Diskusné fórum

Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

Autor Správy

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

Nevie mi niekto poradit, co za problem to moze byt, ked pri plno vytocenych kolesach sa z napravy (pocut to ako z prednej)ozyva poriadny buchot. Hned po rozjazde sa to nedeje, az po odjazdeni niekolkych km (zahriati)a pri plnom vytoceni kolies dolava alebo doprava. Za akukolvek radu ci skusenost s niecim podobnym dakujem.

16.07.2012 22:58
555
avatar

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

Toto vyzera na homokineticky klb.

16.07.2012 23:03
MM
avatar

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

umreta vizkospojka tiez zazite ale musim priznat ze pred troma rokmy my to po zime samo prestalo a teraz to nerobi ale viem ze je nadcatasmile

17.07.2012 17:52
555
avatar

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

Zakusnuty medzinapravak, alebo prilis silne nastaveny bucha, az puka, ale sucasne potrebujes aj viac plynu na pohnutie, ked napr parkujes. Prave preto, ze motor musi svojou silou prekonat ten odpor.

17.07.2012 22:10

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

Problem vyrieseny - vymeneny medzinapravovy diferencial+visko spojka, zial aj s prevodovkou (tak som to zohnal z ruky). Cela sranda stala 800eur.

Vdaka vsetkym za prispevky a rady smile

17.11.2012 22:44

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

Nebudem zakladat dalsiu temu aj ked mam trosku iny problem outback mi pri jazde bucha v prednej naprave raz zlava raz sprava je to ako rafnut 2kilovym mlatkom o napravu normalne stoho ide strach v podstate sa nic neriesilo len som vymenil stabilizatory, cepy v pohode riadenie tiez skusal som stym hybat vo vzduchu vola tam nieje, ked pootocim rukou poloos tak klepka jedna aj druha maju urcitu volu v diffe ale aj v naboji coz neviem ci je normalne, odpozoroval som ze na rovinke to neklepne nikdy ani ked sliapnem prudko na plyn alebo brzdim, stale to klepne len pri vytocenych kolesach ale ked som sa krutil po parkoviskuu sem a tam i dopredu i dozadu nic proste ticho sem tam to ale klepne aj pri prejdeni nerovnosti trebarz ked vchadzam cez prah do garaze alebo ked som cuval do dvora a prave koleso prekonavalo nerovnost spravil som to 5krat a 5krat to kleplo som stoho jelen. Je to outback 2,5 automat BH nalietane ma 233tkm.

12.08.2013 17:20

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

Sokyno, len pre tu srandu, skus dat dolu kolesa, a skus pohybat brzdicmi..ci nahodou neklepu tie..je to zvuk ako opisujes..Ak Ti totiz nebuchaju poloosi pri vytocenom volante, tak by teoreticky este mali nieco vydrzat..mam na aute 330 tis a poloosi su povodne a nevyzera to, ze by bolo potrebne robit s nimi nieco..

Ak mas menene co si popisal, tak nie je dovod aby tam cosi ine klepalo

12.08.2013 18:14

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

Koleso som mal dole vsteko je dobre strmene ci prasiatka v pohode, skusim vymnit tie stabilizatory za stare, a uvidime, ako by som zistil ci su v poriadku poloosy????, alebo differak, vysco to nieje lebo sa to nehada a jazdi to dokola kludne ani neskubne.

13.08.2013 11:23
MM
avatar

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

no mne bucha lavy brzdic

13.08.2013 15:26

Re: Buchanie na napravach pri plno vytocenych kolesach

poloosi zvacsa nebyvaju problem..skor klby su problem...ale to by si mal vediet odhadnut, ked to pri jazde dookola nelupe, tak by to nemalo byt v tom...ja by som hladal nieco okolo ulozenia tlmicov, alebo s tehlicami... poloosi nie

13.08.2013 17:26
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101