Diskusné fórum

Kde tankovat?

Autor Správy

Re: Kde tankovat?

Zelam pekny den :) nedalo mi to po dnesnej dalsej skusenosti s tankovanim "vody" do auta konkretne na shellke (jedna sa o 95oktan fuel save), uz asi pol roka som zahliadol s auta biely dym ktory nezmizne ani po zahriati. Motor je v poriadku netecie don ziadna voda ani sa nestraca olej. No vsak uz po 3Ti krat za toho pol roka sa rozsvietila kontrolka motora a v autorizovanom servise oznamili ze moze byt na vine jedna z lambda sond (konkretne su v aute 4ri) pri com nam jednu aj vymenili no vsak pricina nebola odstranena kde sa po asi 2 mesiacoch rozsvietila tato kontrolka znova. Chcem sa opytat ci to nemoze byt tou "vodou" ktora sa tankuje pravidelne na shellke. Iny benzin som zatial neskusal... Dakujem za odpovede

29.10.2012 17:52

Re: Kde tankovat?

no a to ze si zatial iny benzin neskusal je asi chyba. odporucam zacat tankovat niekde inde,aby si mal s cim porovnavat. ja nemam iluzie o pumpach , vieme velmi dobre, ze je to to iste ako s madarskym "hovadzim" ci polskou "solou" ... <br> ale neviem,ci by kvoli vode v benzine mala byt v poruchovom stave lambda sonda. to by si tej vody musel mat sakra vela.<br> vyskusaj tankovat inde,nech mas data

29.10.2012 18:13

Re: Kde tankovat?

Natankovanych 20L na Slovnafte po zahriati motora zmyzol biely dym z vyfuku...

31.10.2012 20:02

Re: Kde tankovat?

chodim tankovat na shellku viac ako 5 rokov a nikdy ziaden problem nebol.ani s dymom ani s lambda sondou smile

03.11.2012 12:01

Re: Kde tankovat?

Ahoj Marky77 a aky beries benzin?

03.11.2012 16:39

Re: Kde tankovat?

nazdar brankooo,zvycajne 95 oct.fuelsave. raz za cas aj v power,ale to tak raz za 3 mesiace.snazim sa tankovat na frekventovanych miestach.benzinkam kde sa moc soferov nezastavi sa vyhybam.inac ze vraj shellka berie palivo od slovnaftu a dodava tam len svoje aditiva.tak dufam,ze jedno z tych aditiv nieje voda smile .ja som fakt nikdy nemal problem z palivom shell.chodim tankovat takmer pravidelne kazde 2 tyzdne plnu nadrz ako som uz spomenul, 5 rokov.

03.11.2012 16:51

Re: Kde tankovat?

Mna by osobne zaujmalo ci je shellka ako shellka... u nas v BB su dve... rozny majitel, rozne ceny. Moze byt aj rozny benzin?

04.11.2012 12:15

Re: Kde tankovat?

ak sa najde v distribucii nejaky dobrak co sa chce obohatit tak moze benzin ci naftu pancovat pridavanim mineralnych olejov,aromatickych uhlovodikov a pod. a taky ludia sa mozu najst v ktorejkolvek spolocnosti,ci uz v shell,slovnaft alebo omv....

04.11.2012 12:53

Re: Kde tankovat?

pozdravujem....ja tankujem na OMV a na Slovnafte su do dve benziky ktore navštevujem, no ra som v zahraniči natankoval na Shell ...Už nikdy viac , auto stratilo tah a vobec nešlo, volal som do servisu a povedaly my že je to 100% zla nafta, musel som prejst par kilometrov a dotankovat na OMV tu kvalitnejšiu naftu , potom sa to opravilo. Takže to je moja skusenost zo Shel . Môj nazor je že top benzinky su OMV, Slovnaft a Benzina dost som čital o tom aj na nete a nič zle som sa o tychto benziniek nedočitalsmile

04.11.2012 22:15

Re: Kde tankovat?

Já poslední rok a půl tankuji u Teska. Předtím jen Aral a následně ÖMV. Před rokem a půl jsem se bavil u pana Poláka v Subaru servisu, kde mi doporučí tankovat dehet a řekl mi, že mám tankovat tam, kde to má dost velkou výtoč. On sám tankuje na pumpě u JZD, kde ví, že majitelé pumpy tam pumpují do svých drahých zemědělských strojů. Od té doby tankuji většinou u Teska (kde se točí o 106). Navíc mají akci, kdy se nakoupí od pátku do neděle nad 400,- Kč a člověk má slevu 1 Kč na litr na celou nádrž (já tankuji většinou 53 l - až svítí hladové oko). Protože máme u nás na SFC slevu u Millers Oils, tak dávám do dehtového forestíka i šestihrnku jejich aditiva. U šestihrnku šla spotřeba dolů cca 0,8 l/100 km a u dehtu se motor ztišil a spotřeba šla u mne cca o 0,4 l/100 km. Před měsícem jsem zkusil natankovat v Pardubicích na ÖMV (kde jsem dříve normálně bral, aditiva jsem dával) a motor byl mnohem více slyšet a měl takový blbý projev. Další nádrž už byla ze z Teska + aditiva a motor opět klidnější. Shellka v Hradci Králové na výpadovce směr Pardubice má asi nejhorší naftu, protože je blízko Tesko a Makro a všichni jezdí vedle a na Shellku kašlou - díky tomu mají malou výtoč a předminulou zimu mělo několik Subaru po jjeich dehtu problém s parafínem.

04.11.2012 23:09
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101