Diskusné fórum

2sezonny problem s klimatizaciou

Autor Správy

2sezonny problem s klimatizaciou

Vie niekto, ci sa da naprogramovat klimatizacia/kurenie podla individualnych poziadaviek? Nevyhovuju mi nasledovne vaci... Zimny problem: ked zapnem rozmrazovanie celneho skla, zapne sa klimatizacia. Je to hovadina. Na rozmrazenie alebo ostranenie pary z okna chcem aby sa zaplo kurenie. Teply vzduch je najucinnejsi sposob odstranovania pary a nechcem aby sa na tento ucel zapinala klima, ale kurenie. Okrem toho, ked nastavim 30 C na celne sklo, vobec nie je citit tuto teplotu ako napriklad ked nastavim fukanie z konzoly. Letny problem: ked nastavim teplotu na 22 C a sposob ofukovania celne sklo, automaticky sa zaplane klimatizacia. Chcem, aby sa zapla klima len a len vtedy, ked stalacim A/C, cize nikdy. Ked je vonku 30 C a v aute mam nastavenych 22 C, nevadi, ze sa tato teplota nedosiahne, lebo prudiaci vzduch ma pocitovo nizsiu teplotu. Tento problem som nemal v ziadnom v predchadzajucich autach (Honda, Toyota), ale zda sa, ze Subaru to nastavilo poziadavkam blbych amikov. Daju sa tieto veci zmenit/preprogramovat podla mojich poziadaviek?

11.07.2013 07:09

Re: 2sezonny problem s klimatizaciou

Na odmlženie čelného skla nie nič účinnejšie ako klimatizácia, kúrenie ho odmlží síce tiež, ale až sa zohreje čiastočne voda a to trvá podstatne dlhšie ako klíme - tej to trvá pár sekúnd. V zime to používam tiež - vôbec nie je na škodu ak sa klímový kompresor občas "prebehne". Tvoj hlavný problém je asi ten že nechceš používať klímu - sú ľudia ktorým to nerobí dobre a pri ofuku okna sa to automaticky spúšťa, to lezie na nervy aj mne, že to musím občas vypínať, ale na odmlženie okna ju vždy nechám pustenú. Viac mi aj tak vadí AUTO režim, ktorý spúšťa po štarte naplno vetrák kúrenia a je schopný hučať dovtedy, dokedy nedosiahne nastavenej teploty. Ale nepoužívať AUTO režim je to najmenej

11.07.2013 07:41

Re: 2sezonny problem s klimatizaciou

Pokial svieti AC na displeji este neznamena, ze je klima zapnuta. V rezime AUTO sa zapina podla potreby. Pravda je aj to, ze v akomkolvek rocnom obdobi sa interier skor odmlzi s klimou ako bez. A najvacia blbost je nechat motor zohriat a potom az pustit kurenie na predne sklo. Uz som ho raz kvoli tomu menil. Osobne mam bud otvorene okno alebo rezim AUTO, nic medzi tym.

11.07.2013 08:46

Re: 2sezonny problem s klimatizaciou

vzduch z AC je suchy, preto vela ludi neznasa klimu a trpia sliznice, nosohltan, hrdlo, oci, apod... prave preto ze je vzduch z AC suchy, je najucinejsi na "odhmlenie" aj ked je zima... preto sa ti automaticky spusti na "defrost" klima... Druha vec je ked to neznasas - v tom pripade navrhujem v rezime auto nastavit najvyssiu teplotu, prepnut na fukanie na sklo, nastavit intenzitu fukania a potom dat "OFF" - cize na displayi AC ti nebude svietit nic, ani "AUTO". vtedy by ti malo (PRI JAZDE !) fukat na predne... samozrejme, kym sa to zohreje a zaucinkuje to chvilu potrva, najma v zime si to neviem celkom dobre predstavit...

ten letny problem mi nie je celkom zrozumitelny... ked nastavis fukanie na predne, v rezime AUTO si to nastavis na 22°C a hned ti zapne klimu, tak len este raz klikni na AC tlacidlo cim chod AC jednoducho vypnes... nastavene bude stale 22, fukat bude na predne, AC bude vypnuta a nemal by byt ziaden problem...

11.07.2013 09:35

Re: 2sezonny problem s klimatizaciou

Ja pouzivam toto a velmi dobre to funguje.

11.07.2013 09:45

Re: 2sezonny problem s klimatizaciou

to je nejaky vosk, ktory si zvnutra rozotres na predne sklo ?

nezanechava to "smuhy" ktore potom najma pri jazde oproti slnku alebo vecer na skle vadia ?

11.07.2013 09:50

Re: 2sezonny problem s klimatizaciou

Asi 12 r. dozadu som ten pripravok pouzil ale bola to moja chyba , ze som to zle vylestil-vecer to bolo dost zabavne. Inak co sa tyka ventilacie , tak Subaru to ma uplne blbe. Asi najhorsia aku som kedy mal

11.07.2013 10:31

Re: 2sezonny problem s klimatizaciou

Je to taka tekutina, ktora sa 1-2x natrie na vycistene okno, po zaschnuti to jemne poprskam cistou vodou a zalestim papierovou utierkou. Je to podobne ako ´´tekute stierace´´, ktore pouvivam z vonka. Inak ja sa na vetranie a klimu v Outbacku nemozem stazovatsmile

11.07.2013 12:19

Re: 2sezonny problem s klimatizaciou

A co takto vytiahnut kabel z kompresora potom sa uz klimatizacia na beton nezapne smile

11.07.2013 13:15
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101