Diskusné fórum

Vystraha pred eshopom

Autor Správy

Vystraha pred eshopom

V juni som sa rozhodol vymenit brzdove kotuce a platnicky na mojom Outbacku. Tomu predchadzala cenova analyza OEM brzd, Brembo a EBC. Na moje prekvapenie najvyhodnejsi sa zdal Brembo. Treba vsak poznamenat, ze Brembo nevyraba zadny kotuc na Outback, tieto som zaobstaral EBC. Pre predne kotuce, predne platnicky a zadne platnicky som nasiel eshop www.brzdybrembo.cz. Sice tovar mi bol dodany s mesacnym oneskorenim, ale som nakupoval v predstihu, takze no problem. Outback som zobral do servisu (105tis km) a poziadal ich o namontovanie kotucov a platniciek. V den D mi volali, ze platnicky nepasuju, ani predne ani zadne. Tak sme sa dohodli, ze tam namontuju OEM platnicky a P+Z platnicky Brembo budem reklamovat. Tak sa aj stalo. Telefonicky som sa dohodol s panom Mazerikom (majitelom eshopu), ze posielam platnicky spat. Nasledne sme si vymenili niekolko emailov, lebo vraj bol na dovolenke, tovar prebral jeho kolega, ale ze reklamacia je uznana a bude vybavena formou dobropisu postovou zlozenkou. Dlho sa nic nedialo, uz ani na email neprisla odpoved, tak som sa rozhodol celu zalezitost posunut na Cesku Obchodnu Inspekciu. Ta udelila priadkovu pokutu, ale svojich penazi som sa do dnesneho dna nedockal. Takze ponaucenie pre Vas:

  1. Katalogove cislo platniciek Brembo nie je spravne, zasadne neobjednavat.
  2. Neodporucam kupovat od pana Mazerika nic. V pripade reklamacie svoje peniaze uz neuvidite.
  3. Brembo ma vyrobu v Polsku, takze hlada sa poctivy obchodnik, ktory by dovazal na Slovensko.
02.10.2012 22:08

Re: Vystraha pred eshopom

V brzdách by som problém nevidel vôbec, ja som zhánal predné brzdy kôli tomu že nejaký blbec tam namontoval menšie kotúče, teda kotúče ktoré sa štandartne montujú na Legacy (276mm), len že moja US verzia potrebuje 294mm, na SK som nenašiel žiadneho predajcu, ktorý by mal v katalogoch pre Legacy kotúče 294mm, tak som pomeral rozmery tých čo tam boli, a vyšlo mi z toho že mi pasujú kotúče pre WRX 160kW MY2001 , celý set Brembo stál 183,70€. Nakoniec som zistil že Outback má väčšie brzdy, čo ma vtedy nenapadlo, nevidel som dôvod aby to isté auto len na vyššom podvozku malo štandartne väčšie brzdy. Platničky je iná vec tam sa používajú dva druhy brzdičov, bud AKEBONO alebo TOKICO, ale stačí vedieť rozmery a nie je problém objednať. Vid galeria http://www.klubsubaru.sk/galeria/722/ poobede o 16:30 objednané - neboli skladom (záloha 50€), na druhý den o 10:00 mi ich doviezli do práce, kupované u štandartného predajcu autodielov (GLOBAL autosúčiastky) v TN je takých obchodov snád 6 (Autokelly, Autotrade, Oracor, Prima...) Pri tých platničkách by si nepochodil ani v autorizáku, jednoducho bez toho aby sa niekto pozrel aký systém tam je to bude vždy len o triafaní

02.10.2012 22:57

Re: Vystraha pred eshopom

Ale obchodnik by mal mat jasne obchodne podmienky a reklamacny poriadok. Nielen poznamku, ze na tovar sa vztahuje 2 rocna zaruka. Okrem toho, moj pripad je uznana reklamacia, tovar odoslany spat v originalnom baleni. Az na malu drobnost, ze peniaze mi nechce vratit...

Este jedna poznamka k rozmerom. Ked si pozries stranku www.ebcbrzdy.sk, tak zistis, ze na Legacy/Outback sa udavaju 2 rozmery kotucov: predne 294 a 316 mm, zadne 274 a 289 mm. Co je nezmysel.

03.10.2012 00:06

Re: Vystraha pred eshopom

tie rozmery su ok to su USA modely tie vacsie u nas take brzdy ma iba jedno auto co viem ked sme ich zhanali

03.10.2012 06:48

Re: Vystraha pred eshopom

Mne sa tiez vidi, ze tie rozmery su v poriadku. Ked som kupoval EBC tak to ponuklo obe moznosti.

03.10.2012 09:41

Re: Vystraha pred eshopom

OK, pripustam, ze pri EBC su obe rozmery v poriadku. Brembo vyraba len predny kotuc s jednym rozmerom. Ten bol uplne v poriadku. Som spokojny aj s kavlitou, brzdnym ucinkom aj s cenou. Obchadzame vsak podstatu veci, menovite sposob (ne)vybavenia uznanej reklamacie...

03.10.2012 11:48

Re: Vystraha pred eshopom

To je druha vec. Zatial sa mi takyto pristup prihodil iba tu u nas ( SR, CR ). Ak som cosi objednaval s USA alebo UK nebol ziadny problem. Bola chyba, ta k vymenili nahradili naklady a pod. Dokonca aj v PL to bolo lepsie. Hold konkurencia je tu slaba! Inde sa asi musia inak obracatsmile

03.10.2012 12:54

Re: Vystraha pred eshopom

Objednávať niektoré diely bez vymontovania a zmerania a origoš čísla je odveci,príklad-brzdy na Audi 2009 2.0T,dodávateľ mal 6 druhov na sklade,objednali sme 3 ,ktoré vyzerali,že budú pasovať,samozrejme nepasovali. Potom sme objednali ostatné tri a zase nič. Auto kupované na Slovensku,brzdy určené pre slabšie modely 8-) smile

05.06.2014 20:37

Re: Vystraha pred eshopom

Ja mam s eshoppm inu skusenost. Raz, asi dva-tri roky dozadu, som si objednaval nejake doplnky do auta cez internet. Cena sa vysplhala vyssie, nez som povodne planoval, tak som sa v zaverecnom uctovani rozhodol, ze to nezaplatim prevodom, ale obegujem 90kc a necham to na dobierku. Takto som cakal asi mesiac a stale nic nechodilo, tak som si chcel najst kontakt do eshopu, ze ik zavolam, no ake bolo moje prekvapenie, ked som zistil, ze danejo eshopu stranky uz ani neexistuju? To ma presvedcilo v mojom prezieravom nezaplateni pred dodanim tovaru a odvtedy, ak nieco objednavam cez internet, tak radsej priplatim 90kc za dobierku, pokial som odtial uz nieco neobjednaval a uz s nimi nemam nejake skusenosti...

06.06.2014 04:22
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101