Diskusné fórum

rozvody WRX

Autor Správy

Re: rozvody WRX

Caute.

Potrebujem vymenit rozvody na WRX 02. V servise Sub mi nacenili original sadu Subaru rozvodov na 575 bez DPH.. Ako alternativu mi ponukli INA sadu za 275 bez DPH.

Co vy na to?

..chlapik pochvaloval originalne diely, ze su drahsie, no aj lepsie + vravel, ze z jeho skusenosti vodne pumpy su velmi dobre dimenzovane a netreba ich v zasade takmer vobec menit (kym netecu) + este som zvazoval vymenit tesnenie pod olej. pumpou, ale to zevraj keby bolo v haji by kvapkalo na vyfuk a to nerobi..

Chcem aby to auto malo dobre suciastky, radsej priplatim, no neviem ci to nie je trochu moc podla toho co som cital na forach..

Dik.

L

24.06.2013 22:37

Re: rozvody WRX

Určite neriešiť cez AVION ZA smile

Tie ich ceny sú niekde úplne inde ako ceny ostatného sveta smile

Skúsiť JRT nech nacenia alebo kúpiť sadu SKF cez net. SKF sú myslím frantíci a vedia to smile

25.06.2013 08:28

Re: rozvody WRX

25.06.2013 09:01
555
avatar

Re: rozvody WRX

INA dodava aj do prvovryroby pre VW. Pride mi zvlastne nechat vodnu pumpu s tym, ze ona to prezije. Ked sa pokazi a motor aj tak prezije, treba menit min. rozvodovy remen okrem pumpy. Pokazenim nemyslim netesnost, ale uplne zlyhanie.

25.06.2013 10:04

Re: rozvody WRX

ok.. dam tam to SKF, vsetci mi to doporucujete.

vodna pumpa: chlapik tvrdi, ze co servisuju subara 11rokov tie vodne pumpy neodchadzaju.. ze su proste od vyroby velmi dobre. Na druhej strane vsetci na forach (aj SKF) pisu ze sa to ma menit s rozvodmi.. Na tretej strane, niekde som zachytil informaciu, ze povodna WP mala bronzovu vrtulku, kdezto nova ma plastovu..

Auto ma sice 10 rokov, ale km 60 tis.. -nema aj toto vplyv - menit to teda?

25.06.2013 11:17
555
avatar

Re: rozvody WRX

Broznovu som este nevidel a to uz ich par islo okolo. Je to kov, nieco s hlinikom tipujem, ale aftermarketove vyzeraju voci origo velmi uboho, mozno sa Suba rozhodlo ten rozdiel v kvalite zmazat smile . Ostatne ostatne roky na tom dost mocne pracuje a minimalne kvalitu lakovania dotiahlo do maximalnej uspory, dalej sa da ist uz iba so zavedenim jednotnej farby korozie a predavat ju ako napr. Uluru sunset. Ups, zeby koli tomu pridali tu oranzovu, nech si ludia zvyknu?

25.06.2013 13:34
555
avatar

Re: rozvody WRX

Povodna je ta zaostrena, aftermarket je ta zubata v pozadi http://tinyurl.com/okyhhuj

25.06.2013 14:00

Re: rozvody WRX

Reakcia na príspevok od používateľa Layosh:

24.06.2013 22:37

Caute.

Potrebujem vymenit rozvody na WRX 02. V servise Sub mi nacenili original sadu Subaru rozvodov na 575 bez DPH.. Ako alternativu mi ponukli INA sadu za 275 bez DPH.

Co vy na to?

..chlapik pochvaloval originalne diely, ze su drahsie, no aj lepsie + vravel, ze z jeho skusenosti vodne pumpy su velmi dobre dimenzovane a netreba ich v zasade takmer vobec menit (kym netecu) + este som zvazoval vymenit tesnenie pod olej. pumpou, ale to zevraj keby bolo v haji by kvapkalo na vyfuk a to nerobi..

Chcem aby to auto malo dobre suciastky, radsej priplatim, no neviem ci to nie je trochu moc podla toho co som cital na forach..

Dik.

L

Ahoj asi vsetko dolezite tu uz odznelo ale aj tak mi to neda

ja som nebral origo ale nipparts alebo podobnu aftermarket sadu z neakeho velkoobchodu stala ma na atmosferu (EJ201 92kW) ca 200€ vsetky loziska aj kladky boli presne take iste ktore uz tam boli predtym a vydrzali 100tkm takze som vpohode (3rozny vyrobcovia lozisko, kladka..)

neviem posudit ci mas brat origo podla mna je to jedno ale urcite nespekuluj ci mas vymenit vodnu pumpu kladku alebo co sprav vsetko co patri hadam si nenechas rozbit motor kvoli neakej pumpe za 30€ to by si teda usetril alebo ten co kupi auto ta bude rad spominat

pozdravujem setkych radobyodbornikov co to poznaju ze to sa nemusi robit lebo je to dobre a vydrzi to

25.06.2013 14:28

Re: rozvody WRX

No yo, rozhodnutie padlo finalne nasledovne:

vymena: rozvody kit SKF, WP zostava povodna + vymena klin. remenov + kladiek (original subaru) + vymena chlad.kvap + oleja a filtra + kvap. v spojke.

Ohladom WP: bral som do uvahy info od chlapika (za 11 rokov servisu Subaru menili WP raz) + on sam ma Imprezu WRX '13 cez 300 tis. km a nemenil to, ako aj info od Erika o biednej kvalite aftermarket nahrad a v podstate mozno aj origo dielu.. /inak origo by vysla na 120e bez dph/

Bude mi to robit Subaru v ZA, zatial som tam spokojny, dam potom info o cene..

Inak, chlapi, poviem vam, ta WRX na prevadzku zrovna tiez nie je 2x lacnejsia oproti STi.. :) Akurat ten olej tam ma trochu dlhsi interval, inak moc rozdiely nevidim..

25.06.2013 21:35

Re: rozvody WRX

Podla mna kupovat osekane verzie aut je onicom... ked uz tak sti co k tomu patri.nemyslim ze v udrzbe by boli rozdiely,nehivoriac o vykonovom prepade

26.06.2013 10:29
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101