Diskusné fórum

Problemy so startovanim u boxeru diesel

Autor Správy

Problemy so startovanim u boxeru diesel

Takze opat sa vyskytol problem s Outbackom 2.0 Diesel, r.v.2009. Sadnem do vozu, stlacim spojku a tlacitko start a motor sa tak na 2 sekundy zapne a zhasne. Niekedy zhasne hned, bez toho aby sa vobec natocil. Vacsinou naskoci az tak po 3, mozno 4 pokusoch voz nastartovat, ale uz sa mi stalo aj take ze som isiel cez kruhac na 2ke a motor skapal a asi 2 minuty som ho mal problem nahodit a to pritom startujem tak ze mam vypnute aj radio, aj klimu, aj svetlomety. Zistil som ze ked mi motor natoci a otacky mi pocas tych 2-3 sekund klesaju k 0, tak ak jemne pridam plyn, tak motor uz nezhasne a po pusteni plynu normalne na volnobehu bezi. Nevie niekto v com moze byt problem?

Za mozne odpovede a rady vopred dakujem

20.04.2013 19:24

Re: Problemy so startovanim u boxeru diesel

Ale zaujimave je este to ze ked je ten diesel chladny, tak naskoci vzdy na 1. pokus. problem nastava ked je vonku teplo alebo ked je ten motor z predoslej jazdy zahriaty. Nemoze mat na tom podiel aj uz 4rocna baterka? Pripadne ma napadlo ze ci nemoze byt chyba niekde pri vstrekovani paliva, lebo diesele vraj mali prave so vstrekovanim problem (soplenie paliva).

20.04.2013 20:00

Re: Problemy so startovanim u boxeru diesel

Vyskusat bateriu je najjednoduchsie ale nemyslim ze to je chyba. Pretoze v zime studeny akumulator nedokaze dodat tolko energie, cize teraz ked je teplo vie to pretocit lahsie. Co sa tyka nafta, vstreky, jedine vyjazdit co mas, naliat z overeneho zdroja + vif. Este pozriet diagnostkou ci teploty sedie, moze mat chybny udaj o teplote nasavaneho vzduchu/kvapaliny a tak.

20.04.2013 20:19

Re: Problemy so startovanim u boxeru diesel

Ten vzduch aj mna napadol. Ze ci nemoze byt chyba s nastavenim skrtiacej klapky, lebo aj tuto vadu som tu nasiel niekde rozpisovanu, ale teda zatial ma do nudzoveho rezimu este nehodilo, tak neviem.

20.04.2013 20:36

Re: Problemy so startovanim u boxeru diesel

Toz ked nemas kabel a diagnsotiku, dondi do "dediny", volaco pozrieme.

20.04.2013 22:25

Re: Problemy so startovanim u boxeru diesel

ako prosim? :)

20.04.2013 22:48

Re: Problemy so startovanim u boxeru diesel

To znamenalo, ze mas prist do najvacsej dediny na Slovensku-Bratislava, no a ze ti to pichne na diagnostiku a zisti, co je vo veci... smile

21.04.2013 13:45

Re: Problemy so startovanim u boxeru diesel

Podbný problém som mal ešte na starom aute dízlovom chevrolete. Tiež to neštartovalo za tepla. Za studena hej. Dlho nevedeli prísť v servise na problém lebo diagnostika nehlásila žiadnu chybu. Nakoniec to bola vraj váha vzduchu a ešte nejaké zlé čidlo pri turbe. Možno bude aj toto ono. Každopádne prajem veľa šťastia.

05.05.2013 21:14

Re: Problemy so startovanim u boxeru diesel

ahoj, mam ten isty problem so svojim Outback 2.0D 2009. Zdochne pri zaradenej 2-ke, alebo 1-ke a ide nastartovat tak na 3-5 krat. Dal som auto na diagnostiku a nic nenasli, ziadny zaznam. Vcera som prisiel nato, ako sa da spravit dokaz pre servismana - jednoducho nechat zdochnut auto v zaradenej 1-ke a nastartovat nepojde.

23.07.2014 12:10
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101