Diskusné fórum

Zväčšená vôľa súkolesia diferenciálu

Autor Správy
oSa
avatar

Re: Zväčšená vôľa súkolesia diferenciálu

Zdravím.. Po výmene olejov (všetkých) mi na zadnom diferenciály začalo divne hučať.. smile Robí to iba pri rýchlosti nad 120 na diaľnici, keď uberiem plyn a kolesa prestanú zaberať.. Servisman mi povedal, že to bude tým, že sa zväčšila vôľa v súkolesí.. Vraj nedôjde k zaseknutiu.. Vraj pomôže prísada do oleja.. Má s tým niekto skúsenosti? smile

02.12.2013 08:51

Re: Zväčšená vôľa súkolesia diferenciálu

Žiadne prísady, ak treba - vymeniť ložiská + guferá, ložiská sú normalizované po 5-7€ kus a guferá tuším treba objednať, vôľa sa vymedzuje bajlákmi, stoja tiež pár centov, ak vôbec bude nejaké treba

Neviem čo mas za auto, cez telefón sa mi to nechce pozerať, doma pozriem

02.12.2013 11:54

Re: Zväčšená vôľa súkolesia diferenciálu

Podla opposedforces je zadný diferák rovnakého zloženia ako u našej Imprezy 2.0GX Zadné ložisko, ktoré je na na výstupe pre poloos sa dá použiť klasické kuželíkové ložisko s označením 30208 (ja som našiel cez web cenu 3,80€ / originál cez autorizák 65€), dalej potrebuješ originál guferá, obj. kod 806732200 cena za kus 11,38€. Problém sú trochu originál misky, ktoré držia vonkajší prstenec kuželikovéprstenec ložiska dostaneš von asi len vyiskrením (prípadne rýchlým nahriatím - sú z hliníka a pokusom vyklepnúť vonkajší prstenec ložiska), obj. kod je 383485200 a cena za kus 33€ (sustružník by ich vedel vytočiť nové), bajláky na vymedzenie vôle účtujú po cca 1,67€/kus bez ohladu na hrúbku

My sme nechali vonkajšie prstence kuželíkových ložísk pôvodné, vymenili sme len ložiská + vymedzili vôlu, aj ked bol diferák viac menej v norme, hluk v našom prípade boli ložiská zadných nábojov, čiže tak trochu zbytočná robota s diferákom. Ostatné ložiská mám vypísané tiež, len to nemám overené, tých sa nebolo treba chytať

02.12.2013 15:19
555
avatar

Re: Zväčšená vôľa súkolesia diferenciálu

Aky olej tam isiel, ze to zacalo hucat?

02.12.2013 18:06

Re: Zväčšená vôľa súkolesia diferenciálu

K tej prisade do oleja... kamaratovi na impreze zacala prevodovka na 1 vydavat divny zvuk (osobne som to pocul) a zvysovanim rychlosti aj intenzita zvuku silnela tak si povedal ze vyskusa zazracnu prisadu do oleja ktora by to mala odstranit a cuduj sa svete pri pridani zazracnej prisady ten zvuk zacala prevodovka vydavat na vsetkych prevodoch...

02.12.2013 18:29

Re: Zväčšená vôľa súkolesia diferenciálu

Ešte som sa trochu pohrabal v disku a našiel som foto ako to vyzerá, jednak sa tými bajlákmi vymedzuje vôla na ložiskách a za druhé vôla v ozubení. Jeden bajlák je na tej miske čo drží vonkajší prstenec ložiska a druhý je ešte na diferáku

Chce to len zhodiť dole a zistiť kde presne je vôla, lebo môže byť aj na vstupnej hriadeli, ktorú pohána kardan. Ono ak to človeu nesúri, tak to dokáže zrepasovať za pár €€€. Najväčší problém bol aj tek demontovať zadné tehlice, aby bolo možné demontovať poloosi a následne aj diferák

02.12.2013 20:14
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101