Diskusné fórum

brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

Autor Správy
mgx
avatar

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

caute, neviem ako veci funguju, tak sa chcem opytat na jednu vec.

ked vytocim kolesa a pohnem sa, napriklad na parkovisku, tak sa ozve take brumenie, pocut to odspodu, neviem definovat ci viac spredu alebo zozadu, trochu aj citit vibracie. pri pohnuti sa smerom dopredu to nerobi, len ked su vytocene kolesa. Toto robi nezavisle od toho, ci cuvam, alebo idem dopredu. Volant ide lahko, vsetko sa mi zda, ze sa sprava normalne, nic nesmrdi, atd, len to pocut a trochu citit pod zadkom. Ked vyrovnam kolesa, prestane to

auto je XV 2.0i CVT, ktory pokial viem, nema medzinapravovy diferencial, ale je tam nieco ine. Robi to od nova, mam ho len pol roka. nechcem to svojpomocne opravit, chcel by som len info, viete porovnat, ci nieco podobne pozorujete aj vy ? mozno je to vlastnost a nie zavada :)

mam trochu casovy problem sa dostat to autorizovaneho servisu cez pracovnu dobu, preto som najprv zvolil tuto cestu.

vopred dakujem

14.01.2014 16:16
mgx
avatar

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

aby som to upresnil, brni to, trochu to citit na podlahe a pod zadkom, ale nie tak ze by auto skakalo. ked idem na krizovatke odbocit na malej rychlosti, tak to pocut aj citit, akonahle vyrovnam kolesa, prestane. rovnako do pravej aj lavej strany, na snehu aj na suchu

14.01.2014 16:46

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

to bude asi homokineticky klb ale xv nieje dost stare na to aby tam odisiel

15.01.2014 14:24
mgx
avatar

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

ved prave, ma len pol roka a ako som pisal, robi to od nova. homokineticky klb us som zazil, ked odide, to bol rachot. toto mi najviac pripomina drhnutie gumy o asfalt, na inom fore mi niekto napisal, ze to bude normalne, siroke gumy a naklonene koleso pri toceni volantom to moze sposobit, ked guma stoji vpodstate na hrane

15.01.2014 14:58

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

Ja doma vchadzam na pozemok a do garaze tak, ze dost casto musim mat pri malej rychlosti vytocene kolesa uplne dolava. Nic nebrni, ani nevibruje, zatial, nastastie. Ale ked si niekedy pozeram svoje stopy ake polomery opisuju jednotlive kolesa tak je mozne ze sa nejaka guma bude suchat po zemi. Ale zazil som nieco podobne ako pises pri zjazde z mosta v TN smerom ku gymnaziu v rychlosti cca 50 kmh. Neviem co to bolo, ale pozoroval som to len ked som tu rychlost fakt prehnal.

15.01.2014 15:45
mgx
avatar

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

ja som to dnes skusal, zastavit, vytocit kolesa, rozbehnut sa a nic to nerobi. holt zavada sa vyriesila sama .. snad :)

16.01.2014 08:51

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

Nesleduj uz tolko to auto bo ta porazi :)))))

16.01.2014 09:27
mgx
avatar

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

ved prave, som strasne citlivy na hocijake zvuky, budem to musiet obmedzit. bude to boliet, ale je to tak lepsie.

smile smile smile smile smile smile

16.01.2014 10:49

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

Prave ze byd rad.mas poctive subaru kde clovek pocuje ako to vsetko pracuje ;)

16.01.2014 12:27
mgx
avatar

Re: brumenie a vibracie pri vytocenych kolesach

smile

Jnak stale to robi. Skusal som hoit neutral, vytocit kolesa a spustit z kopceka a brumelo to tiez. Podla mna je to sirokymi gumami. Kaslat na to

16.01.2014 18:08
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101