Diskusné fórum

maju vstreky DeatschWerks zle fabricke casy otvarania?

Autor Správy

Re: maju vstreky DeatschWerks zle fabricke casy otvarania?

menil som seriove vstreky Blue 550 za takmer nove DeatschWerks 650 kupene tu z fora.

Ladil mi to Ladis z EcuTek.cz, po nastaveni fabrickych hodnot casov pri roznych voltazach to vyslo velmi zle. Islo to na chudu zmes a korekcie boli az okolo 30%.

Od predchadzajuceho majitela mi bolo povedane ze hodnoty vyrobcu, ktore ma na svojej web stranke nesedia. Pri nastavovani hodnot treba skusmo pozistovat vlastne. Nasli sme nahodne nejake pri ktoych auto na volnobehu islo ako tak OK ale to boli hodnoty raz take, napr. namiesto 0,7ms se dali 1,4ms ale to je 200% fabrickej hodnoty a nejak niesme stotozneny ze by taka obrovska odchylka mohla byt vporiadku :-/

Ak raz bol vyrobeny vstrekovac aby mal chodit v urcitych casoch tak ked mu nastavim 2x take tak to asi dlho nepozije, ci? ...neviem no.

ma prosim vas s niecim takym niekto skusenosti?

06.02.2014 14:24
555
avatar

Re: maju vstreky DeatschWerks zle fabricke casy otvarania?

Jasne, ze s internetovymi casmi si mozes vies co a pri DW ani pri ID mi to nefungovalo, ako pisu a kazdy ladic musi najst parametre, ktore mu pri praci vyhovuju.

06.02.2014 17:11

Re: maju vstreky DeatschWerks zle fabricke casy otvarania?

Pri kalibrácii vstrekov maper niekedy kľudne zabije aj celý deň.Tam sa treba pohrať s hodnotami injector latency a injector flow aby sa našli tie správne.Tie fabrické hodnoty z netu by som bral len ako štartovné,cieľ môže byť úplne niekde inde.smile

06.02.2014 23:30
555
avatar

Re: maju vstreky DeatschWerks zle fabricke casy otvarania?

Nebudem oponovat, lebo potom som nevyzeral tak uzasne smile

06.02.2014 23:48

Re: maju vstreky DeatschWerks zle fabricke casy otvarania?

Keď som išiel s kámošom nastavovať tie DW 650,tak som myslel,že budeme za 30 min hotoví ale ani po 4 hodinách sme sa nejak k ničomu nedopracovalí,no je zas pravda,že sme bojovali viac s iným problémom keď kámošovi pri cca 2tis rpm pulzovali otáčky a a/f korekcie skákali vysoko a potom zas padali dole + a - viac ako 25%.Ale to mu robilo vraj aj pri sti vstrekoch.Potom tie DW išli von lebo kámoš má turbo čo vtiahne aj činkvečento idúce okolo a tie 650 vstreky sú slabé na jeho setup. Diviak WRX,keď prídeš na zraz tak si ma nájdi,môžeme prehodiť reč smile Mám tu v PC nejaké posledné hodnoty ktoré sme použili ale tie ti zrejme nepomôžu.

07.02.2014 09:53
555
avatar

Re: maju vstreky DeatschWerks zle fabricke casy otvarania?

Len Mino mal iny problem, koli comu mu to skakalo a tusim tie vstreky Diviak kupil od neho. Prve som mal problem, ale ked uz som bol pri 5-tom druhu a znacke vstrekov za tie roky, tak uz viem, lepsie, co mam robit. Tazke je zladit 08+ pri zachovani TGV, to bola uloha na viac, ako den, kym som to vykoumal. Nevediet to spravit je pri sucasnej konkurencii, nebezpecny precedens. Co je zaujimave, pri opensource sa casto definuju vstrekovace s inymi parametrami, ako pri Ecutek a kedze Diviak ma licenciu, tak nas nie je vela, ktori to vieme remapovat a mame plny pristup dealera, nie iba obmedezny sub dealera.

07.02.2014 10:11

Re: maju vstreky DeatschWerks zle fabricke casy otvarania?

Ten problém je vo špecifických otáčkach a len v CL a môžem tam dať aj zlaté vstreky , oem sti, oem wrx som skúsil aj tie dw a predpokladám že budú to robiť aj ID1000.

07.02.2014 16:16
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101