Diskusné fórum

1. Subaru-kúpa

Autor Správy

Re: 1. Subaru-kúpa

Zdravím Vás všetkých a prajem šťastný a úspešný nový rok 2013. Som tu nový a ako "čakateľ" na moje prvé Subaru hľadám maximum informácií. Nákup by mal prebehnúť cca do dvoch týždňov. Počítal som kdečo aj na českých stránkach aj tu a zatiaľ som viac-menej nasmerovaný na kúpu Outbacka so 6-válcom, ale rozhodnutie padne až keď sa trochu povozím. Zatiaľ som našiel len jedno zaujímavé auto tu: Outback 3,0 a možno je to aj auto člena klubu. Nepoznáte ho niekto? Oslovil ma pôvodne aj tento Forester 2,5XT Forester 2,5XT ale u tohoto auta sa mi zdá nepomer medzi cenou a nabehanými kilometrami (skoro 250 000km je už dosť). Riešim ešte jednu možnosť, ale to je tiež Outback s motorom H6. Budem vďačný za rady a informácie

02.01.2013 15:15
555
avatar

Re: 1. Subaru-kúpa

Protichodne volby. Obe auta vyzeraju zachovalo. H6 je reprezentativny voz a citelne komfortnejsi. Forester je luxusne zariadeny ucelovy voz. Km by som sa az tak nebal, tuto Uhnak zacinal s upravami vykonu pri cca 200 000km, podstatne je, ako to bolo servisovane. Pre toto auto by som sa rozhodol, ak by som potreboval casto jazdit po nespevnenom povrchu, vozil vela veci v batozinovom priestore, alebo chcel ist s vykonom dalej. Ak je pointa jazdit a o nic sa nestarat, tak H6.

02.01.2013 15:48

Re: 1. Subaru-kúpa

Aby som vysvetlil svoje pohnútky, na Subaru si brúsim zuby už dlho, jazdil som cca 2 týždne (test) na benzínovom Forestri MY2008 a to je celá moja skúsenosť s Foresterom.

Potrebujem denne dochádzať do práce (nie viac ako 3km) a nazad, občas obehnúť cca 30km okolo, 1-2x za týždeň obehnúť Zvolen - Bratislava, to je bežná prax. 2-3x mesačne Viedeň, Praha, Pardubice.... Ročne je to cca 40 000km

Inak sme rodina s 3-ma deťmi a psom :)

No, a do terénu mám Patrola 2,8TD6 wagon a krátke Pajero II 3,5V6. Oceňujem vyšší posed a schopnosť v prípade potreby preskočiť obrubník bez poškodenia auta, prípadne v prípade potreby obísť neprejazdný úsek po poľnej ceste či cez priekopu. Na ceste uprednostňujem ustálenú rýchlosť (napr. 140 alebo 150 na prístroji) možnosť v prípade potreby akcelerovať a vyhnúť sa rôznym "chumlom" a pokračovať svojím tempom. Keď treba odbočiť na polňačku a obehnúť zápchu, urobím to.

02.01.2013 21:58

Re: 1. Subaru-kúpa

H6 starsej generacie nieje nic moc velke auto (na zadných sedackach doslova malé) aj kufor - nový Forester je na tom lepšie ale 2,5 turbo nieje motor na dialnice..žerie a je otravný hlukom oproti H6(a ma len 4st. AT) ..osobne by som to vydel na 3,6 OTB novej generacie je to suveene najvecsie auto vo vnutri .. pretekarske ambicie asi nemas(ked je v hre posledný mode forestra) takže H6 by ti mala stačiť (možno o este tribeca? Neviem nemam skusenost )

02.01.2013 22:15

Re: 1. Subaru-kúpa

Reakcia na príspevok od používateľa Jenki:

02.01.2013 21:58

Aby som vysvetlil svoje pohnútky, na Subaru si brúsim zuby už dlho, jazdil som cca 2 týždne (test) na benzínovom Forestri MY2008 a to je celá moja skúsenosť s Foresterom.

Potrebujem denne dochádzať do práce (nie viac ako 3km) a nazad, občas obehnúť cca 30km okolo, 1-2x za týždeň obehnúť Zvolen - Bratislava, to je bežná prax. 2-3x mesačne Viedeň, Praha, Pardubice.... Ročne je to cca 40 000km

Inak sme rodina s 3-ma deťmi a psom :)

No, a do terénu mám Patrola 2,8TD6 wagon a krátke Pajero II 3,5V6. Oceňujem vyšší posed a schopnosť v prípade potreby preskočiť obrubník bez poškodenia auta, prípadne v prípade potreby obísť neprejazdný úsek po poľnej ceste či cez priekopu. Na ceste uprednostňujem ustálenú rýchlosť (napr. 140 alebo 150 na prístroji) možnosť v prípade potreby akcelerovať a vyhnúť sa rôznym "chumlom" a pokračovať svojím tempom. Keď treba odbočiť na polňačku a obehnúť zápchu, urobím to.

