Diskusné fórum

Forester 12 pasy

Autor Správy

Re: Forester 12 pasy

Vie mi niekto poradit, ako zrusit pipanie pri nezapnutom pase vodica? Da sa to nejak v riadacke, alebo iba odpojit na konektore? Pas vacsinou pouzivam, ale ked jazdim po dedine par metrov tak nie a dost mi to pije krv smile

11.03.2013 12:19

Re: Forester 12 pasy

Pas je dolezita vec tak si ho radsej zapni aby ta nezroloval nejaky trtko smile ale ja napr v zavode pouzivam kusok plastu ktory sme opylovali strka sa to namiesto pasu, tusim to ide aj kupit na benzinkach Nepipaj

11.03.2013 12:50

Re: Forester 12 pasy

na take kratucke presuny staci aj zapnut prazdny pas a sadnut si na neho ... neviem ako v lete, ale v zime cez bundu som ho na letisku na zraze vobec necitil = a tam sme furt nastupovali vystupovali z auta, takze to priputavanie liezlo na nervy ... odpajat by som to osobne neodpajal smile

11.03.2013 13:20

Re: Forester 12 pasy

Mnne slo skor o riesenie, napr v audi sa to dalo vypnut softverovo. Ja pas pouzivam, ako som pisal, ale ked idem na firmu, alebo k rodicom, co su presuny asi 300 az 800m po jednej ulici, nedavam si ho, lebo sa ledva stacim rozbehnut... Riesenie so zaslepkou je fajn, ale clovek to tam musi davat, a ak si chce dat normalny pas, musi to vyberat, co nieje moc komfortne... Tak isto pchat pas poza sebe. To si ho uz mozem normalne dat.

11.03.2013 21:55

Re: Forester 12 pasy

Podobnou situaci řeším každý měsíc, když svážím forestíkem tříděný odpad u nás v obci. Normálně se pášu i při popojíždění o pár metrů, ale když člověk musí 30x vystoupit a nastoupit po pár metrech (pro nahození pytlů na vozík), tak to řeším tak, že zapnu pás a sedám si na něj.

11.03.2013 21:59

Re: Forester 12 pasy

Chlapci, chlapci... Keby som vedel, ako sa vkladaju videa a nebol by som cez mobil, dal by som vam tu video: NEMYSLIS-ZAPLATIS a preslo by vas vymyslanie, ako sa nepriputat. Kedysi bolo za priplatok, ak auto malo pipat ked nie je zapnuty pas a dnes to chcete deaktivovat? Ako sorry, ale pouzivat auto na tak kratke trasy je podla mna "zcestne" a ked uz, tak pas je aspon u mna absolutny zaklad a dokonca ak si ho nezapnem, mam pocit diskomfortu a som nervozny, nieco mi chyba. Viem o com hovorim, na aute z roku 1964 pasy nemam ani vpredu a je to divny pocit, hlavne do zatacky smile Ale aby som to ukoncil, nikomu nic nediktujem, kazdy nech si robi podla svojho vedomia a svedomia, ale mozno samotna ochota pouzitia pasu je limitujuca pre pouzitie vozidla v zavislosti na planovanej vzdialenosti: to znamena, ak nie som ochotny sa na urcitu vzdialenost priputat, asi sa mi neoplati ani startovat, ved kym sa priputam, nastartujem a odputam sa, som tam uz davno pesibusom... smile

11.03.2013 22:38

Re: Forester 12 pasy

Da sa to, ja som si to dal zrusit v autorizovanom servise...ale iba u sofera, u spolujazdca mi to funguje.smile

11.03.2013 22:51

Re: Forester 12 pasy

hrubatko: Asi sa nerozumieme. Ja pas pouzivam, ale zacinam stavat dom na pozemku vzdialeneho od mojho pobytu asi 400m a od otca 150m a od firmi asi 200m. Peso sa neda lebo prevlakam furt nieco. Na ulici je furt kopa deti a chodim na 2ke asi 30km/h. Aky zmysel ma tam pas? Ja jazdim opatrne ale v tejto situacii mi to pride max nezmyselene... Skusim aj ja autorizovany servis.

12.03.2013 07:22

Re: Forester 12 pasy

Napisal som som len svoj nazor, ako som spomenul, nikomu nic nenutim, kazdy ma vediet co moze a co ma...

12.03.2013 08:54

Re: Forester 12 pasy

Reakcia na príspevok od používateľa lubino:

12.03.2013 07:22

hrubatko: Asi sa nerozumieme. Ja pas pouzivam, ale zacinam stavat dom na pozemku vzdialeneho od mojho pobytu asi 400m a od otca 150m a od firmi asi 200m. Peso sa neda lebo prevlakam furt nieco. Na ulici je furt kopa deti a chodim na 2ke asi 30km/h. Aky zmysel ma tam pas? Ja jazdim opatrne ale v tejto situacii mi to pride max nezmyselene... Skusim aj ja autorizovany servis.

rozumieme a chapeme. Staci sa zastavit pri prvom vrakovisku a za drobne mas ten kovovy koniec. Nosit ho v drziaku na pohare, a rozmyslat ze idem kusok dalej naozaj sa priputam.

12.03.2013 10:08
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101