Diskusné fórum

Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Autor Správy

Re: Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Zdravím Vás všetkých! Stal sa mi taký problém, (Impreza wagon GX 8/2001) Mal som pustené kúrenie všetko išlo... potom to z palubky začalo na strane spolujazdca tak potichučky cvakať. Vypol som teda kúrenie a cvakanie prestalo, no keď som ho chcel opätovne zapnúť tak už sa mi to nepodarilo. Príznaky: Keď som pustil fúkanie na max občas trvalo cca 10 sekúnd než sa rozbehlo ... prípadne som si všimol občasné zníženie výkonu fúkania. (Teraz taký vtipný postreh) Keď idem viac ako 110km/h tak to slabo fúka ale nič extra no na "nezapotenie" skiel to stačí... Dokonca aj výduchy sú teplé keď na ne priložím ruku. Viem že táto závada je asi beh na dlhú trať ale máte niekto aspoň "tip" čo by to mohlo byť ? (motorček, káblovačka, rezistor, kabínový filter ? Vopred ďakujem :)

08.12.2012 17:14

Re: Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Problém bude v rezistore, alebo tepelnej poistke (ak tam je) regulácie ventilátora, http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_5/climate/heater_system/illustration_3/ pozícia 12 (72226FE000), cena v Subaru 54€, viac ti poradiť neviem ja som riešil reguláciu ventilátora ale u aut. klimy

08.12.2012 18:06

Re: Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Ďakujem, skúsim ! .. Ešte ma napadla taká vec, ...(možno to má súvis) že pri zapnutí alebo vypnutí vetráku teda z polohy off alebo do nej to v poistkách dosť nahlas cvakne... ale to aj pri zapnutí vyhrievania zadného skla alebo hocičoho čo je na "knoflík"... Možno ma tu teraz dakto vysmeje že to je normálne, ale nikdy som sa v žiadnom aute s takým niečim nestretol tak ma to napadlo tak popri či to nemá niečo spoločné... smile

08.12.2012 18:29

Re: Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Každý jeden takýto spotrebič je istený poistkou a v tomto prípade možno aj spínacím relé

08.12.2012 18:57

Re: Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Dneska ráno som sadol do auta naštartoval a čo sa nestalo? Fúkanie fúkalo ako nové ... popri tom opäť ten "cvakajúci" zvuk zo strany spolujazdca. Ale fúkalo. Došiel som na benzínku, vypol motor natankoval, ale keď som znova naštartoval už to zase nešlo... :( ...popri jazde tam niečo v palubke ešte aj rezonuje. Ale vzhladom na to že to opäť fúkalo vylučujem možnosť "zhoreného" motorčeka... bude to niekde presne tam čo vravíš! smile

09.12.2012 13:40

Re: Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Takže...bol odpálený motorček ventilátora ... nový motorček originál pre toto auto stojí 600 euro, z ceny som sa veľmi potešil a mechanik hľadal alternatívu ...takže bol nahradený rovnakým motorčekom z peugeota (mierne upravený ale fungujúci) no aj tento sa práve dneska rozhodol vypovedať službu...neviete mi niekto prosím poradiť kde sa okrem USA (kde stojí cca 45 USD) dá takýto motorček zohnať za lacnejšie peniaze??? smile

03.01.2013 17:02

Re: Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Z vrakoviska, z PL, neviem či taký istý motor nebude mať napríklad aj Forester Chod na www.allegro.pl a vyhladávaj "DMUCHAWA Impreza" či "DMUCHAWA Forester", sú tam vetráky za pár šupov, ak nájdeš niečo čo je zhodné , objednáš to cez www.autofra.ak

Ideálne by to bolo riešiť na SK, lebo v tomto období sa asi jazdiť nedá bez ofuku skla, na bazoši je Forester na rozpredaj

03.01.2013 23:11

Re: Nefunkčný ventilátor kúrenia/chladenia/klímy

Tak toto som nevedel, je to super majú tam toho za prijateľné ceny celkom dosť... smile našiel som dva inzeráty čo by mohli byť pre mňa funkčné ale nie som si istý.... http://moto.allegro.pl/subaru-impreza-wentylator-ogrzewania-wysylka-i2853194340.html a http://moto.allegro.pl/subaru-impreza-02-nagrzewnica-dmuchawa-wentylator-i2853363320.html ale ak sa dal upraviť motorček z peugeota tak zo staršej imprezy bude si myslím pasovať určite (teda dúfam) veď ta palubovka modelu ´01 sa od medelu ´98 až tak nelíši .. idem ešte pozrieť toho forestra, veľmi si mi pomohol, Ďakujem! smile

04.01.2013 11:56
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101