Diskusné fórum

smrad spaleneho oleja

Autor Správy

Re: smrad spaleneho oleja

Ahojte, mam Forestra 2l sturbo a uz po kratsej jazde mi zacne v aute dost smrdet spaleny motorovy olej z kurenia hlavne ked zastavim. Skontroloval som cely vyfuk a netecie nan odnikial olej. Aj sa dost straca... ak ste mali niekto podobnu zavadu dajte prosim radu. Dakujemsmile

08.01.2013 22:21

Re: smrad spaleneho oleja

pre istotu pozrie este veko ventilov na stane kde je turbo ..velmi vdačne to kvapká na zvody ..alebo este prasknutá manžeta na poloosy a frka to na výfuk

08.01.2013 22:23

Re: smrad spaleneho oleja

A skontroluj si aj servo, ci ti niekde nepretlaca olej. Ja som to mal na starom Otasovi a fajne to obcas zasmrdelo..

09.01.2013 06:33

Re: smrad spaleneho oleja

mne napriklad tecie na vyfuk z spoja AT/diff. Borci v subaru kopcianska to "opravovali" sposobom ze to bez rozobratia, zvonku zagebrili asi dvoma tubami cerveneho silikonu.. No, nepomohlo :D

09.01.2013 09:34
555
avatar

Re: smrad spaleneho oleja

O kruzok na olejovej pumpe. Kvapka to cca z miesta, ako je remenica na kluke na trubku a z nej na stredovy diel zvodov. Zacina sa to diat od cca 80 000km. Najviac to citit po kratkej jazde so studenym motorom.

ATF kvapalina smrdi inak, ta cloveka napina, ako keby zistil, co kupil pod oznacenim maso v obchodnom retazci smile

09.01.2013 09:45

Re: smrad spaleneho oleja

Caute, vsetko co ste tu spomenuli som uz preveroval, veko ventilou som uz pretesnoval... po super oprave na kopcianskej... simering pod klukou na rozvodoch som menil ked som menil rozvody prevodovy, a ani servo olej nemyzne a smrdia inak... odskusane... ale nedavno som zistil ze mam dost olejovy chladic vzduchu za turbom a to bude asi ten najvecsi problem s miznutim oleja ale neviem si vysvetlit a ani predstavit ako moze byt tento olej citit v aute. Dym z vyfuku neni iba ked tomu dobre zasolim a vytocim motor, co pri dnesnej cene benzinu neni az take caste, inak nic. Inak dakujem vsetkym za nazorsmilesmile

09.01.2013 11:06

Re: smrad spaleneho oleja

Ja mam podobny problem. Outback 3.0 AT som kupil v septembri, smrad som necitil. V novembri do mna narazilo auto zozadu, v servise mi menili tlmic vyfuku a zvarali vyfuk v tom ypsilone lebo sa zohol a praskol. Od vtedy citim dym v interieri. Vyfuk je vraj OK, bol som s tym opat v servise. Tam zistili ze bola vytekal olej (vazelina) z manzety na poloosi a ze tam dali novu kovovu pasku. Nebol som pri tej oprave tak neviem co vlastne robili. Dym citim stale. Bolo mi povedane, ze trochu presakuje olej cez viko motora a tiez ze videli nejake kvapky na AT. ze s tym mam ist do subaru. Tak neviem ci sa mam obavat nejakych vacsich problemov alebo nie a hlavne kolko to bude stat pretesnenie tychto problemovych miest

04.02.2014 10:25
555
avatar

Re: smrad spaleneho oleja

Romst, ak sa zacina zbierat olej v intercooleri a nejde iba o mnozstvo, ktore vytvara povlak, ale je mozne ho z neho vykvapkat, tak v kombinacii s dymom pri plnom plyne je dost mozne, ze turbo uz prestava tesnit. Zvycajne sa prve poskodi na horucej strane, kde to dymi do vyfuku a az potom na studenej, kde to zacne unikat do intercooleru. Vtedy sa uz zacne zvysovat hlucnost, piska ako gulickove. Zhorsi sa aj nabeh turba. Samotny povlak v intercooleri je normalny jav, koli tomu 2x rocne ho davam dole a preplachujem, aby som zachoval ucinnost, toto sa da odstranit iba ak sa separuje komplet odvod katrovych plynov, v serii su vedene spat do sania a tie vypary sa potom usadzaju v IC a aj v samotnom sani a na klapke.

Furty, AT = z prevodovky tecie? Straca sa ti kvapalina tak, ze vidno na kontrolnej ryske? A je to urcite ATF, alebo je to normalny olej z predneho diferencialu? Radi to normalne?

Poloos a manzeta je dost bezny jav po rokoch, zacne sa to vytlacat von, ak sa pozries od motora dole a prisvietis si, dole je poloos a na vnutornej strane, kde je prevodovka je taky zeleny valec a na nom nazeta a presne odtial to lubi vytekat, ako sa to toci, tak sa to rozstrekuje a zvody vyfuku su blizko. Ked sa aj paska na manzete vymeni, su tam dva problemy. Je persna gramaz, kolko maziva tam ma byt, ak to doplnis iba na aute, tak moze byt, ze prestrelis a ono to trosku este vytlaci a druhy, ked naozaj dosledne mechanic neocisti vsetko od maziva, tak to budes dlho citit a ak nedajboze sa to dostane do tych perforovanych casti na zvodoch, tak to fakt jedine vypalit.

04.02.2014 11:09

Re: smrad spaleneho oleja

Erik k tomu oleju na prevodovke ti vaic nenapisem. Len v servise mi povedali, ze tam videli trochu oleja "pokvapkaneho" na prevodovke. Ja som to osobne nevidel a nemam ani moznost to vidiet lebo som z BA, nemam znameho s kym by som to dal na zdvihak. V tom servise mi vlastne len menili olej v motore a povedal som im ze citim nieco ako dym v aute, ze nech to pozru. A vraj nerobia z AT prevodovkami, atd.. Nemam pocit ze by kvapalina z prevodovky odtekala. pozeral som rysku a olej bol po hornu hranicu. A ci to radi normalne? Auto mam 5mesiacov a radi tak ako predtym. Trochu trhne autom ked je studeny motor a radi z 1 do 2. neviem ako by som odhalil ci ide ako ma, neviezol som sa na inom subaru. Ked pocuvam zvuk auta pri starte, tak pocut take "bublotanie". neviem to opisat. ci to sposobuje unik dymu niekde z vyfuku, alebo to robi zvuk z hydromenica..nemam vobec skusenosti ale rad by som to fakt zistil. Nejake rady?

04.02.2014 18:12
555
avatar

Re: smrad spaleneho oleja

Mas spravu

04.02.2014 20:18
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101