Diskusné fórum

diesel - nezdravý dunivý zvuk

Autor Správy

Re: diesel - nezdravý dunivý zvuk

Ahoj. Len sa chcem spýtať čí ste sa nestretli s podobným problémom. Mám forestra 2.0D MY2012 6300 km, starý 4 mesiace. Dnes sa mi cca po 20 min jazdy začal objavovať zvláštny dunivý zvuk počutelný v kabíne, akoby od motora. Nije to normálna dízlový klapot, ani to neznie ako klapot starých dízlov. Je to drsné dunenie, trochu to znie ako keď sa turuje nejaký americký 8-válec. Zvuk sa zvýrazňuje keď vyšlapnem spojku alebo keď brzdím motorom alebo aspoň spomalujem pri zaradenom rýchlostnom stupni. Keď akcelerujem tak zvuk zmyzne. Inak mám pocit že sa auto chová normálne. Trochu to duní aj na volnobeh. Čo je ale zvláštne počujem to len v kabíne. Keď vystúpim za auta motor znie normálne.

Jedna z mojích terórií je, či sa roozbrednutý sneh (teraz u nás dosť nasnežilo) nedostal medzi výfuk a karosériu a nezapričiňuje prenos nejakých zvukov a vybrácií. To by bol ten najlepší prípad. Inak som ceľkom znepokojený. Auto je ako nové tak dúfam že to nebude nejaká vážna závada. smile K autu sa inak správa, dosť chúlostivo a myslím že mu jazdným štílom neškodím. Tankujem takmer výhradne v Heinburgu, no naposledy som natankoval na Shellke v BA prémiovú.

Ďakujem za radu a postrehy. S pozdravom a príjemné sviatky.

29.03.2013 10:36

Re: diesel - nezdravý dunivý zvuk

Prosím považujte za bezpredmetné. Vliezol som pod auto a vytiahol veľký kus ladu ktorý bol medzi blokom motora, výfukom a karosériou. Zvuk sa stratil. Porsím admina o zmazanie a opspravedlňujem sa za spamovanie.

29.03.2013 20:19

Re: diesel - nezdravý dunivý zvuk

urcite nebude ziadne mazanie. prave naopak, je to velmi uzitocna skusenost pre dalsich. ved je normalne, ze sa vsetci raz prichitime pri pocuvani zvlastneho zvuku v aute a hned to povazujeme za minimalne tazky technicky problem - a pritom mnohokrat sa jedna o zvukovu rezonanciu cudzieho predmetu a teda koniec sveta sa nekona smile<br> smile

31.03.2013 18:26

Re: diesel - nezdravý dunivý zvuk

tak tak, ja som mal to iste s mojim legom, rano som isiel do roboty a presiel som cez kopu snehu a zacalo to tak divne hucat, rezonovat, hlavne pri pusteni plynu a na volnobeh, pri akceleracii ticho, zacalo to robit odvtedy ako som presiel cez sneh medzi pruhmi na ceste, nechal som to cez den tak, objavilo sa to aj poobede ale menej, uz som chcel volat svokrovi ze to dame na zdvihak ale reku pockam do rana a rano uz nic, asi sa to roztopilo, odvtedy sa to stalo este asi trikrat... ale kedze zvuk zacal prave odvtedy co som presiel cez tu brazdu, tak som tiez dufal ze ako prislo, tak odide :)

01.04.2013 08:00

Re: diesel - nezdravý dunivý zvuk

Dakujeme, vyznamne zistenie. Aj ked trosku prekvapive pri terennom forestri. Clovek by cakal, ze zakutia podvozku su lepsie vychytane (alebo sa to zakryje priplatkovou ochranou?).

02.04.2013 14:08

Re: diesel - nezdravý dunivý zvuk

No veviem. Príplatkovú ochranu mám resp. ocelový kryt motora. smile Každopadne keď veim že to nieje nič závažné, tak mato netrápi. Zvuk to bol ale ozaj hrozivý a neznelo to ako bezna rezonacia. Ozaj dobrá skúsenosť.

02.04.2013 20:35
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101