Diskusné fórum

Spojka v klime

Autor Správy

Re: Spojka v klime

Ahojte, potreboval by som poradit, co s tym... uz nejaky cas pozorujem, ze napr. pri priedbiehani ked tam fuknem medziplyn tak niekde okolo 5000 otacok nieco zapiska... chcel som dotiahnut remen, ale nejako sa mi to nepodarilo a vcera som bol prezuvat gumy v servise, tak im hovorim nech sa mi na to aspon kuknu a dotiahnu aby nepiskalo. Pri plynulej jazde nic, pri vypnutej klime nic, ale ked klima bezi a dostane sa to do vyssich otacok tak piskne. Ani nie tak ked idu otacky hore, ale ked pustim plyn a zacnu klesat tak hned piskne.

Chlap sa postavil pred motor, ja som postupal po plyne a zistil, ze v momente ked piskne tak klimova remenica zastane a tym padom presmykne remen. Hovorili ze by to mohla byt elektromagneticka spojka v klime a nieco o tom, ze to neni najlacnejsie...

Viete poradit co s tym? Da sa to opravit alebo len vymenit? Zaoberat sa tym, ked klima chladi v poriadku? Co najhorsie sa moze stat ak to necham tak?

Diky za rady. m.

31.10.2013 08:30

Re: Spojka v klime

Len to ze roztrhnes remen ked sa spojka zablokuje. Kolega takto roztrhal remen. Teraz ma vybraty kompresor a jazdi bez klimi s kratsim remenom.

31.10.2013 12:36

Re: Spojka v klime

Ahojte, trocha som to sledoval ked som dal dole kryt nad tou remenicou co je pri kompresore. Ked isiel motor na volnobeh so zapnutou klimou, tak spojka zopla len v momente, pokial fukali ventilatory, ked sa ventilatory vypli, vyplo aj kompresor. A tak stale dookola, asi v 30s intervaloch. Takze ASI piskne prave vtedy ak nahodou vo vyssich otackach zopne kompresor a ten ma odpor a kym sa rozkruti. Ale nemam to odsledovane, lebo som bol pri aute sam a neda sa aj kukat aj stupat po plyne naraz :)

Je tu niekto kto by mi par slovami vedel vysvetlit logiku, ako a kedy ta klima zopina?

Diky. m.

01.11.2013 10:43

Re: Spojka v klime

ked mas auto klimu tak si zopina ked potrebuje. To piskanie je mozne az zlym napnutim remena/popripade je stary a vydraty.

03.11.2013 11:38

Re: Spojka v klime

cau marcel, akurat takto nejako som nad tym dnes uvazoval, ze asi kupim oba nove remene a uvidim, mechanik ked na to kukal, tak napnuty sa mu zdal dost, akurat ked to zapiska niekolkokrat, tak uz moze byt "hladsi", akurat ze tie remene dotahovali v JRT ked som tam bol s rozvodom, tak akoze predpokladam ze to napli tak ako ma byt

03.11.2013 18:24
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101