Diskusné fórum

Problem pri rozjazde na studeny motor

Autor Správy

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Ahojte viete mi niekto poradit mam Forestra 2008 na LPG a v poslednej dobe po nastartovani mi robi problem. Ked sa chcem pohnut auto ako keby nedostaval benzin a sklbe s nim a nechce ist to je ale len prvych cca 50-100m potom ide v poriadku. Dakujem za radi

22.04.2013 14:47

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Cau, vies to trochu upresnit? robi to prvy ranny studeny start, alebo kazdy start? Robi to aj ked jazdis cely den len na benzin? Ako rychlo ti prepne na LPG?

23.04.2013 10:46

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Ahoj robi to vzdy ked nastartujem na benzin a mam zapnutu automatiku na LPG. Vsimol som si ze ked som mal zapnuti len bezin tak to nerobilo. Na LPG mi prepne hned ako sa zohreje motor , cize modra kontrolka zhasne ale potom ako je motor teply prepina dost rychlo niekedy po par sekundach. Teraz neviem ci to mam riesit v subaru servise alebo v BRC servise. Kamos povedal , ze to budu zanesene ventili , ze mam jazdit na bezine nejaky cas jazdil som asi 2dni nerobilo to ale vcera som presiel zse na LPG a robi to stale.

Vdaka za odpoved

Cau, vies to trochu upresnit? robi to prvy ranny studeny start, alebo kazdy start? Robi to aj ked jazdis cely den len na benzin? Ako rychlo ti prepne na LPG?

24.04.2013 08:37

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Mám tiez lpg a robilo to vtedy ked nebolo dobre nakalibrovane lpg. Ecu sa musela naučiť jazdiť na benzín. Predpokladám že Ecu v impreze a tvojom aute pracujú obdobne. To či to mas vypnute alebo na automatické prepinanie je jedno stale odpaja a pripája lpg Ecu benzínové Vstreky. Takže kým nieje zohriate na teplotu aby splynovac pracoval tá istá Ecu má pripojené bezunove Vstreky ako ked je off.

24.04.2013 10:23

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Presne tak, treba nastavit LPG jednotku. Predpoklad aby dobre plyn dobre fungoval je vynikajuci stav motora pri jazde na benzin. To funguje dobre ako vravis, a kedze potom to uz ide dobre, LPG jednotka asi zabudla nasavenie. Treba spravit kalibraciu, zalezitost par minut.

25.04.2013 09:20

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Vdaka za radysmile

25.04.2013 17:11

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Chcem sa opytat, ked prisli tieto mrazy -14 stupnov, tak po nastartovani klesli volnobezne otacky a hned zdochlo. Na druhy krat uz islo dobre. Co moze byt na pricine - nie je to urcite krokovy motor, ten je novy. Palivovy filetr vymeneny. AKokeby sitic za studena nepridal viac vzduchu. Co vlastne ovlada ten krokovy motor ,ktory snimac?

25.01.2014 19:29
555
avatar

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Riadiaca jednotka. Ma presny pocet krokov od dorazu k dorazu a ona vie presne, ako moc je otvorena diera v botoku vdaka tomu.

25.01.2014 19:35

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

Ako to presne funguje - pri starte motora potrebuje motor plny prisun vzduchu - teda RJ ho otvori na 100 percent(cize cuplik je vysunuty co najmenej) A hned po nastartovani by ho malo zavriet,ale ak ostane otvoreny(koli primrznutiu) tak by nemalo zdochnut? skor by nemalo znizit otacky. smile

26.01.2014 22:05
555
avatar

Re: Problem pri rozjazde na studeny motor

To je gumeny konus, ktory, ked je uplne vystrceny, tak uzavrie dieru a potom ide iba tolko vzduchu, kolko pusti skrtiaca klapka. Po starte sa zasunie a podla otacok sa jeho pozicia meni tak, aby konus porepusil tolko vzduchu, kolko umozni pozadovane otacky motora. Pri elektrickej klapke je to zlozitejsie, lebo ta vie byt lubovolne pootvorena, bez ohladu na polohu plynoveho pedalu.

26.01.2014 23:08
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101