Diskusné fórum

outback diesel - kontrolka oleja

Autor Správy

Re: outback diesel - kontrolka oleja

nazdar subaristi, chcel by som sa opytat ci niekto sa s stretol s tym ze mu novy outback (2011 diesel) hlasil nizku hladinu oleja. stalo sa mi to 1x priblizne pri 10t km , dolial som . v servise mi povedali ze tieto modely maju problem s citlivym snimacom hladiny oleja. teraz pri 27t km sa mi to stalo opat, bol som v horach , boli sme 4ria dospely a po dlhsiej priblizne hodinovej ceste najme hore kopcom sa mi opat rozsvietila kontrolka oleja. dolial som priblizne 2,5 dc a na dalsi den ked auto este nebolo nastartovane som mal rysku oleja v polovici ... vie mi niekto poradit ci som v norme alebo ci si to mam hodit ? smile

02.04.2013 22:39

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Ono podla manualu, ak sa teda nemylim, ti je udaj z risky bez nastartovania na dve veci... Zaroven otazka do plena: ma takuto kontrolku aj Forester D MY12 ? Dakujem

02.04.2013 23:14

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Ano stava sa to. Hlavne pred vymenou oleja. Mne to robilo par krat aj ked si odstavil po preparkovani a znova nastartoval. Naposledy zasvietila pri parkovani dole kopcom a 3 dnovom stani pred hotelom. zasvietila hned po nastartovani a po asi 1km zhasla. Zistoval som co s tym v servise. Po minulej kontrole a prehrani softu to urobilo len 2x pred vymenou. Spravilo to aj pri po jazde domou cca 60km. Zastavil som a isiel cuvnut hore kopcom ku domu tak kontrolka zasvietila a hned aj zhasla. Predtym dokazala svietit aj 40km. Aj ked oleju bolo dost.

03.04.2013 07:02

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Ahojte, mne sa to na Otasovi 2011 stalo tiez opakovane v priebehu niekolkych dni pred vymenou olaja - volal som do servisu, kde mi povedali, ze podstatne je to, co je na manualnej mierke ba ze ten snimac je prilis citlivy. Ked som sa postavil na rovinu a nechal olej stiect do vane, tak po case to zhaslo a od vymeny oleja po 15000 km s tym problem nemam. Ale litrovku olaja pre istotu so sebou vozim stale smile

03.04.2013 09:13

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Presne takéto správanie kontrolky oleja ako píše Marco aj Peter sa zhoduje aj s mojím outback-om. Takto mi to začalo svietiť tesne pred výmenou oleja. Po výmene oleja je všetko vporiadku.Podľa tohto si myslím smile asi to bude "vrodená choroba" outback-u!

03.04.2013 19:55

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Ano potom som siel prestudovat trosku manual a spravne sa ma merat olej pri nahratom motore po 5ich minutach co je vypnuty... Co je zaujimave bolo tam pisane ze treba to riesit ak tusim auto zerie viac ako liter na 2000 km co mi prislo uz trosku riadne prestrelene..

09.04.2013 08:03

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Dnes sa mi zasa rozsvietila kontrolka oleja.smileOd výmeny oleja mám najazdených necelých 7000 km. Na mierke som kontroloval olej tak ako píšu v manuáli a ukazovalo medzi riskami. Tak ja neviem?? Asi to papá viac oleja, alebo čo? smile

10.04.2013 21:10

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Zdravim,

Na outbacku 2011 mi zacala svietit kontrolka oleja pred dvoma dnami. Dolial som tam asi 2dcl oleja a zhasla (do vymeny oleja je este 5000 km). Jazdilo sa dalej ale dnes rano po nastartovani ostala svietit kontrolka oleja a aj kontrolka check engine. Motor ma tiez iny zvuk - ako keby viac buchotal. Pokles vykonu nieje citit aj ked je pravda ze som vykon radsej velmi neskusal.

Stretol sa uz stym niekto? Niejake rady napady? Alebo len klasika - navstivit servis?

Vdaka za info

19.04.2014 11:25

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Asi by som pozrel do servisu. Mne sice kontrolka oleja zasvietila ale aj zhasla. Tak ako som pisal vyssie. Chekengine este nesvietil nikdy.A ked sa ti zmenil zvuk tak asi by som isiel do servisu.

19.04.2014 17:46

Re: outback diesel - kontrolka oleja

Reakcia na príspevok od používateľa startin71:

19.04.2014 11:25

Zdravim,

Na outbacku 2011 mi zacala svietit kontrolka oleja pred dvoma dnami. Dolial som tam asi 2dcl oleja a zhasla (do vymeny oleja je este 5000 km). Jazdilo sa dalej ale dnes rano po nastartovani ostala svietit kontrolka oleja a aj kontrolka check engine. Motor ma tiez iny zvuk - ako keby viac buchotal. Pokles vykonu nieje citit aj ked je pravda ze som vykon radsej velmi neskusal.

Stretol sa uz stym niekto? Niejake rady napady? Alebo len klasika - navstivit servis?

Vdaka za info

Ked po naliati oleja kontrolka zhasne, nemoze to byt tym ze ho je malo? sorry, len sa pytam videl som uz vselico.

20.04.2014 04:25
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101