnejsie? Este mam pocit ze to vibruje od stredu auta niekde za prednymi sedadlami alebo pod nimi.Je to akoby som mal sneh v kolesach ale na oboch stranach ze mi netrasie volantam ale akoby dopredu a dozadu

30.04.2012 22:11
555
avatar

Re: Trasenie pri intenzívnom zrýchlovaní

Motor je polozeny na dvoch silentoch, prevodovka na krizi a hore ma Icko pod intercoolerom.

Ecu som sa pytal koli tomu, ze ked je bohata zmes a blby predstih, tak to dole ako keby polavuje a zas prida. Ako ked skaces s motorovym clnom cez vlny. Toto sa deje pocas mapovania, alebo ak sa ludia nechaju nalakat ceskymi inziniermi a ich presvedcenim, ze ecu su zamenitelne bez ohladu na povodne urcenie.

30.04.2012 23:32

Re: Trasenie pri intenzívnom zrýchlovaní

no ceskych ing. si trafil presne ale teraz je v tom aute original ecu bez akychkolvek uprav a asi to tak aj ostanesmile každopádne dakujem za doterajsie rady skusim pozriet ci nieco uvidim a ked nie tak zase sa poberiem smerom servissmile

30.04.2012 23:46
555
avatar

Re: Trasenie pri intenzívnom zrýchlovaní

Na jame uvidis iba stticky problem. Na zdvihaku uvidis ci nehadze poloos, pripadne kardan. Ten je klamlivy, ked das 5ku, tak nizka zataz ho vie na zdvihaku pekne rozvibrovat.

01.05.2012 10:19
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101