Ahoj Jenki, vymenil som dost aut ky som si zaobstaral svoju vysnivanu H6-ku, takze mozno budem zniet zaujato... Forester ma lepsie vlastnosti v terene (predny a zadny najazdovy uhol, razvor) ale kratky a vysoky kufor. Outback je dlhy 4,75m, ma trocha tvrdsie odpruzenie, takze tlmic nestlacis na doraz, to je fakt, jazda tankodromom do Prahy bude hlucna, zato pohodlna. Ten nalinkovany modry Outback sa mi zda predrazeny, tak do 13tisic dobra kupa. Je uz niekolko rokov inzerovana, zrejme prave kvoli cene sa nedari ju predat... Kazdodenna jazda do 3km nerobi dobre ziednemu motoru, nato je dobry hybrid. Mimochodom, DonCarnage jazdi medzi Devinskou a Towerom115 na H6-ke, ale on ma aj LPG... Predchadzajuci majitel mojej H6 jazdil 160km/h na dialnici + BA mesto. Ked som preberal auto, dlhodoba spotreba ukazovala 11,4 l/100km. Ja neprekracujem rychlost, 25% mesto a 75% mimo mesta mam spotrebu do 9 (vid obrazok pod "moje auta"). Ked viem, ze pojdem niekam, uz sa dopredu tesim ako male decko na jazdu a vystupujem po usi usmiaty, cely Svet mam na haku. Nemenil by som H6 za nic ine. Proste spokojnost a z toho vyplyvajuca zaujatost...

02.01.2013 22:33

Re: 1. Subaru-kúpa

No, mrkni na tie linky hore, sú tam obe autá, ktoré ma zaujímajú.

A pracujem ešte na jednej jazdenke OTB 3,6 ale to je za dosť veľký peniaz.

To denné dochádzanie bude najväčší problém. Neviem, ale ani jedno z týchto áut sa na denné dochádzanie nehodí, toho som si vedomý. Ale Subaru chcem, je to môj sen.

02.01.2013 23:12

Re: 1. Subaru-kúpa

Všeobecne Legacy / Outback predošlej generácie teda 03-08 by som vôbec nenazval ako malé, práve že je dosť velké, i ked je pravda že posledná generácia je väčšia, ale tú predošlu dosť zmenšuje opticky design. Čísla nepustia a ja sám som bol mnoho krát prekvapený ak som si porovnal konkrétne rozmery. Trebárs taký Mercedes E-classe z podobného obdobia by človek považoval za určite väčšie auto, ale kopec tých áut vlastne ponúka viac len do šírky, teda sa tam akože pohodlnejšie zmestia traja ludia do zadu, čo pri dnešných tvaroch zadnej lavice sa dá skôr hovoriť o blbom vtipe. Predošlá generácia Legacy / Outback ponúka vzadu 680-920mm podla polohy prednej sedačky, posledná generácia 720-930mm, na šírku ponúkajú obe to isté aj v predu aj vzadu (1440 vpredu - 1430 vzadu). A ked som spomínal ten Mercedes E-class tak ten ponúka vzadu voči Legacy doslova úbohých 610-830mm, teda aj pri maxime o 10cm menej, ale teda viac ponúkne do šírky, kde to je rovnako 1470mm, čo je len 30-40cm viac.

Subaru Outback 2.5i , Subaru Outback 3.6R , Mercedes-Benz E 200 CDI Kombi

Trebárs ani A6 neponúka toho miesta vzadu viac aj ked sa zdá že to auto je voči predošlej generáciu Legacy / Outback riadny obor. Jedna vec je optický dojem / vonkajšie rozmery , druhá reálne rozmery pre pasažierov a znovu ponúka viac len do šírky , prípadne ponúkajú viac miesta pre vodičov - dlhánov typu "taxi" smile

Audi A6 Avant 3,2 V6 Velmi slušné rozmery , skôr bezkonkurenčné ponúka Ford Mondeo, pritom taký nenapadný kombík

Vlastne z toho vyplýva že nová generácia Legacy / Outback pre posádku neponúkne skoro o nič viac ako tá predošlá

02.01.2013 23:22

Re: 1. Subaru-kúpa

Vravel som o interieri ( ..zadne sedačky a tak) starsia generiacie bola vydušnejsia a 2009 + tieš.

02.01.2013 23:30

Re: 1. Subaru-kúpa

Tá H6 sa aj mne zatiaľ javí ako najlepšia voľba. Ano, ten 3,0 je dosť drahý a zrejme preto je tam tak dlho... ale hľadám, či to nie je niekto z klubu. Inak vyzerá veľmi dobre.

Ten Forester ma oslovil tým, že je menší na dennodenné motanie...

03.01.2013 00:04

Re: 1. Subaru-kúpa

No ja som spokojny majitel Outbacka H6 a nevymenil by som ho za nic ine... na normalne jazdenie nie je nic lepsie!smile

03.01.2013 17:08
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101