Diskusné fórum

Subaru Outback - smrad od spojky???

Autor Správy

Re: Subaru Outback - smrad od spojky???

Zdravim vas vsetkych "starych" Subaristov,

viete mi prosim poradit ohladne "problemu", asi smradu od spojky? Mam teraz novy Outback MY2013 diesel, a stane sa mi, ze citim smrad ako ked sa páli spojka. No kedze mam necelych 1800km, fakt ho este netrapim, jazdim slusne, ale niekedy ked idem hore do kopca napriklad z garaze, alebo musim zastat v kopci opat sa rozbehnut, citim smrad od spojky.

Naprv som myslel ved to je normalne, nove auto, nevies s tym este jazdit a podobne. Ale dnes sa mi stalo, nieco podla mna nie normalne, a to som nesiel z jednotky do kopca. Uz som bol rozbehnuty, dal som dvojku, potreboval som poriadne pridat, otacky hore vykon ziadny. No neviem, neviem, ze by ten motor bol tak silny a spojka tak slaba? Alebo nieco ine???

Mate niekto uz podobne skusenosti, alebo treba s tym inak jazdit. Predtym som jazdil na benzine, a tento problem som nemal este so ziadnym mojim autom?

Dakujem za akukolvek radu.

03.04.2013 17:35

Re: Subaru Outback - smrad od spojky???

pri tom obiehani ti vyleteli otacky a auto neslo? to co popisujes je presne ked zacina byt spojka KO ... ale pri novom aute? urcite s tym treba ist do servisu

03.04.2013 18:17

Re: Subaru Outback - smrad od spojky???

S tymi otackami ti neporadim, to asi jedine servis, je divne, aby otacky vyleteli a pri zaradenej rychlosti nebolo cit akceleraciu... Stava sa ti to pri teplom alebo studenom motore? Ten smrad bez otacok by som pripisoval novote, ja som tiez chodil pred rokom okolo auta, ze odkial ide ten smrad a aj teraz ked na nom dam nejaky fajny kopec tak citit smrad asi aj z pneumatik...

03.04.2013 19:27

Re: Subaru Outback - smrad od spojky???

Ahoj mne zatial zasmrdela spojka len raz ale to pri trapeni auta v snehu. Cuvanie a rozbiehanie ide bez plynu. Neber to odo mna zle len ci nieje problem v tom ze si zvyknuty na vyssie otacky z benzinu. Ja denne cuvam hore kopcekom asi 60m k domu a zatial nic. Mam na nom 76000km a povodnu spojku. Alebo troska vyslapnuta spojka a pridavanie plynu. Mne skor skapina sti ked donho presadnem a idem sa rozbiehat na nizkych otackachsmile Skus par rozbehnuti bez plynu aj hore kopcom to auto to zvladne. Pridavat az po uplne uvolnenej spojke.

03.04.2013 19:31

Re: Subaru Outback - smrad od spojky???

ked vyletia otacky a auto netaha jednoznacne presmykla spojka. stalo sa mi to na inom aute a bola ko lamela. ine ako servis ti asi nepomoze ale urcite to nieje normalne.

03.04.2013 19:38

Re: Subaru Outback - smrad od spojky???

PaliG, pustil si uplne spojkovy pedal? Vsimol som si to ja na mojom, ze pri 1 a 2 ked rychlo preradujem, tak nedavam nohu dole z pedalu. smile Pedal nedava tlak proti nohe, takze mam pocit ako keby bol uplne volny, ale ked dam nohu nabok, vyjde hore este kusocek.<br> Ja som si to vsimol na parkovisku, ked sa motam na 1tke, a potom na tej 1 chcem kusok prejist a dam lavu nohu bokom, auto ako keby poskoci/prida, ked sa dostane spojka do plneho zaberu.<br> Lepsie ti to neopisem, ale testovat to nebudem. smile

03.04.2013 23:14

Re: Subaru Outback - smrad od spojky???

Čaute, mam podobnú skúsenosť - ale len pri pchani sa na miesto pre parkovanie v snehu - dopredu, dozadu, dopredu, dozadu... - tiež s nie uplne pustenou spojkou, aby to nešlo prirýchlo blbý zvyk z iných áut. Vtedy to riadne zasmrdí smile To je celkove problé, ak sa chcem pohnúť pomalšie, než by ma hýbala jednotka (resp. spiatočka) na voľnobehu, korigujem to stláčaním spojky a potom smrdí... ale neviem, ako na to ísť inak

04.04.2013 09:22
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101