Diskusné fórum

Repas podvozku

Autor Správy

Re: Repas podvozku

Ahojte potreboval by som poradiť ,mám subaru legacy 3.0R 2004 a najazdené 185 000km ...po zime sa mi začalo ozvať búchanie od podvozku-búchaju tyčky stabilizatoru.Bohužial čo je horšie ked bolo auto na zdvyhaku skontrolovali sme všetky ramená a silenbloky...niektoré majú už trochu vôlu ale vačsina je o.k ale tie gumy na ramenách sú popraskané,takže to vidím asi na kompletnu generálku predku a zadku...myslím si že je to lepsie vymeniť vsetko naraz ako niečo vymenit teraz a niečo neskor...A moja otázka je ..u nás su dosť rozbyté cesty ,nebolo by lepsie riesenie namontovat namiesto klasických napr whiteline alebo powerflex ? Pretože píšu že by mali vydržať niekolko krát dlhšie ako klasicke.. http://www.powerflex.co.u...82003-2009%29-2678/1.html

20.05.2013 18:55

Re: Repas podvozku

fakt bucha vsetko? vsetky silentbloky? to sa mi nezda - podla mna vymenit treba co je zle. Idealne za lepsi kusok napr aj powerflex. Ja mam 240tkm a menil som tycky stabilizatora - hlinik od Mariana subaruparts.sk, zadny silentblok ramena aftermarket obyc, silenbloky stabilizatora, gulove capy - ostatne je dobre nemenim na zadu nic.

21.05.2013 08:10

Re: Repas podvozku

Ja musim repasovat podvozok skoro kazdy rok a bavime sa vybitom vsetkom, co je z gumy na podvozku. Jednoducho nase cesty su na jednicku (na vyssie prevodove stupne nie) a toto je ta dan. Neodporucam tvrdene silenbloky typu Powerflex, lebo oni su tuhsie, aby malo auto lepsie jazdne vlastnosti, ale na inej kvalite vozovky, a tym padom budu buchat skor a bude to silno aj na ukor komfortu. A cenovu stranku ani spominat nemusim...

21.05.2013 09:08

Re: Repas podvozku

volakedy som daval powerflexy na golfa ale uz by som to nikdy neurobil. vedel som ze to bude tvrdsie ale az tak som necakal. nastastie sa auto predalo :D

21.05.2013 09:57
555
avatar

Re: Repas podvozku

Sidel, Spacovi som robil GO podvozku teraz na jar. To buchanie spojovaciek je bezne a ostatok dost pravdepodobne budu robit srtmene. Skoncili sme pri fabrickych dieloch spojovaky, gulaky a silenty na ramenach a dali funglace 4piesty, ktore su na nerozoznanie od tych na WRX aj s doskamia kotucmi, ktore z toho spravili ine auto. Kludne mu mozes napisat a pokecat o tom. Este asi skusime pocas leta remap a bude to H6, ako ma byt smile .

Jasne buchat... Semtex, uz som ti spominal, ze mas vlastnost vo vsetkom najst chybu? smile

Predne ramena som mal powerflexovane od roku 1999 a min rok som ich vymenil, lebo som mal pocit, ze to zacalo buchat. Zbytocne, nic im nebolo. Asi 170 000km v BA a prevazne na podvozkoch, ktore boli ovela tvrdsie, ako seria. Ide o to, co vymenite, urcite stupne hlucnost, pre niekoho moc, pre ineho zanedbatelne, ale par klucovych sa da vymenit a bude to ok a potom uz netreba stale repasovat napravu, iba menit spojovacky riadenia a obcas tlmice.

Pri tychto dietne tvrdych to je o zivotnosti, ked sa nemixkluje podvozok ako rozrajcovna pracka, tak to vsetko vydrzi paradoxne viac, lebo kazdy diel sa pohybuje v polohe, ne aku bol konstruovany. Rozdiel je v tom, kto co poklada uz za opotrebovany diel. Seriozne supy zacinaju pri ciernej rade powerflexu, ktora sa chova uz podobne ako silon za cias Zvazarmu a potom kovove puzdra ala WRC, ktore sa nemazu a stoja kus cez 100€.

21.05.2013 10:36

Re: Repas podvozku

Reakcia na príspevok od používateľa fantomassk:

21.05.2013 08:10

fakt bucha vsetko? vsetky silentbloky? to sa mi nezda - podla mna vymenit treba co je zle. Idealne za lepsi kusok napr aj powerflex. Ja mam 240tkm a menil som tycky stabilizatora - hlinik od Mariana subaruparts.sk, zadny silentblok ramena aftermarket obyc, silenbloky stabilizatora, gulove capy - ostatne je dobre nemenim na zadu nic.

asi som to zle napisal..nebucha mi vsetko ale len tycky stabilizatoru...ale ked sme mali zdvyhnute auto na zdvyhaku pozerali sme ostatne ramena a silenbloky a drviva vacsina gumenich silenblokov je popraskana ,takze budu odchadzat pomali po jednom..preto by som ich najradsej vymenil naraz..nie teraz nieco potom o mesiac zase nieco..

21.05.2013 20:52

Re: Repas podvozku

tak neviem co mam robit pretoze som uvazoval o kompletnej sade powerflex..viem ze to neni najlacnejsie riesenie ale myslel som ze vydrzi dlhsie ako gumene originali ,ked ame take dokonale cestysmile.. lenze ako niektory spomenuli,ze potom stupne hluk od podvozku a je po komforte..to by som tiez nerad.

555 ake strmene myslis?

21.05.2013 21:15
555
avatar

Re: Repas podvozku

Tieto, kotuce a dosky su EBC, ziadny hnoj.

21.05.2013 23:19

Re: Repas podvozku

Ano, mozem iba odporucit. Po vymene tyciek stabilizatora, gulakov, silentblokov a zameny brzd z povodnych 2piestikov na WRX-kove 4piestiky + ECB kotuce a platniciek je to fakt podstatne lepsie, citelne lepsie... smilesmile Este ma cakaju vymenit tycky riadenia casom...

22.05.2013 11:51

Re: Repas podvozku

sice nebudem mat 4piestikove strmene,ale kotuce ebc budem mat tiez..zatial to vyzera na kotuce ultimax a red stuff ...boli nejake korunky na vyse,tak som sa rozhodol si spravit vianocesmile

22.05.2013 19:43
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101