Diskusné fórum

XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

Autor Správy
mgx
avatar

Re: XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

caute,

sorry ze kvoli tomuto zakladam novu temu, nejako mi to sedi v hlave a neviem si to dohladat. Bracho si kupil nejaky OBD2 bluetooth modul a hra sa s nim vo svojej starsej Audi A4. skusili sme to pripojit aj do mojho XV a nastartoval som. Sice sa pripojilo, ale vacsinu dat na mojom aute ani neukazalo tak ako jemu a navyse mi na displeji zacalo vyhadzovat chyby ako Check AT Oil Temp, alebo Check AWD. tak som motor vypol, modul odpojil a uz som ho nepripajal, chyby zmizli.

Je toto spravanie normalne ? nevyznam sa do toho mam trochu obavy, ci som nieco nemohol domrvit a ci tie chyby sa neukazu pri najblizsej servisnej prehliadke v nejakych logoch, neviem ci to tam v ramci zaruky vobec mozem pripajat ... nejde mi ani o to, ze som nevidel vacsinu dat (otacky a ine budiky som videl, neukazalo skor podrobnejsie diagnosticke info), ako skor o to, ze sa mi chyby ukazali na displeji, trochu ma to vylakalo.

vie sa prosim niekto k tomu vyjadrit ? vopred dakujem

06.01.2014 22:26
555
avatar

Re: XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

Ak po restarte nic neukazuje, tak sa nemusis bat.

06.01.2014 23:22

Re: XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

Restarte coho? Po kolkych razoch? Po troch zopnutiach spinacej skrinky sa na palubnej doske ukazovatele pripadnej poruchy viac neukazu...

06.01.2014 23:37
mgx
avatar

Re: XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

Po vypnuti motora a znovunastartovani bez pripojenej "diagnostiky" myslel asi 555. Od kamarata technika som pocul ze sa taketo anomalie mozu vyskytnut, ked je prilis nove auto na OBD2 zazrak, kedy netrafi presne spravny protokol. Skusal som to len raz, dalsi start bol uz bez toho a bol ok

07.01.2014 07:25

Re: XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

Raz, ci dvakrat sa aj mne stalo, ze po starte (s asi rok pernamentne pripojenym OBD2 BT ELM327 1.5) na '11 forestri vyskocila kontrolka motora("pecene kura") a ked som nacital chybu, vybehla chyba pri komunikacii na CAN. Predpokladam, ze to bolo nejakym nahodnym zavahanim OBD2 modulu(aj ked to moze nesuvisiet).

Mozno by pomohlo, keby si napisal o aky OBD2 ide (ak sa da), vyber je pomerne velky a niektore klony nemusia byt moc vhodne pre nase samochody smile

07.01.2014 14:36
mgx
avatar

Re: XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

07.01.2014 17:07
555
avatar

Re: XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

Ja vytlacim teplotu vody na max a dccd do servisneho rezimu, vzdy, ked zapnem na CANbus verzii pristup do programovania riadiacej jednotky smile.

3x zapnut a vypnut funguje iba ak chyba nepretrvava, ak je zasadna, tak bude svietit dalej, navyse vie byt ulozena do historickeho prehladu.

07.01.2014 18:18

Re: XV - po pripojeni OBD2 zacali vyskakovat na displeji v aute chyby

Tieto chyby sa obcas vyskytnu, mne to na subiku hodi CAN comunication error, budiky na max a nehnu sa pokial to nezmazem. Staci to opat zapojit a zmazat a vytiahnut.

07.01.2014 20:45
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101